31.01.12, 17:57

Skaner Plustek OpticPro ST640 już w sprzedaży

Firma MODECOM, dystrybutor marki Plustek, wprowadziła do sprzedaży skaner OpticPro ST640.

Firma MODECOM, dystrybutor marki Plustek, wprowadziła do sprzedaży skaner OpticPro ST640. Urządzenie przeznaczone jest do skanowania negatywów 35mm, slajdów 35mm, filmów zwojowych 120/220, błon fotograficznych do rozmiaru 5''x7'' oraz fotografii i dokumentów do rozmiaru 8''x11''.

"To kolejny, premierowy produkt marki Plustek, który mamy przyjemność wprowadzić do sprzedaży. Jest to wydajne urządzenie, z którego będą zadowoleni zarówno wymagający fotoamatorzy, jak i osoby zawodowo zajmujące się obróbką zdjęć oraz grafiki. Do budowy skanera wykorzystano technologię CCD (Charge Coupled Device), która zapewnia uzyskanie szerokiej gamy kolorów z bardzo dobrym odwzorowaniem cieni i przejść tonalnych, zapewniając tym samym wysoką jakość reprodukcji kopiowanych materiałów" - powiedział Krzysztof Wójciak, dyrektor zarządzający MODECOM.

OpticPro ST640 charakteryzuje się wysoką rozdzielczością optyczną 3200 dpi (interpolowana do 3200x6400 dpi), a skanowanie kolorowych dokumentów formatu A4 odbywa się w czasie 31 sekund. Urządzenie zostało wyposażone w technologię IDEAS (Intelligent Detection & Easy Scan Technology), która automatyzuje proces cyfryzacji dokumentów, optymalnie dobierając ustawienia i upraszczając obsługę.

"Technologia IDEAS zwiększa komfort obsługi i pozwala skrócić czas potrzebny do zeskanowania dokumentów. Dzięki niej, za pomocą jednego przycisku możemy uzyskać bardzo dobrej jakości, cyfrowe kopie. Funkcja ta automatycznie wykrywa obrazy wielokrotne, rozpoznaje ich typ, prostuje przekrzywienia, lokalizuje brzegi i skanuje każdy do oddzielnego pliku. Ponadto, mamy możliwość skorzystania z jednego z 4 klawiszy szybkiego dostępu, dzięki którym szybko skopiujemy dokument, rozpoznamy tekst (OCR), zapiszemy skan do pliku (PDF) oraz wyślemy wiadomość e-mail wraz z zeskanowaną treścią. Producent oddał do dyspozycji użytkowników również dodatkowy przycisk, któremu poprzez dołączone oprogramowanie Action Manager, możemy przypisać jedną z wielu dostępnych funkcji. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom obsługa skanera OpticPro ST640 jest niezwykle intuicyjna i mimo rozbudowanym możliwości nie wymaga zaawansowanej wiedzy" - dodaje Krzysztof Wójciak.

W zestawie ze skanerem znajdują się również trzy podajniki do kliszy, przeznaczone do różnych typów negatywów i slajdów: na film 12 x 35mm (4 klatki x 3 paski), na 6 slajdów 35mm zmontowanych w ramkach, oraz na klatki filmu 120/220 do wymiaru 5'' x 7''. Użytkownicy otrzymują także bogate oprogramowanie, pozwalające na efektywną pracę z urządzeniem zaraz po jego instalacji, m.in. ABBYY FineReader 9.0 Sprint, ImageFolio 4.5, PageManager 7.10.

Komentarze

Powiązane

15.03.24, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek piwa w krachlach. To drugi taki browar w Polsce
Browar Pilsweizer wprowadza na rynek linię „piw góralskich” w krachlach (grube brązowe butelki, z kabłąkowym zamknięciem i białym korkiem). W luksusowych opakowaniach browar będzie na razie sprzedawał trzy swoje piwa.
13.03.24, 09:59
| biznes i technologie » informacje
Innowacje w olejach samochodowych: Jak nowe technologie poprawiają wydajność silnika
Rozwój technologiczny odgrywa kluczową rolę w każdej dziedzinie życia, a przemysł motoryzacyjny nie jest wyjątkiem. Szczególną uwagę poświęca się innowacjom w zakresie olejów samochodowych, które są niezbędne dla wydajności i trwałości silników. ARTYKUŁ SPONSOROWANY
03.03.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Polacy pokochali automaty paczkowe
W ciągu ostatnich dwóch lat rynek automatów paczkowych w Polsce przeszedł znaczącą transformację. W tym roku ich liczba może przekroczyć aż 45 tys. takich urządzeń.
02.02.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
5G na nowych częstotliwościach w Play
Sieć Play uruchamia sieć 5G na nowych częstotliwościach 3500-3600 MHz. Operator uzyskał pierwsze pozwolenia radiowe na użytkowanie pasma C od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nowe zasoby mają pozwolić znacznie zwiększyć pojemność oraz prędkość sieci nowej generacji do 1 Gb/s.
20.01.24, 08:00
| biznes i technologie » informacje
Irina Lipczyk-Kolakovska z e-muzyka w zarządzie Merlin
Merlin, organizacja będąca partnerem dla niezależnych firm zajmujących się licencjonowaniem muzyki cyfrowej, ogłosiła nowego zarządu i powitaniem sześciu nowych członków. Wśród nich jest przedstawicielka firmy e-muzyka.
13.01.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Polski Ład wykończył mikroprzedsiębiorców. Andrzej Sadowski: doszło do dramatycznej zapaści w planowaniu przyszłości w gospodarce
Zdaniem ekonomistów, Polski Ład był skokowym wzrostem i ciężarów nałożonych na przedsiębiorców, jak również dodatkowych obowiązków biurokratycznych.
13.01.24, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Miniaturowa wersja sklepu Kaufland w kolekcji klocków PLAYMOBIL
W świątecznej ofercie Kaufland pojawiła się unikatoa kolekcja klocków PLAYMOBIL odwzorowująca sklep Kaufland,. Oprócz zabawkowych produktów, wózków i koszyków, miniaturowy market może również posiadać piekarnię, stoisko z owocami i warzywami.
12.01.24, 07:45
| internet » ludzie | biznes i technologie » informacje
Christopher Biedermann zostanie CFO w Fiberhost
1 lutego br. funkcję CFO w spółce Fiberhost obejmie Christopher Biedermann. Na stanowisku CEO pozostaje Marta Wojciechowska oraz w roli COO/CTO Krzysztof Jaskólski.
08.01.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
ORLEN przejmuje stacje paliw w Austrii
ORLEN sfinalizował zakup 100 proc. udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej 267 stacjami paliw w Austrii. Dzięki transakcji spółka posiada blisko 3,5 tysiąca stacji paliw w siedmiu krajach w Europie. Koncern rozważa dalsze akwizycje w regionie oraz działania, które pozwolą mu dołączyć do grona liderów w obszarze elektromobilności na austriackim rynku.
07.01.24, 20:43
| biznes i technologie » informacje
Dealz ma już trzysta sklepów na polskim rynku
Sieć Dealz (Pepco Group) w grudniu 2023r., otworzyła w Bytomiu swój 300. sklep w Polsce.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy