06.04.12, 21:10

Trójka skończy 50. lat

1 kwietnia br. Program 3 Polskiego Radia kończy 50 lat. Z tej okazji przygotowano wiele audycji i imprez.

1 kwietnia br. Program 3 Polskiego Radia kończy 50 lat. Z tej okazji przygotowano wiele audycji i imprez.

Jubileuszowe obchody trwają cały rok. W ich ramach na antenie Programu 3 pojawiają się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty. Od stycznia codziennie nadawany jest serial „Trójka z dżemem – palce lizać!”. Każdy z 84 odcinków opisuje, głosami twórców Trójki i osób z nią związanych, historię Programu 3 w postaci anegdot, śmiesznych historii i wspomnień – od momentu powstania do dziś.

Jubileuszowe obchody rozpoczęła „Studniówka”. W styczniu, niemal 100 dni przed urodzinami Trójki, w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, odbył się wyjątkowy koncert, podzielony na tematyczne dziesięciolecia, który poprowadziła Magda Umer.

W lutym miała miejsce „Lista Przebojów Trójki” nadawana wprost z Giełdy Papierów Wartościowych. Podczas imprezy pod hasłem „Trójka na parkiecie” Marek Niedźwiecki i Piotr Baron prezentowali największe wzrosty i spadki na „Liście” z ostatnich 30 lat. Podczas audycji Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka ogłosił emisję nowej monety dwuzłotowej, wybitej z okazji jubileuszu Programu 3. Moneta znajdzie się w obiegu 30 marca. To nie jedyna moneta dedykowana Trójce. W kwietniu Mennica Państwowa wyprodukuje także srebrną monetę trzydolarową (obiegową na Niue Island k. Nowej Zelandii). Kolekcjonerska 3-dolarówka będzie do kupienia od 10 kwietnia. Będzie to pierwszy przypadek monety o nominale trzydolarowym. Precedensowy będzie także awers – obok wizerunku królowej brytyjskiej pojawi się logo Trójki.

Jednym z najważniejszych wydarzeń urodzinowych są spektakle „Trójka do potęgi”, które wystawi warszawski Teatr Syrena. Sztukę reżyseruje Wojciech Malajkat, scenariusz na podstawie książki Grzegorza Miecugowa pod tym samym tytułem napisał Wojciech Zimiński. Uroczyste premiery odbędą się 30 i 31 marca o godz. 19.00 w Teatrze Syrena, kolejne przedstawienia będą grane w dniach 1-5 i 16-20 kwietnia oraz 14-17 maja.

W dniu urodzin Trójki, 1 kwietnia na antenie królować będzie specjalna ramówka urodzinowo-primaaprilisowa. Dzień rozpocznie „Zagadkowa niedziela” (godz. 7.00-9.00) wyjątkowo prowadzona przez pomysłodawcę audycji – Kubę Strzyczkowskiego. Od godz. 9.00 do 18.00 na antenie zagoszczą trzy trzygodzinne pasma, przygotowane specjalnie przez trzy „trójkowe” Redakcje: Aktualności, Muzyczną oraz Publicystyki. Od 9.00 do 12.00 audycję z warszawskiego tramwaju poprowadzą motorniczy i konduktor z „trójkowej” Redakcji Aktualności – Marcin Łukawski i Krystian Hanke. Następnie, od godz. 12.00, w urodzinowy nastrój wprowadzi słuchaczy Piotr Stelmach i jego wyjątkowi goście – gwiazdy polskiej sceny muzycznej – którzy wspólnie wykonają pewien znany utwór. A od godziny 15.00 Jerzy Sosnowski wraz z Redakcją Publicystyki zapraszają na niedzielny obiad, którego mocną stroną będzie wyjątkowe „trójkowe” menu. Po południu słuchaczy Trójki czeka „Przyjęcie urodzinowe” (godz. 18.00). Gospodynią będzie Agnieszka Szydłowska, a gośćmi audycji – najbardziej znane postaci Programu 3. Nie zabraknie też primaaprilisowych niespodzianek. Wieczorem, o godzinie 20.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wyjątkowy koncert urodzinowy, transmitowany na antenie oraz na stronie internetowej Trójki. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing.

Z okazji urodzin powstał także wyjątkowy kalendarz na 13 miesięcy z fotografiami „trójkowych” dziennikarzy. Można go kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia oraz w sklepiku w siedzibie Programu 3.

W kwietniu Program 3 razem z urodzinami będzie także świętować 30-lecie „Listy Przebojów Trójki”. Z tej okazji Trójka przygotowuje specjalne wydanie „Listy” – do wysłuchania na antenie 20 kwietnia. A 26 maja w Alei Radiowej Trójki w Warszawie odbędzie się uroczyste odsłonięcie „trójkowych ławeczek”. W Alei pojawią się grające ławeczki z możliwością odsłuchiwania notowań „Listy Przebojów Trójki” oraz bajek dla dzieci.

Z okazji jubileuszu powstają także publikacje o historii i fenomenie Programu 3 – m.in. książka Wiesława Weissa „33 x Trójka” oraz „Zapraszamy do Trójki” Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza.

Komentarze

Powiązane

27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.