16.11.11, 18:43

Sukces Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

16 listopada br. w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów w dziedzinie reportażu – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz konkursu „Mazury Cud Natury”.

16 listopada br. w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów w dziedzinie reportażu – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz konkursu „Mazury Cud Natury”. Laury zdobyły dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu: Grand Prix KRRiT przyznano Patrycji Gruszyńskiej-Ruman, zwyciężczynią konkursu „Mazury Cud Natury” została Ewa Michałowska.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Wojciech Markiewicz, Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry przyznało główną nagrodę Patrycji Gruszyńskiej-Ruman za „ukazanie z wielką wrażliwością i kulturą mało znanego faktu historii najnowszej oraz znakomity warsztat radiowy”. Jej reportaż „Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne” opowiada o Emilu Barchańskim, uczniu warszawskiego liceum imienia Reja, jednym z najmłodszych opozycjonistów, który zginął w 1982 roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie honorowe Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), autorom audycji „Szukałam Was”, za „przejmujący portret matki, która z determinacją przez 20 lat poszukiwała własnych dzieci”.

Rozstrzygnięto również konkurs „Mazury Cud Natury”, który odbył się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jury w składzie: Piotr Korzeniewski (przewodniczący), Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry, przyznało I nagrodę Ewie Michałowskiej za audycję „Szlakiem błękitnej nostalgii”, przygotowaną przy współpracy Wiesława Paszty. II nagrodę otrzymał Bartosz Panek z Programu 2 Polskiego Radia za reportaż „Łuczywa mówić sia po warnijsku”. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano dziennikarzom Studia Reportażu i Dokumentu: Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej za audycję pt. „Jestem szczęściarą” oraz Janowi Kasi za „Wieżę czarownic”.

Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Seminarium Reportażu i Dokumentu. Konkurs skierowany jest do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu. Jego celem jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce, w tym wypadku – form reportażowych i dokumentalnych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością i wysokimi walorami dramaturgii radiowej.

Celem konkursu „Mazury Cud Natury” była prezentacja w reportażach i dokumentach radiowych regionu warmińsko-mazurskiego, a w szczególności jego walorów turystycznych i kulturalnych. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy reportażyści rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu, a także twórcy niezależni.

Organizatorem obu konkursów jest Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

31.03.25, 10:11
| radio / audio » ludzie
Awanse w redakcji Radia TOK FM
Tomasz Krzemiński awansuje na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Radia TOK FM, Olga Tanajewska zostanie sekretarzem redakcji, a z kolei Krzysztof Woźniak szefem anteny.
31.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Żądza pieniądza powraca do Radia ZET. Zmiany w ramówce stacji
31 marca br. rozpoczyna się antenowa zabawa, którą Radio ZET przygotowało na wiosnę dla swoich słuchaczy. Pula nagród wynosi 1,5 mln zł, a finał każdej rozgrywki będzie odbywał się w nowym popołudniowym paśmie – „Razem lepiej”.
30.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny i Pomiędzy w Radiu Nowy Świat
„Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny” i „Pomiędzy” to dwie nowe propozycje programowe, które zadebiutują na antenie Radia Nowy Świat.
27.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Antyradio zamiast Rock Radia w Opolu
Od 30 marca br. mieszkańcy Opola i części województwa na częstotliwości 106,6 FM będą mogli słuchać Antyradia z portfolio Grupy Eurozet.
27.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Przewodniczący KRRiT prawomocnie przegrał w sądzie z Radiem ZET. Świrski zarzucał stacji, m.in. działania sprzeczne z polską racją stanu
20 marca br. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Macieja Świrskiego, od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 27 maja 2024 r., w którym uchylił jednoosobową decyzję Przewodniczącego KRRiT o nałożeniu kary na nadawcę Radia ZET za rzekome szerzenie dezinformacji, naruszających polską rację stanu. Rozgłośnia miała zapłacić 476 tys. zł. Wyrok stał się prawomocny.
26.03.25, 11:14
| radio / audio » informacje
Koncerty i Ustawiony Konkurs Piosenki na 63. urodziny Trójki
Trójka w swoje 63. urodziny przygotowała od 28 marca do 1 kwietnia br. specjalne koncerty i niespodzianki.
25.03.25, 07:00
| radio / audio » informacje
Czwórka z nową oprawa muzyczną oraz formatem video
21 marca br., radiowa Czwórka (Polskie Radio) zaprezentowała odświeżoną oprawę muzyczną. Jej autorem jest muzyk i producent młodego pokolenia Wuja HZG. Głosem radiowych ID-sów stacji została Paulina Przybysz. Tego samego dnia premierę miał nowy format video „Czwórka. Wyjaśnione!”, którego autorka jest Dominika Płonka.
24.03.25, 14:17
| radio / audio » informacje | TV / VOD » informacje
Federalnie rzecz biorąc. Tomasz Lejman i Adam Górczewski z podcastem video w Interii
Interia uruchomiła podcast video „Federalnie rzecz biorąc”, w którym dwaj korespondenci Tomasz Lejman (Polsat News i Interia) i Adam Górczewski (Polskie Radio) będą komentować prosto znad berlińskiej Sprewy niemiecką rzeczywistość oraz jej wpływ na sytuację w Polsce oraz Europie.
24.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Studio M5 otrzyma imię Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Specjalny koncert i wystawa fotografii
W hołdzie Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu - saksofoniście, kompozytorowi oraz dziennikarzowi radiowemu, który zawsze z wielką pasją opowiadał o jazzie - Program 3 przygotował specjalne wydarzenia. 28 marca br. zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, a studio nagraniowe M5 przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie otrzyma imię muzyka.
20.03.25, 23:13
| radio / audio » informacje
Ptaszkowie Śpiewali. Koncert na żywo w Polskim Radiu Dzieciom
Polskie Radio Dzieciom wyemituje koncert zespołu „Ptaszkowie Śpiewali”, który odbędzie się 22 marca br. o godz. 12:00 w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
Subskrybuj RSS działu radio / audio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.05.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.05.25

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.