16.01.12, 20:00

NEO24.pl podsumowuje trendy na rynku e-handlu

NEO24.pl to sklep internetowy RTV AGD, który podsumowując swoje osiągnięcia w 2011 r. pokazuje w jaki sposób kształtowały się trendy w handlu w zeszłym roku.

NEO24.pl to sklep internetowy RTV AGD, który podsumowując swoje osiągnięcia w 2011 r. pokazuje w jaki sposób kształtowały się trendy w handlu w zeszłym roku.

Miniony rok był dla branży e-handlu okresem stabilnego wzrostu. Wraz z wciąż rosnącą świadomością konsumentów, poszerzaniem rynkowej oferty (nowe branże, nowi gracze) oraz pojawianiem się kolejnych udogodnień (wygodne formuły płatności i dostawy, usługi dodatkowe itd.), rynek w naturalny sposób wciąż się powiększa.

Istotnym trendem, który dał się zaobserwować w 2011 roku, jest zmiana akcentów w oczekiwaniach konsumentów wobec zakupów internetowych. Obok niższych niż w handlu tradycyjnym cen, które generują generalny przepływ klientów do e-sklepów, kluczowe znaczenie zyskały dodatkowe parametry, decydujące o wyborze konkretnego sklepu, w którym konsument decyduje się na zakup. Tendencję tę potwierdzają internetowe statystyki – w tym rosnące znaczenie forów, rekomendacji internautów i ich opinii na temat danego sklepu.

Zdaniem sklepu, na czoło kwestii, na które szczególnie zwracają uwagę klienci, wysuwają się trzy parametry: przede wszystkim – wiarygodność sklepu, szczególnie na polu terminowości dostaw  i jakości obsługi związanej z dostawą. Zaoferowanie wyboru kilku czasowych i kosztowych opcji dostawy (paczkomaty i kurier, ale też punkty osobistego odbioru, z których w niektórych okresach roku korzysta nawet połowa klientów) oraz płatności (w tym kluczowa opcja płatności dopiero przy odbiorze – szczególnie za droższy sprzęt). Szeroki wybór produktów – klienci coraz częściej szukają bardzo konkretnych modeli, linii kolorystycznych, niestandardowych wymiarów, rozbudowanych funkcjonalności. Duży sklep internetowy może zaoferować "półkę" o niekończącej się pojemności – i w tym leży bardzo duża przewaga nad tradycyjnymi marketami, które ogranicza powierzchnia magazynowa przypisana do danej lokalizacji.

Komentarze

Powiązane

15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
03.03.23, 09:10
| radio » ludzie | internet » ludzie
Paweł Tabędzki szefem wydawców online serwisów stacji muzycznych z portfolio GRA
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory – Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.