14.04.11, 21:15

Rozlicz PIT przez telefon

Firma e-file przygotowała pierwszą w Polsce aplikację do wypełniania e-pitów na urządzenia mobilne, umożliwiającą również przesyłanie zeznania podatkowego jako e-deklaracji.

Za pomocą telefonów komórkowych Polacy mogą już wysyłać maile, przeglądać swoje profile na portalach społecznościowych, a nawet robić przelewy bankowe. Od 14. kwietnia mogą również rozliczyć swój roczny PIT. Firma e-file przygotowała pierwszą w Polsce aplikację do wypełniania e-pitów na urządzenia mobilne, umożliwiającą również przesyłanie zeznania podatkowego jako e-deklaracji. Do ostatecznego terminu składania deklaracji podatkowych pozostały niespełna trzy tygodnie.

Firma e-file sp. z. o. o. stworzyła uproszczoną wersję swojego programu e-pity, przeznaczoną dla użytkowników urządzeń mobilnych. "E-pity mobile zostały stworzone dla osób, które coraz częściej zastępują swoje komputery tabletami czy telefonami komórkowymi. To niezwykle prosta aplikacja, pozwalająca na wypełnienie PIT-u w kilka minut. Wystarczy tylko podać dane identyfikacyjne i swój kod pocztowy, a resztę informacji, takich jak powiat, miasto czy ulicę podpowie aplikacja. Następnie użytkownik wpisuje kilka podstawowych liczb z PIT-u 11 i gotowe" – tłumaczy Adam Mielcarski, prezes zarządu firmy e-file sp. z. o. o.

Aby wypełnić e-pita, wystarczy wejść na stronę m.e-pity.pl i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się w ośmiu krokach. Gotowe zeznanie zostaje przesłane na adres e-mail podatnika. Ponadto otrzymuje on  również plik XML, dzięki któremu może później wczytać zawarte w nim dane do programu e-pity. Po wygenerowaniu deklaracji należy sprawdzić i zweryfikować poprawność wpisanych informacji, a następnie wysłać PIT przez Internet za pośrednictwem systemu e-deklaracje lub wydrukować i dostarczyć do urzędu osobiście bądź pocztą tradycyjną. W przypadku wybrania ostatniego rozwiązania użytkownik aplikacji otrzyma na adres e-mail dokument UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Jest to dowód na otrzymanie zeznania przez fiskus, który należy przechowywać przez pięć lat, na wypadek kontroli skarbowej.

W trosce o bezpieczeństwo danych z formularza podatnika w aplikacji zastosowano szyfrowanie protokołem HTTPS (SSL 128bit), czyli tym, którego używa się m. in. w bankowości elektronicznej. Dane wykorzystywane są wyłącznie podczas wypełniania deklaracji i jednorazowej wysyłki i nie są zapisywane w żadnej bazie danych ani na jakimkolwiek serwerze.

Z programu e-pity mobile mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się indywidualnie na formularzu PIT-37, a więc otrzymują dochody ze stosunku umowy o pracę, o dzieło bądź umowy zlecenie. Przy korzystaniu z wersji na komórkę w deklaracji można uwzględnić wyłącznie najpopularniejszą formę podatkowego odliczenia – załącznik PIT-O, czyli ulgę na Internet.

Zarówno aplikację mobilną jak i tą dedykowaną dla komputerów, działających w najpopularniejszych środowiskach systemowych (Windows, Mac OS, Linux i Unix) można pobrać ze strony www.e-pity.pl. Są one bezpłatne dla każdego podatnika, który swoim rozliczeniu przekaże 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego. W ten sposób firma e-file zachęca do włączenia się do kampanii na rzecz OPP.

E-pity to aplikacja wyposażona w intuicyjny kreator, który stale podpowiada, co gdzie wpisać i na co zwrócić uwagę, a większość pól uzupełniana jest automatycznie po podaniu podstawowych informacji. Do tej pory przy użyciu programu e-pity rozliczył się blisko milion podatników, z czego ponad 20 tys. wysłało deklarację drogą elektroniczną. Program uzyskał pozytywną opinię poprawności formalnej, rachunkowej i zgodności z przepisami prawa podatkowego wystawioną przez Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Bezpieczeństwo jego działania zostało zweryfikowane przez producenta programu antywirusowego avast!.

