02.10.11, 16:01

Którzy politycy są najczęściej poszukiwani w Internecie?

Według rankingu 123people, największe zainteresowanie budzi Janusz Palikot, tuż za nim plasują się Donald Tusk i Beata Kempa.

Wyszukiwarka osób 123people, z której w Polsce korzysta miesięcznie ponad milion użytkowników, postanowiła sprawdzić, którzy kandydaci do parlamentu budzili największe zainteresowanie internautów od końca sierpnia 2011 roku. Ranking otwiera Janusz Palikot, drugie miejsce przypadło Donaldowi Tuskowi. Zaskoczeniem jest trzecie miejsce, które zajmuje Beata Kempa. Być może tak wysoka pozycja wynika z aktywności posłanki która m.in. zasłynęła oskarżeniami wobec rządu o włamanie się do jej skrzynki poselskiej i wysłanie maila z nieprawdziwą informacją o rezygnacji ze startu w wyborach.

"Pomimo co raz większej roli mediów społecznościowych i zwiększenia  ilości partyzanckich działań marketingowych w Internecie wykonywanych przez mniej znanych kandydatów widać, że tzw. media tradycyjne nadal odgrywają kluczową rolę w kreowaniu zainteresowań wyborców. To właśnie zinstytucjonalizowane media, jak prasa, radio czy telewizja narzucają ramy w debacie publicznej w Internecie, czego dowodem może być znalezienie się w pierwszej dziesiątce wyszukiwanych takich znanych i opatrzonych polityków jak Janusz Palikot, Ryszard Kalisz, czy Joanna Kluzik - Rostkowska. Obok tych osób często szukanymi są kandydaci, którzy mają silną i ugruntowaną pozycję w Internecie, jak Agnieszka Pomaska czy Janusz Korwin-Mikke, polityk posiadający największą grupę zwolenników w serwisie Facebook, oraz kandydaci budzący kontrowersje i w efekcie zainteresowanie mediów - Beata Kempa, Adam Hoffman czy Anna Fotyga" - komentuje dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Poniżej przedstawiamy piętnastu najczęściej wyszukiwanych polityków w trakcie kampanii wyborczej 2011 według wyszukiwarki osób 123people:
1. Janusz Palikot
2. Donald Tusk
3. Beata Kempa
4. Grzegorz Napieralski
5. Ryszard Kalisz
6. Joanna Kluzik – Rostkowska
7. Leszek Miller
8. Anna Fotyga
9. Joanna Mucha
10. Cezary Olejniczak
11. Agnieszka Pomaska
12. Adam Hofman
13. Janusz Korwin-Mikke
14. Przemysław Wipler
15. Izabella Sierakowska

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.