06.04.12, 21:03

Paulina Stępień: U nas filmy są podstawą przepisu

Rozmowa z Pauliną Stępień, pomysłodawcą i współzałożycielem jednego z pierwszych i największych w Polsce multimedialnych serwisów kulinarnych – Kotlet.tv.

Rozmowa z Pauliną Stępień, pomysłodawcą i współzałożycielem jednego z pierwszych i największych w Polsce multimedialnych serwisów kulinarnych – Kotlet.tv.

Kuba Wajdzik: Kotlet.tv to nietypowy blog. Proszę przybliżyć naszym czytelnikom na czym polega jego innowacja i do kogo jest skierowany?
Paulina Stępień: Kotlet.tv skierowany jest do każdego, kto interesuje się kuchnią, gotowaniem lub tematyką okołokulinarną. Codziennie zamieszczamy filmy z przepisami, i to właśnie ta innowacja - filmy. Do tej pory nikt nie robił autorskich filmów na taką skalę, a u nas filmy są podstawą przepisu. Są to treści poradnikowe, które mają za zadanie ułatwić Czytelnikowi/Widzowi gotowanie. Prócz filmów z przepisami, w serwisie znaleźć można także filmy poradnikowe, np. dotyczące wyboru sprzętu ADG czy dekoracji stołu.

KW: Videoblogowanie to zupełnie nowy trend w Internecie. Jakie są Państwa zdaniem atuty takiego kanału komunikacji w sieci?

PS: Treść video ma wiele zalet, jednak dla nas największą jest jej poradnikowość i szerokie spektrum przekazu – pozwalające lepiej wytłumaczyć i pokazać, jak przygotować konkretne danie. Poza tym za pośrednictwem filmów budujemy lepszą więź z widzem, staramy się w ten sposób nawiązać fajne interakcje i wciągnąć Czytelników do wspólnego gotowania.

KW: Kotlet.tv to pierwsza taka polska inicjatywa z videoblogowaniem. Jak oceniają Państwo odbiór swojego bloga?
PS: Jesteśmy zadowoleni, jak najbardziej. Oczywiście zaskakiwało i zaskakuje nas wiele rzeczy cały czas, ale wiele wynika z tego, że uczymy się na własnych błędach. Przez pierwsze dwa lata nasze filmy mocno się zmieniły, szukaliśmy formuły, która najbardziej przypadnie Użytkownikom do gustu a jednocześnie pozwoli nam pokazać dobrze przepis. Na pewno filmy, videoblogowanie zacieśnia więzi z Użytkownikami, co ma i wady i zalety.

KW: Jak oceniają Państwo polskie blogi (zwłaszcza te kulinarne) na tle innych krajów? Czy Polacy chętnie się dzielą przepisami i poradami kulinarnymi?

PS: Nasze, polskie kulinarne blogi są fantastyczne, bardzo rozwijają się z roku na rok i przybywa kolejnych. Choć osobiście jestem fanką kilku zagranicznych inicjatyw, to przyznam, że wiele polskich koleżanek blogerek podziwiam za pracę. Sama również cały czas się kształcę, chociażby z fotografii potraw i oczywiście jej filmowania.
Jeśli chodzi o dzielenie się przepisami to na pewno robimy to coraz chętniej i tak jak u zagranicznych blogerów staramy się korzystać z wiedzy, dzielić i sobie wzajemnie podpowiadać, te tajemnicze przepisy, receptury, które znała jedna osoba, teraz wychodzą na światło dzienne i to jest fantastyczne, trzeba się dzielić tym co smaczne.

KW: Porzucili Państwo pracę w korporacjach by całkowicie się oddać pasji i prowadzeniu serwisu kotlet.tv. Warto było? Kotlet.tv to hobby czy praca? A może połączenie jednego z drugim?
PS: Ładnie to brzmi, ale przyznam, że to jeszcze większa praca niż w korporacji. To praca 24 godziny na dobę. U nas jest to pasja, więc robimy to z przyjemnością. Choć poprzednia praca była często łatwiejsza, a nawet prestiżowa, to teraz jest większa satysfakcja i tego nigdy bym nie zamieniła.
Tak jak wspomniałam, obecnie jest dużo pracy, której czasem nie widać. Samo odpowiadanie na komentarze na stronie (a jeszcze udzielamy się w mediach społecznościowych) to kilka godzin dziennie i niestety ostatnio doszłam już do tego momentu, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie. Padł wybór - albo kolejny przepis albo komentarze. Na szczęście mamy fantastycznych Czytelników na naszej stronie i to oni często radzą sobie wzajemnie.

KW: Pasja pasją, ale z czegoś trzeba żyć. Czy da się zarobić na prowadzeniu videoblogów?
PS: Oczywiście da się, ale nie jest to takie proste. Na pewno sprawę ułatwia fakt, że w Polsce od ponad roku działa program partnerski YouTube, co pozwala czerpać zyski z reklam emitowanych przed i w trakcie filmu bez konieczności posiadania własnej strony. My przede wszystkim mamy jednak serwis, mówię serwis, bo choć czuję się blogerką
to nasza strona dorównuje wielkością mniejszym portalom. To też daje możliwości dodatkowej reklamy i współpracy.

KW: Czy reklamodawcy w Polsce doceniają w ogóle blogi?
PS: To na szczęście się zmienia na lepsze. Reklamodawcy zaczynają doceniać blogi i co raz mniej jest propozycji współpracy za darmo (co niestety w blogosferze jeszcze jakiś czas temu było nagminne). U nas dużą część reklam obsługują sieci reklamowe, czyli są to w większości formy standardowe. Wiele pojawia się jednak form niestandardowych, często związanych z filmami i klasycznym product placement. Ciekawą formą współpracy są również konkursy organizowane na stronie.

KW: Dopuszczają Państwo myśl o sprzedaży udziałów potencjalnemu inwestorowi?
PS: Nie.

KW: Jakie są Państwa zawodowe plany na najbliższe miesiące?
PS: Rozwój, rozwój, rozwój :) Mamy ambitne plany, chcemy się rozwijać, na pewno pojawią nowe filmy, planujemy też nowe funkcje na stronie i oczywiście chcemy być największym serwisem kulinarnym :)

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

19.09.23, 18:39
| internet » informacje
#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS
We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.