14.02.12, 16:54

Gerhard Zeiler Prezesem Turner Broadcasting System International

Gerhard Zeiler dołączy do Turner Broadcasting System, Inc. (TBS, Inc.) jako prezes Turner Broadcasting System International.

Gerhard Zeiler dołączy do Turner Broadcasting System, Inc. (TBS, Inc.) jako prezes Turner Broadcasting System International. Obecnie Zeiler pełni funkcję CEO RTL Group – jednego z największych europejskich nadawców telewizyjnych należącego do Bertelsmann AG. Obejmujący stanowisko prezesa międzynarodowego oddziału TBS Zeiler będzie odpowiedzialny za wzmocnienie pozycji bieżących przedsięwzięć i rozwój nowego biznesu.

Turner Broadcasting System International odpowiada za kluczowe marki TBS, Inc. takie jak CNN, TNT, Cartoon Network i Turner Classic Movies, jak również za kanały oraz przedsięwzięcia lokalne i regionalne. W ostatnich latach Turner Broadcasting dwukrotnie powiększyło swoją działalność w Ameryce Łacińskiej, nawiązało strategiczne partnerstwa w Japonii i Korei, rozszerzyło portfolio w krajach skandynawskich i w Chile, oraz podjęło współpracę z Warner Bros. i HBO by wykorzystać globalny zasięg Time Warner. Obecnie Turner Broadcasting to ponad 130 kanałów telewizyjnych dostępnych w ponad 30 językach w niemal 200 krajach na całym świecie.

Jako prezes Turner Broadcasting System International, Zeiler będzie odpowiadał za wszystkie kanały rozrywkowe, dziecięce oraz usługi medialne oferowane poza obszarem Ameryki Północnej; dystrybucję i działalność komercyjną międzynarodowej wersji CNN, wszystkie międzynarodowe przedsięwzięcia joint venture Turner Broadcasting i działania w obszarze programów licencyjnych i merchandisingu. Zeiler, podlegający Philowi Kentowi, będzie zarządzał zespołem liczącym 3 800 osób – w Europie, rejonie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej.

Od 2003 roku Zeiler pełnił funkcję CEO RTL Group i był członkiem zarządu Bertelsmann AG. W trakcie jego pracy dla koncernu RTL rozwinęło swoją działalność w Europie Zachodniej i Chorwacji; rozbudowało portfolio do 41 kanałów i 34 stacji radiowych w 10 krajach.

Zeiler rozpoczął karierę jako dziennikarz, a następnie pełnił funkcję rzecznika prasowego dwóch austriackich kanclerzy. Po objęciu stanowiska sekretarza generalnego austriackiego nadawcy publicznego ORF, został CEO Tele5, a następnie RTL II w Niemczech. Wrócił do Austrii by rozpocząć pracę jako dyrektor generalny ORF. W 1998 roku Zeiler został CEO RTL – największego niemieckiego kanału telewizyjnego.

Turner Broadcasting System, Inc., jest częścią koncernu Time Warner, działa w obszarze produkcji programów informacyjnych, rozrywkowych, sportowych, animowanych i dla młodych dorosłych dostępnych za pomocą telewizji i innych platform dla widzów i konsumentów na całym świecie. Wśród marek TBS znajdują się CNN/U.S., CNN International, CNN.com oraz HLN; TBS, TNT, truTV i Turner Classic Movies; Cartoon Network, Boomerang i Adult Swim; oraz Turner Sports.

Komentarze

Powiązane

25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
21.09.23, 08:30
| telewizja / VOD » seriale
Powrót serialu Szadź. Premiera wiosną 2024 r.
Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Macieja Stuhra, Aleksandrę Popławską, Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę, Bartosza Gelnera oraz Piotra Trojana.
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
20.09.23, 20:26
| telewizja / VOD » informacje
Rytmy Dwójki. Autorski format TVP2 z udziałem Edyty Górniak i Rafała Brzozowskiego
W jesienniej ramówce TVP2 zadebiutował nowy muzyczny show „Rytmy Dwójki”, który będzie emitowany przez osiem tygodni,. W zaś programie pojawią się polskie przeboje w wykonaniu duetów, a publiczność wybierze swój ulubiony utwór.
20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.