Randki w sieci

Raport Portalu Medialnego mediaFM.net.
W dzisiejszych czasach, gdy ludzie są zabiegani i gdy po powrocie z pracy marzą by odpocząć, popularność biją internetowe serwisy randkowe. Dotyczy to prawie każdego zakątku świata. Uważany za największy serwis randkowy świata Match.com ma ponad dziewięć milionów użytkowników. Randkowiczów nie odstraszają nawet opłaty za korzystanie z serwisów, bo aż 857 tysięcy to ludzie którzy płacą za usługi Match.com. Serwisy randkowe przynoszą większe zyski niż jakiekolwiek inne w Internecie - nawet płatne serwisy z muzyka on-line nie generują takich zysków. W 2002 roku przychody z takich serwisów stanowiły 228 milionów dolarów, a szacuje się, że będą coraz wyższe.

Nie inaczej jest również w Polsce - ogrom serwisów randkowych, darmowe i częściowo odpłatne. Praktycznie jedynym wymogiem by być ich członkiem jest ukończenie 18 lat i zarejestrowanie się w serwisie. Korzystanie z usług serwisów randkowych jest bardzo proste, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, kogo poszukujemy (płeć, miejsce zamieszkania, wiek). Możemy tu znaleźć wszystko, a dokładniej mówiąc wszystkich. Przeglądając strony tych serwisów człowiek ma wrażenie, że jest na wystawie fotograficznej. Przejrzenie wszystkich zdjęć na największych serwisach zajęłoby kilka, a może nawet kilkanaście godzin.

Jednym z serwisów randkowych jest Zapoznanie, który jest przeznaczony dla osób od 18 do 70 lat. Każdy zarejestrowany użytkownik może stworzyć własną stronę, używając do prezentacji swojej osoby słów, zdjęć, a nawet muzyki. Hasłem serwisu jest ”aby pomóc dorosłym osobom w Polsce w zawieraniu nowych znajomości na stopie przyjacielskiej, jak również znalezieniu nowego partnera życiowego”. Serwis ten oferuje zarejestrowanym użytkownikom liczne konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy, w którym główną nagrodą jest wycieczka do Grecji, czy na Majorkę. Warunkiem wyjazdu w taką podróż jest wybranie jako osoby towarzyszącej jednego z użytkowników portalu, oraz sporządzenie raportu z podróży.

Kolejnym serwisem jest ilove, który również nie pobiera opłat od swych użytkowników. Każdy, kto chce się zarejestrować otrzymuje w prezencie od administratorów dzwonek do telefonu. Serwis udostępnia nam pewne statystyki, z których dowiadujemy się m.in., że częściej to mężczyźni poszukują kobiet w portalach intenetowych. Ilove nie ogranicza wieku użytkowników, wystarczy być pełnoletnim. Udostępnia intenautom forum, na którym można poruszać różne tematy oraz czat. Korzystanie z niego możliwe jest dopiero po rejestracji.

Sympatia.onet.pl, to serwis który proponuje swym użytkownikom szeroką gamę usług. Oczywiście rejestracja w tym serwisie jest darmowa, jeśli jednak chcemy być członkiem klubu sympatii musimy dokonać opłaty. Możemy wykupić opcję miesięczną, trzymiesięczną, półroczną lub roczną. Stanowi to dla użytkowników koszt w wysokości odpowiednio 9, 13, 24 i 40 zł netto. Opłaty możemy dokonać przez wysłanie smsa. Uczestnictwo w klubie daje nam wiele przywilejów m.in. możliwość prowadzenia z użytkownikami rozmów online (chat prywatny), możliwość codziennego otrzymywania e-maila na prywatny adres użytkownika o pojawieniu się nowych osób w Bazie Profili, możliwość blokowania użytkowników na tzw. "czarne skrzynki”, itp. Każdy internauta ma możliwość korzystania z części serwisu o nazwie Sympaticon, gdzie można znaleźć wiele porad ekspertów np. dotyczących szkoły uwodzenia. Wskazówek udziela tutaj znana z wielu programów telewizyjnych psycholog i socjolog Joanna Heidtman.

Randki gery.pl jest serwisem, który szczyci się liczbą 33 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i ponad 5 tysiącami zdjęć. Korzystanie z większości usług tego serwisu możliwe jest dopiero po rejestracji w serwisie. Niezarejestrowanym pozostaje jedynie korzystanie z czata.

