06.04.12, 20:30

Donald Tusk przeprasza za podwyżki

"Sąd uznał, że Gazeta Wyborcza oraz inne źródła, które podajemy w tym spocie nie są wystarczająco pewne i wiarygodne, żeby tak precyzyjne procenty podawać."
Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przeprosił na antenie Radia ZET wyborców za "pewną nieścisłość" w spocie wyborczym Platformy pt. "Lodówka - oszukali". Dodał jednak, że "co do zasady, ten spot mówi dość ponurą prawdę". - Dla mnie najważniejszy jest dzisiaj werdykt ludzi, którzy codziennie chodzą do sklepu i naprawdę widzą, jak bardzo podrożały wszystkie podstawowe artykuły. Za pomyłkę w odniesieniu do dwóch artykułów z ośmiu wymienionych bardzo przepraszam - powiedział Tusk.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał w piątek Komitetowi Wyborczemu PO rozpowszechniania spotu "Lodówka - oszukali". Sąd nakazał PO sprostowanie do 23 listopada nieprawdziwych informacji w formie płatnego ogłoszenia oraz umieszczenie sprostowania na stronie internetowej partii. Platforma ma też wpłacić na rzecz Caritas Polska 10 tys. zł. W 30-sekundowym spocie wykorzystano fragmenty telewizyjnego wystąpienia premiera Jarosława Kaczyńskiego, który mówi, że "sytuacja w naszym kraju poprawia się", a rok 2006 "to najlepszy rok ostatniego siedemnastolecia". Z tymi słowami premiera zestawiono informacje o podwyżkach cen m.in. gazu, energii elektrycznej, ziemniaków, marchewki, mleka, mąki i cebuli. Na koniec, gdy pokazywany jest premier, na ekranie pojawia się czerwony napis "oszukali".

Tusk zaznaczył, że uzasadnienie sądu "jest jednoznaczne, w tym sensie, że sąd uznał, że Gazeta Wyborcza oraz inne źródła, które podajemy w tym spocie nie są wystarczająco pewne i wiarygodne, żeby tak precyzyjne procenty podawać".

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza wpadka Platformy Obywatelskiej w sferze spotów reklamowych. Drugi ze spotów PO, również w tonacji "oszukali" został zdjęty z emisji, po tym jak TVNwyraził protest związany z użyciem w spocie słynnych "taśm prawdy", ukazujących tajne rokowania Renaty beger z Adamem Lipińskim. Zobacz ten spot:


http://www.mediafm.net/dzwieki/po_tasmy.wmv

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.