17.03.11, 20:11

Waldemar Pawlak zwycięzcą konkursu Trójki Srebrne usta 2010

Zakończył się plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Nagrodę "Srebrne Usta 2010" otrzymał wicepremier Waldemar Pawlak.

Zakończył się plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Nagrodę "Srebrne Usta 2010" otrzymał wicepremier Waldemar Pawlak. W finale znaleźli się także Bartosz Arłukowicz i Wiesław Szczepański. Waldemar Pawlak został doceniony za wypowiedź o kartkach i zielonej stronie mocy.

"Chciałem przede wszystkim podziękować mamie całego przedsięwzięcia [Beacie Michniewicz], która pokazuje, że polityka może być radosna, wzruszająca, może dostarczać wielu pozytywnych emocji. To jest właśnie piękny przykład, jak można opowiadać w sposób atrakcyjny o poważnych tematach, a przy okazji pokazywać, że niekoniecznie musi to być bijatyka, niekoniecznie musi to być takie mordobicie, a może to być też rywalizacja fajna, rycerska" – podziękował Waldemar Pawlak.

Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Arłukowicz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który przemawiał w trakcie posiedzenia "komisji hazardowej" do przewodniczącego Sekuły. "Z Trójką uczyłem się do matury, z Trójką zdawałem na medycynę, z Trójką uczyłem się anatomii i fizjologii, z Trójką zdawałem specjalizację, z Trójką jeździłem w karetce (dyżurowałem już w szpitalu) i z Trójką tak sobie jestem w tej drodze. W związku z tym, to moment szczególny, odegraliście dużą rolę w moim życiu. Mama, tata i Trójka – ta trójka mnie wychowała" – powiedział wzruszony Bartosz Arłukowicz.

Trzecie miejsce przypadło posłowi Wiesławowi Szczepańskiemu z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który przeprowadził filmową diagnozę PKP. "Nie byłoby tej wypowiedzi, gdyby nie te wydarzenia grudniowe na kolei, ale również moje dwie muzy: minister Engelhardt i minister Grabarczyk" – przypomniał poseł.

Gala wręczenia nagród odbyła się 16. marca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją: Beata Michniewicz i Wojciech Zimiński. O oprawę muzyczną zadbała Grupa MoCarta.

W tym roku o tytuł "Srebrnoustych" polityków rywalizowali: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Dera, Jarosław Kaczyński, Beata Kempa, Bronisław Komorowski, Waldemar Pawlak, Franciszek Stefaniuk, Wiesław Szczepański, Donald Tusk oraz Jerzy Wenderlich.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 07:00
| radio » informacje
Dzień Polskiej Muzyki 2023 na antenie ponad stu stacji
1 października br. po raz piąty obchodzony będzie Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.