Komentarze

Powiązane

27.07.22, 14:12
| internet » ludzie
Maciej Kucharski Dyrektorem ds. Zasięgu i Rozwoju w Grupie Interia
1 sierpnia br. do zespołu portalu Interia dołączy Maciej Kucharski, który obejmie nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Zasięgu i Rozwoju Portalu.
27.07.22, 12:11
| internet » e-commerce | reklama & PR » informacje
Wakacje z Frisco. Marka chce dotrzeć do klientów w największych miastach
Marka Frisco w trakcie wakacji chce dotrzeć do klientów w największych miastach Polski. Sklep rusza z wielopoziomową aktywacją. W swojej akcji sklep działający online postanowił wyjść nie tylko poza stolicę, lecz także daleko poza obszar reklamy internetowej. Marce pomaga w tym NAV agency.
26.07.22, 16:30
| internet » informacje
IMGW korzysta z lokalnych danych stacji pogodowych Netatmo
Po nawiązaniu współpracy pomiędzy Netatmo a organizacją EUMETNET, polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej korzysta z hiperlokalnych danych zbieranych przez stacje pogodowe producenta smart home.
26.07.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Koniec serwisów rapidu.net i darkw.pl. Administrator zapłaci CANAL+ za naruszenia praw autorskich
W serwisie rapidu.net , darkw.pl oraz freshfile.pl wykryto ponad 240 tys. nielegalnych plików z filmami, serialami oraz innymi materiałami audiowizualnymi. Serwisy zostały wyłączone przez administratora w wyniku działań wielu podmiotów oraz organów ścigania. 
22.07.22, 15:00
| internet » e-commerce
Apaczka.pl serwisów przejmuje serwisy TaniKurier.com oraz TaniKurier.eu
Z końcem maja br. właściciel platformy logistycznej Apaczka.pl przejął serwisy wysyłkowe TaniKurier.com oraz TaniKurier.eu.
19.07.22, 12:43
| internet » informacje
CD-ACTION Family. Ruszył nowy serwis parentingowo-gamingowy
Ruszył serwis dla rodziców i dzieci CD-Action Family. Główną tematyką serwisu są gry planszowe i wideo.
18.07.22, 11:01
| internet » informacje
Studio Ekstraklasa w Sport Interia. Sebastian Staszewski gospodarzem kolejnego sezonu programu
Kilka minut po zakończeniu 1. kolejki (18 lipca br.) PKO Bank Polski Ekstraklasy ruszy „Studio Ekstraklasa”. Program na żywo zaserwuje kibicom analizy i nformacje prosto z największych klubów piłkarskich w Polsce. Poprowadzi go niezmiennie Sebastian Staszewski.
18.07.22, 09:00
| internet » informacje
Piotr Karczmarczyk zespole przechodzi z Auto-swiat.pl do Moto.pl
Serwis motoryzacyjny Moto.pl (Agora) wzmacnia swój zespół redakcyjny. W czerwcu br. do grona jego dziennikarzy dołączył Piotr Karczmarczyk, który do niedawna był związany z serwisem Auto-swiat.pl.
18.07.22, 08:00
| internet » ludzie
Biuro Reklamy TVP ogłosiło cennik na Mistrzostwa Świata Katar 2022
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące przy transmisjach Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Mecze emitowane będą w TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP 4K oraz na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport. 
15.07.22, 10:09
| internet » e-commerce
Butik Janki zakupowa uruchamia innowacyjną platformę zakupową
Centrum Janki handlowe zaoferowało klientom i najemcom innowacyjne narzędzie e-commerce. Nowy koncept umożliwia zakupy online ubrań i dodatków z butików Centrum Janki, wyselekcjonowanych i promowanych w ramach działań advocacy marketing. Jak podkreśla Centrum, platforma zakupowa „Butik Janki” to holistyczny omnichannelowy projekt, łączący funkcje sprzedażowe, promocyjne i wizerunkowe, który dostarcza pozytywnych doświadczeń zarówno w przestrzeni online, jak i offline centrum handlowego.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Redaktor prowadzący wydania książkowe

Polskie Wydawnictwo Muzyczne | Kraków

Przejdź do oferty

Dyrektor Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista/ka ds. Promocji

BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej | Wrocław

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.09.22

Do zdobycia 13 nagród.

do 08.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

XXII Kongres Public Relations już za półtora miesiąca. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Podpułkownik Brett Lea - oficer ds. public affairs z 82. Dywizji Powietrznodesantowej armii amerykańskiej. Tematem przewodnim spotkania będą technologie w komunikowaniu, cyberbezpieczeństwo, a także zmiany jakie następują w narzędziach wykorzystywanych przez specjalistów public relations.