Opera Developer ląduje na Linuxie

Wygląd Opery w Linuxie
Fot. materiały prasowe

Opera Software udostępniła wersję Developer Opery 24 na Windowsa, Maca i Linuxa.

Stworzona od podstaw i oparta o silnik Blink, Opera została wydana rok temu. Programiści dopracowali przeglądarkę i zapewnili jej wydajność, płynność oraz ulepszoną integrację z systemami Mac i Windows. W tym samym czasie pracowali nad wersją dla Linuxa, która od samego początku miała być zaopatrzona w ten sam zestaw funkcji.

„Otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących Opery na Linuxa od naszych użytkowników. Dla nas wydanie jej było tylko kwestią czasu. Skupiliśmy się nad zupełnym przebudowaniem przeglądarki oraz zaopatrzeniu jej w nowy silnik i te same funkcje, które są już dostępne w wersjach na Windows i Mac. Teraz można w końcu wypróbować zupełnie nową jakość przeglądania na Linuxie” – mówi Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software.

Dzięki tej wersji użytkownicy Linuxa będą mogli przetestować kilka przydatnych funkcji, takich jak Schowek i Odkrywaj, ułatwiających przeglądanie poprzez organizację treści. Schowek umożliwia tworzenie podglądu zapisanych stron, dzięki czemu można łatwo w jednym miejscu porównać oferty, produkty lub hotele, natomiast Odkrywaj gromadzi świeże i ciekawe artykuły bezpośrednio w przeglądarce.

Opera na Linux póki co dostępna jest jedynie w wersji Developer – eksperymentalnym kanale produktowym, zapewniającym podgląd nowych rozwiązań, które mogą w przyszłości znaleźć się w stabilnej wersji. Użytkownicy mogą pomóc programistom dopracować tę wersję, zgłaszając uwagi i błędy na https://bugs.opera.com/wizarddesktop/. 

Produkty Opery umożliwiają ponad 350 milionom użytkowników na świecie odkrywanie i łączenie się z serwisami, które są dla nich ważne, niezależnie od urządzenia, infrastruktury i miejsca. Opera dostarcza także ponad 120 operatorom komórkowym na świecie produkty i usługi, zapewniające ich abonentom lepsze, szybsze i bardziej ekonomiczne korzystanie z sieci operatora.

Komentarze

Powiązane

18.11.22, 08:00
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów redakcyjnych na czas mundialu
Przegląd Sportowy Onet przygotował pięć formatów na czas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, które rozpoczynają się 20 listopada br. W Katarze będzie pracować troje korespondentów Przeglądu Sportowego Onet, a w Warszawie będzie przygotowywany codzienny program o rozgrywkach piłkarskich.
17.11.22, 11:58
| internet » informacje
Sport.pl w Katarze. Serwis promuje mundialową ofertę
Zespół Sport.pl (Agora) przygotował wielokanałowy plan relacjonowania nadchodzącego mundialu. Do Kataru poleci trzech korespondentów serwisu. 16 listopada br. ruszyła kampania „Sport.pl w Katarze” promująca działania serwisu w trakcie mundialu.
17.11.22, 11:00
| internet » informacje
Mariusz Pitura rusza z projektem med-tech The Linghos
„The Linghos” to projekt med-tech, który jest połączeniem gamingu, storytellingu, technologii i logopedii. Projekt rozwija Mariusz Pitura - były dyrektor kreatywny agencji J. Walther Thompson i Walk.
17.11.22, 06:00
| internet » informacje
Interia Sport podczas mundialu będzie współpracować z Eleven Sports
Interia Sport z okazji mundialu w Katarze rozpoczyna współpracę strategiczną z Eleven Sports. Wydarzenia wprost ze stadionów i bazy reprezentacji Polski będzie codziennie relacjonowało trzech dziennikarzy – Sebastian Staszewski, Michał Białoński i Wojciech Górski. W Katarze wspierać ich będzie Sławomir Peszko, specjalny wysłannik i ekspert Interii.
16.11.22, 16:45
| internet » informacje
Mundial 2022 w Wirtualnej Polsce
Wirtualna Polska przygotowała specjalne programy i ofertę redakcyjna na czas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Wydarzenie będzie relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i w sportowej części o2.pl. Specjalny moduł pojawi się też na Stronie Głównej WP.
16.11.22, 14:03
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media z opóźnieniem informowały o ekspolzji we wsi Przewodów. Stacje informacyjne przerwały swoje ramówki
Mimo, że eksplozja we wsi Przewodów na Lubelszczyźnie miała miejsce15 listopada br.  o ok. 15.40, dopiero kilka godzin później media zaczęły informować o wydarzeniu. Część stacji nie przerwało jednak swoich ramówek, a prasa nie zdążyła zmienić swoich okładek.
15.11.22, 11:02
| prasa » informacje | internet » informacje
Piszemy o tym, co ma znaczenie. Wyborcza.pl rusza z kampanią
Ruszyła najnowsza kampania wizerunkowa Wyborcza.pl. Spoty reklamowe emitowane w sieci pokazują maja prezentować, jak serwis wspiera swoich czytelników i czytelniczki, wyjaśniając aktualne wydarzenia czy doradzając w ważnych dla nich kwestiach - w myśl hasła "Piszemy o tym, co ma znaczenie".
14.11.22, 12:26
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet ze specjalnym mundialowym serwisem
Przegląd Sportowy Onet uruchomił serwis poświęcony piłkarskim mistrzostwom świata w Katarze, które rozpoczną się 20 listopada br. W ofercie nowego serwisu mundialowego znalazły się newsy i bieżące informacje, terminarz, statystyki oraz typer mundialowy.
10.11.22, 09:48
| radio » informacje | internet » informacje
Kobiecy Punkt Widzenia. Aga Kozak gospodynią nowego podcastu Gazeta.pl
Gazeta.pl rozwija swoją ofertę podcastową. 10 listopada br. swoją premierę będzie miał kolejny podcast portalu – „Kobiecy Punkt Widzenia” tworzony przez dziennikarki serwisu Kobieta.Gazeta.pl. W nowym cyklu Aga Kozak porozmawia ze swoimi gościniami na różne tematy widziane z kobiecej perspektywy.
08.11.22, 16:00
| internet » ludzie
Małgorzata Witkowska nową Dyrektor E-commerce Skipwish
Małgorzata Witkowska objęła stanowisko Dyrektor E-commerce w Grupie Skipwish. Witkowska będzie, m.in. odpowiedzialna za skalowanie sprzedaży oraz rozwój marketingowy i logistyczny trzech sklepów internetowych. Wśród nich jest Mamissima.pl, Hlonda6.pl oraz Cartersoshkosh.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Promocji i Marketingu

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego | Cała Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 24.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

29.11.2022 r., online.