19.10.10, 20:42

Artur Andrus Mistrzem Mowy Polskiej 2010

Dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia Artur Andrus otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2010. 

 

Dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia Artur Andrus otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2010. Tegoroczna gala odbyła się 18. października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a nagroda została przyznana już po raz dziesiąty. W wywiadzie dla porannego "Zapraszamy do Trójki" (19.10.2010), laureat przyznał, że często inspiruje go radio, ale także zwykłe rozmowy, które można usłyszeć choćby na ulicy. "Język to jest żywe zjawisko" – mówił Artur Andrus. "Ludzie, którzy występują na scenie, czy na estradzie od tego są, żeby ten język giąć, żeby on był giętki i nie był nudny" - dodaje Andrus.

Kandydatów do nagrody Mistrza Mowy Polskiej zgłaszają media, instytucje kulturalne, uczelnie, stowarzyszenia. Jury złożone z ekspertów wybiera najlepszych mówców spośród postaci życia publicznego, posługujących się poprawną i bogatą polszczyzną. Wśród nominowanych w tym roku znaleźli się Małgorzata Domagalik, Maciej Orłoś, Andrzej Poniedzielski, Irena Santor, Włodzimierz Szaranowicz, Beata Tadla, Jerzy Trela, Stanisław Tym, Grzegorz Turnau, Jan Ptaszyn Wróblewski i Michał Żebrowski. Niezależnie od werdyktu jury, publiczność wybiera swojego laureata nagrody specjalnej Vox Populi. W tym roku laureatką tej nagrody została Beata Tadla.

W dziesięciu edycjach konkursu wyróżnionych zostało wiele znanych i popularnych osób, m.in. Stefania Grodzieńska, Jeremi Przybora, Krzysztof Zanussi, Jan Nowak-Jeziorański, Grażyna Torbicka, czy Anna Dymna. Wśród laureatów nie zabrakło także dziennikarzy Trójki: Wojciecha Manna i Kuby Strzyczkowskiego oraz wielu innych osób związanych z Polskim Radiem. W latach ubiegłych nagrodzeni zostali m.in. Bohdan Tomaszewski, Bogusław Kaczyński i Andrzej Matul.

 

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.