02.10.11, 16:01

Którzy politycy są najczęściej poszukiwani w Internecie?

Według rankingu 123people, największe zainteresowanie budzi Janusz Palikot, tuż za nim plasują się Donald Tusk i Beata Kempa.

Wyszukiwarka osób 123people, z której w Polsce korzysta miesięcznie ponad milion użytkowników, postanowiła sprawdzić, którzy kandydaci do parlamentu budzili największe zainteresowanie internautów od końca sierpnia 2011 roku. Ranking otwiera Janusz Palikot, drugie miejsce przypadło Donaldowi Tuskowi. Zaskoczeniem jest trzecie miejsce, które zajmuje Beata Kempa. Być może tak wysoka pozycja wynika z aktywności posłanki która m.in. zasłynęła oskarżeniami wobec rządu o włamanie się do jej skrzynki poselskiej i wysłanie maila z nieprawdziwą informacją o rezygnacji ze startu w wyborach.

"Pomimo co raz większej roli mediów społecznościowych i zwiększenia  ilości partyzanckich działań marketingowych w Internecie wykonywanych przez mniej znanych kandydatów widać, że tzw. media tradycyjne nadal odgrywają kluczową rolę w kreowaniu zainteresowań wyborców. To właśnie zinstytucjonalizowane media, jak prasa, radio czy telewizja narzucają ramy w debacie publicznej w Internecie, czego dowodem może być znalezienie się w pierwszej dziesiątce wyszukiwanych takich znanych i opatrzonych polityków jak Janusz Palikot, Ryszard Kalisz, czy Joanna Kluzik - Rostkowska. Obok tych osób często szukanymi są kandydaci, którzy mają silną i ugruntowaną pozycję w Internecie, jak Agnieszka Pomaska czy Janusz Korwin-Mikke, polityk posiadający największą grupę zwolenników w serwisie Facebook, oraz kandydaci budzący kontrowersje i w efekcie zainteresowanie mediów - Beata Kempa, Adam Hoffman czy Anna Fotyga" - komentuje dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Poniżej przedstawiamy piętnastu najczęściej wyszukiwanych polityków w trakcie kampanii wyborczej 2011 według wyszukiwarki osób 123people:
1. Janusz Palikot
2. Donald Tusk
3. Beata Kempa
4. Grzegorz Napieralski
5. Ryszard Kalisz
6. Joanna Kluzik – Rostkowska
7. Leszek Miller
8. Anna Fotyga
9. Joanna Mucha
10. Cezary Olejniczak
11. Agnieszka Pomaska
12. Adam Hofman
13. Janusz Korwin-Mikke
14. Przemysław Wipler
15. Izabella Sierakowska

Komentarze

Powiązane

13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.