29.03.17, 21:00
Specjalne wydanie Gazety Prawnej w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP
W czwartek, 30 marca br. żółte strony „Dziennika Gazety Prawnej” (czyli "Gazeta Prawna") w całości poświęcone będą przypadającej 2 kwietnia 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
O znaczeniu i roli konstytucji wypowiedzą się na łamach "Gazety Prawnej" prawnicy, w tym konstytucjonaliści, i politycy. Wśród rozmówców będą dwaj współtwórcy konstytucji z lewej i prawej strony sceny politycznej: były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz były senator Piotr Andrzejewski. "Debata konstytucyjna jest dziś gorętsza niż kiedykolwiek wcześniej po przyjęciu obowiązującej ustawy zasadniczej. W niespotykanym gdzie indziej wymiarze odbywa się na łamach DGP i na naszych stronach internetowych – bo nazwa Dziennik Gazeta Prawna zobowiązuje. Nie chodzi jednak o to, że zwyczajnie celebrujemy 20. rocznicę uchwalenia konstytucji" – mówi Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny DGP. "Analizujemy - głównie w ujęciu prawnym i ustrojowym – jej wady i zalety, świadomi, że jej zapisy rodziły i rodzą rozmaite problemy niemal od początku obowiązywania. I że z powodu sporów politycznych, głębszych niż wcześniej, bo dotyczących kształtu państwa i relacji poszczególnych władz, czyli kwestii konstytucyjnych, na swoje 20-lecie jubilatka znalazła się w centrum uwagi. Opinii publicznej należy się wszechstronna prezentacja różnych racji i argumentów w dyskusji o naszym państwie i prawie konstytucyjnym" - dodaje Jedlak.
W GP znajdzie się także wywiad z prof. Ewą Łętowską oraz felieton Jacka Treli, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Wybrany przez siebie ulubiony lub najważniejszy przepis konstytucji omówią m.in.: prof. Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, prof. Teresa Gardocka, dr Paweł Kowalski, sędzia Krystian Markiewicz, dr Michał Rudy, prof. Andrzej Zoll i prof. Marek Safjan.
Wydanie opatrzone będzie kalendarium przypominającym wydarzenia poprzedzające przyjęcie konstytucji, jej uchwalenie przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzenie w ogólnonarodowym referendum i wejście w życie oraz wprowadzenie poprawek.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze