14.01.13, 09:11

Przełomowy rok dla NEO24.PL

Logo NEO24.PL
fot.: materiały prasowe

Ponad 300 milionów obrotu sklepu internetowego NEO24.PL w 2012 r. To najwyższy wynik w historii polskich e-sklepów. 

NEO24.PL, największy w Polsce sklep internetowy RTV AGD, przekroczył w 2012 roku spektakularną liczbę 300 milionów obrotu - to pierwszy w historii tak wysoki wynik odnotowany w Polsce przez e-sklep.  Firma, która istnieje na rynku od 2006 r. i jest jednym z pionierów e-commerce w Polsce, utrzymuje dynamiczne tempo rozwoju - ruch w  www.neo24.pl rośnie rokrocznie o 30%.

Sukces zawdzięczamy kilku czynnikom. Naszą silną stroną wciąż są niskie ceny, ale tak wysoki obrót zapewniły nam także tegoroczne decyzje biznesowe: znaczne rozszerzenie oferty produktowej, rozwinięcie sieci punktów naziemnego odbioru i przede wszystkim - inwestycje w niezawodność dostaw i najwyższą jakości obsługi" - mówi Sabina Krupa, Wiceprezes NEO24.PL.

 2012 rok był dla NEO24.PL podwójnie przełomowy. Przekroczenie 300 milionów obrotu to wynik historyczny nie tylko dla samego sklepu, ale dla całej branży. Po raz pierwszy w Polsce sklep opierający się wyłącznie na sprzedaży internetowej osiągnął taki wynik, deklasując konkurencję w branży RTV AGD, ale też e-księgarnie, sieci ubraniowe czy drogerie. Tak wysoki wynik lidera potwierdza rozwój całej branży zakupów internetowych. W 2012 roku NEO24.PL odnotował także drugi spektakularny sukces - przekroczenie magicznej liczby 1 000 000 zrealizowanych zamówień.

Oba wyniki są dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. W ciągu 6 lat udało nam nie tylko zbudować silną pozycję biznesową, ale także wpłynąć na rozwój rynku e-commerce w Polsce. Za 300 milionami obrotu i ponad milionem zrealizowanych zamówień kryje się potężna maszyna biznesowa, a zakupy w sieci stały się dla Polaków oczywistym wyborem, równie naturalnym jak zakupy w zwykłym sklepie. Jednocześnie - co jest dla nas szczególnym powodem do dumy - udało nam się zachować to, co najcenniejsze w biznesie internetowym: większą niż w tradycyjnym handlu elastyczność, dostępność, otwartość na innowacje i w końcu - niższe ceny" - stwierdza Sabina Krupa.

W 2013 roku NEO24.PL postawi na kontynuację strategii, która pozwoli na dalsze powiększanie skali działania, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości procesów. Sklep zapowiada przede wszystkim dalsze inwestycje w rozszerzanie portfolio produktów.

W najbliższych miesiącach liczba indeksów przekroczy 100 tysięcy - wprowadzimy zarówno kolejne nowe marki, jak i całe nowe kategorie produktowe. Dużym sukcesem okazało się rozbudowanie przed Świętami jednej z najszerszych na rynku ofert zabawek, z ponad 8000 tysiącami modeli, a także włączenie do oferty RTV AGD linii marek z najwyższej półki - jak SMEG, Onkyo, Jamo, Denon czy Faber. Będziemy kontynuować ten projekt, w najbliższym czasie rozbudujemy między innymi kategorie narzędzi, ale także zupełnie nowe pozycje. To odpowiedź na bardzo wyraźną na rynku konsolidację - klienci, przyzwyczajeni do sklepu, któremu ufają, chętnie korzystają z opcji załatwienia w jednym miejscu większych zakupów" -zapewnia Wiceprezes NEO24.PL.

Źródłem stałych wzrostów będzie też na pewno dynamiczny rozwój segmentu IT w ofercie NEO24.PL - sklep prognozuje, że nadal będzie poszerzał swój udział w rynku sprzedaży komputerów, notebooków, a przede wszystkim tabletów, które w 2013 r. podobnie jak w roku ubiegłym, będą zapewne rynkowym hitem. 

„Dziś, by odnieść poważny sukces w e-handlu, trzeba w 100% skoncentrować się na budowie sprawnego modelu biznesowego podporządkowanego wymogom sieci. Nie da się tego zrobić „przy okazji". Konsument w sieci ma zupełnie inne wymagania - trzeba je doskonale znać i sprawnie spełniać. Dla podmiotów takich jak NEO24.PL, projekty startujące z internetową sprzedażą jako usługą dodaną do tradycyjnego handlu w marketach, jeszcze bardzo długo nie będą stanowić konkurencji" - mówi Sabina Krupa. 

Komentarze

Powiązane

19.09.23, 18:39
| internet » informacje
#debatakobiet w Wirtualnej Polsce. Przedwyborcza debata znów bez PiS
We wtorek, 26 września br., o godz. 19:30 Wirtualna Polska przeprowadzi przedwyborczą #debatękobiet. Do udziału w programie na żywo zostały zaproszone kandydatki wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.
18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.