13.12.11, 18:14

Krew z krwi - ruszyły zdjęcia do produkcji Canal+

Ruszyły zdjęcia do kolejnej w tym roku produkcji CANAL+ z Agatą Kuleszą w roli głównej. Ośmioodcinkowy serial sensacyjny „Krew z krwi” w reżyserii Xawerego Żuławskiego i Roberta Wichrowskiego na zlecenie CANAL+ realizuje Endemol Polska.

Ruszyły zdjęcia do kolejnej w tym roku produkcji CANAL+ z Agatą Kuleszą w roli głównej. Ośmioodcinkowy serial sensacyjny „Krew z krwi” w reżyserii Xawerego Żuławskiego i Roberta Wichrowskiego na zlecenie CANAL+ realizuje Endemol Polska. Zdjęcia kręcone będą w Gdyni i Warszawie. Zakończą się w styczniu. Emisja na antenie stacji planowana jest na wiosnę 2012.

"Konsekwentnie wdrażamy w życie naszą politykę programową. W ramach obranej strategii CANAL+ znacząco zwiększył zaangażowanie w produkcję filmową. „Krew z krwi” po „Misji: Afganistan” to już drugi serial realizowany przez nas w tym roku. Jednocześnie intensyfikujemy nasze działania jako koproducent" – mówi Beata Mońka, Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy.

"Doskonały scenariusz, wartka akcja, obiecujący duet reżyserski i doborowa obsada – to wszystko atuty najnowszego serialu CANAL+ „Krew z krwi”. W historii wdowy po zamordowanym gangsterze, która zmuszona jest przejąć jego rolę szczególnie inspirujący wydał nam się konflikt między kobiecą wrażliwością a bezwzględnym światem zbrodni i przemocy" - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy zlecająca i nadzorująca realizację serialu.

W głównych rolach serialu występują: Agata Kulesza, Iza Kuna, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Stryj, Andrzej Andrzejewski, Łukasz Simlat, Aleksander Domogarov, Szymon Bobrowski, Mariusz Bonaszewski i Maciej Musiał.

Sensacyjny serial „Krew z krwi” opowiada historię Carmen - w tej roli Agata Kulesza - wdowy po zamordowanym gangsterze, która by chronić rodzinę jest zmuszona przejąć jego rolę. W filmie obserwujemy jak z pozoru spokojne i poukładane życie rodzinne zamienia się w piekło świata zbrodni i przestępstw. Carmen musi samodzielnie podejmować bardzo trudne decyzje. Nie wie, komu zaufać, a widoczna dla niej wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać.

Produkcję CANAL+ reżyserują Xawery Żuławski i Robert Wichrowski. Fabuła jest inspirowana holenderskim scenariuszem Pietera Barta Korthuisa. Autorami polskiej adaptacji są: Małgorzata Fąfrowicz - Szamocka i Karolina Szymczyk- Majchrzak. Producentem kreatywnym jest Małgorzata Retei.

"Serial telewizyjny „Krew z krwi“ realizujemy przy pomocy najnowszych technik filmowych odpowiadających najlepszym produkcjom europejskim i światowym. Wykorzystujemy kamery RED z przetwornikiem MISTERIUM X o wielkości klatki filmowej.  Rejestracja obrazu odbywa się w jakości 4K, czyli jakości filmowej. Uzyskujemy w ten sposób obraz o wysokiej szczegółowości, dynamice z zachowaniem najwyższej ostrości" – powiedział Tomasz Naumiuk, operator obrazu. "Wszystkie te elementy mają istotny wpływ na ostateczny efekt plastyczny. Skomponowanie ich właśnie w taki sposób przyniesie nam efekt bliźniaczy do plastyki filmu fabularnego, co wyróżni naszą produkcję w rodzinie polskich produkcji telewizyjnych" – dodał Naumiuk.

„Krew z krwi” to już drugi serial CANAL+ produkowany w tym roku. Pod koniec października zakończyły się zdjęcia do pierwszego odcinka serialu „Misja:Afganistan” realizowanego na zlecenie stacji przez Akson Studio. Główną rolę gra w nim Paweł Małaszyński. Emisja zaplanowana jest na jesień 2012. Również w tym roku stacja zaangażowała się w najnowsze produkcje: Andrzeja Jakimowskiego „Blind watching”, Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” oraz „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej. Produkując i wspierając polskie filmy, CANAL+ nabywa jednocześnie prawa do premierowego pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.