14.12.11, 17:50

Patrycja Gruszyńska-Ruman otrzymała Grand Press 2011

Patrycja Gruszyńska-Ruman, dziennikarka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, otrzymała Grand Press 2011 za audycję „Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne”.

Patrycja Gruszyńska-Ruman, dziennikarka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, otrzymała nagrodę Grand Press 2011 za audycję „Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne”.

Reportaż, wyemitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia, opowiada o Emilu Barchańskim, uczniu warszawskiego liceum imienia Reja i jednym z najmłodszych opozycjonistów, który zginął w 1982 roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Grand Press to kolejna nagroda, jaką Patrycja Gruszyńska-Ruman otrzymała za tę audycję – w listopadzie br. zdobyła Grand Prix KRRiT.

Wśród nominowanych audycji w kategorii „reportaż radiowy” znalazły się: „Lepsza przyszłość” – reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) i Adama Bogoryja Zakrzewskiego (Telewizja Polsat), wyemitowany w Programie 1 Polskiego Radia (tragiczna historia 16-latka, eurosieroty, który po wyjeździe rodziców za chlebem nie poradził sobie z odpowiedzialnością i trafił do zakładu karnego za zabójstwo dziadka), "Smętek” – reportaż Alicji Kulik (Radio Olsztyn) o tym, jak wysoka kultura dyrektora domu kultury w Białej Piskiej przegrała z niską kulturą burmistrza;
„Zamknięta w butelce ze szkła zielonego” – reportaż Cezarego Galka (Radio Zachód) o heroicznych rodzicach Joli, która od pięciu lat jest w śpiączce, zdana tylko na ich opiekę; historia człowieka zapomnianego przez państwo, lekarzy, opiekę społeczną i Kościół; „Złoto w Bełżcu” – reportaż Anny Gmiterek-Zabłockiej (Tok FM) przypominający wstydliwą historię poszukiwaczy złota na terenie byłego obozu zagłady w Bełżcu.
 
W kategorii „reportaż radiowy” do nagrody Grand Press 2011 zgłoszono 38 audycji.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.