Popularność serwisów internetowych jest bardzo duża i patrząc na sytuację rynkową w najbliższym czasie się to nie zmieni. Trzeba jednocześnie pamiętać, ze serwisy randkowe nie tylko służą do szukania osób na całe życie, można szukać przyjaciela, kolegi do imprez, a także partnerów seksualnych. Mimo tego przesłaniem i misją tych serwisów jest „łączenie” ludzi, a nagrodą dla prowadzących te serwisy, są słowa podziękowań, które można znaleźć na wszystkich serwisach.
Np. „Brakuje mi słów, aby opowiedzieć to, co wydarzyło się kilka dni temu. Zawsze podchodziłam sceptycznie i z ogromnym dystansem do takich stron jak ta. Właściwie byliście pierwszą taką stroną na którą weszłam, nie spodziewałam się, że to przez nią mój świat przewróci się do góry nogami. Poznałam wspaniałego człowieka, na którego czekałam całe wieki......Dziękuje Wam i życzę wszystkim zalogowanym na tej stronie aby uwierzyli i znaleźli takie szczęście, jak ja......... Krzysiu, dziękuje, że cudem pojawiłeś się w moim życiu.”

1. http://www.zapoznanie.pl/
2. http://www.ilove.pl
3. http://sympatia.onet.pl/
4. http://randki.gery.pl

Dane statystyczne:
http://sympatia.onet.pl/1217396,prasa.html

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
12.06.24, 18:12
| internet » informacje
Jakdojade uruchamia sprzedaż biletów w Szczecinie 
Jakdojade rusza ze sprzedażą biletów w Szczecinie. Od teraz użytkownicy aplikacji będa mogli kupować bilety jednorazowe i okresowe na szczecińską komunikację miejską.
12.06.24, 14:15
| internet » informacje
Żyjemy piłkarskim Euro 24. Interia przygotowana na EURO 2024
Na czas EURO 2024 Interia będzie publikować na bieżąco informacje dotyczące wydarzenia. Portal przygotuje także specjalne formaty.
10.06.24, 15:15
| internet » informacje
Grupa WP kupuje 80 proc. udziałów w spółce Creative Eye SRL
Szallas Group należąca do Wirtualnej Polski Holding kupuje 80 proc. udziałów w rumuńskiej spółce Creative Eye SRL, zarządzającej platformą turystyczną Litoralulromanesc.ro. Wartość transakcji to 16,8 mln euro.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
09.06.24, 13:27
| internet » informacje
Wieczór Wyborczy w Onecie
9 czerwca br. o godz. 20:45 na stronie głównej Onetu ruszy Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Marcin Zawada, dziennikarz Onetu. Dziennikarz w Studiu Wyborczym Live w Onecie przedstawi wyniki exit poll i będzie się łączył z reporterami Onetu i Faktu obecnymi w sztabach wyborczych. 
06.06.24, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Nowy serwis historyczny Polskiego Radia z okazji 35. rocznicy wyborów
Z okazji 35. rocznicy wyborów, Polskie Radio przygotowało specjalny historyczny serwis internetowy. Portal zawiera unikatowe nagrania z Archiwum Polskiego Radia i Archiwum Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, dzięki czemu stanowi niezwykły dokument tamtych dni.
05.06.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Patrycjusz Wyżga gospodarzem wieczoru wyborczego w Wirtualnej Polsce
W niedzielę, 9 czerwca br. Wirtualna Polska przygotuje specjalny wieczór wyborczy dotyczący wyborów do europarlamentu. Program emitowany będzie na Stronie Głównej WP, kanale YouTube i w mediach społecznościowych.
05.06.24, 08:30
| internet » informacje
Hotele, o jakich marzysz… w cenach, o jakich marzysz. Kampania portalu rezerwacyjnego Travelist.pl
Pod hasłem „Hotele, o jakich marzysz… w cenach, o jakich marzysz” Travelist.pl ruszył z kampanią reklamową, która otwiera kolejny rozdział w komunikacji marketingowej portalu. Towarzyszyć jej będzie hasło.
04.06.24, 10:56
| internet » informacje
Dr Serce na YouTube. Prof. Robert Gajda gospodarzem nowego formatu
Na platformie YouTube zadebiutuje program internetowy „Dr Serce”, który jest prowadzony przez kardiologa, prof. Roberta Gajdę
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.