Opera Developer ląduje na Linuxie

Wygląd Opery w Linuxie
Fot. materiały prasowe

Opera Software udostępniła wersję Developer Opery 24 na Windowsa, Maca i Linuxa.

Stworzona od podstaw i oparta o silnik Blink, Opera została wydana rok temu. Programiści dopracowali przeglądarkę i zapewnili jej wydajność, płynność oraz ulepszoną integrację z systemami Mac i Windows. W tym samym czasie pracowali nad wersją dla Linuxa, która od samego początku miała być zaopatrzona w ten sam zestaw funkcji.

„Otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących Opery na Linuxa od naszych użytkowników. Dla nas wydanie jej było tylko kwestią czasu. Skupiliśmy się nad zupełnym przebudowaniem przeglądarki oraz zaopatrzeniu jej w nowy silnik i te same funkcje, które są już dostępne w wersjach na Windows i Mac. Teraz można w końcu wypróbować zupełnie nową jakość przeglądania na Linuxie” – mówi Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software.

Dzięki tej wersji użytkownicy Linuxa będą mogli przetestować kilka przydatnych funkcji, takich jak Schowek i Odkrywaj, ułatwiających przeglądanie poprzez organizację treści. Schowek umożliwia tworzenie podglądu zapisanych stron, dzięki czemu można łatwo w jednym miejscu porównać oferty, produkty lub hotele, natomiast Odkrywaj gromadzi świeże i ciekawe artykuły bezpośrednio w przeglądarce.

Opera na Linux póki co dostępna jest jedynie w wersji Developer – eksperymentalnym kanale produktowym, zapewniającym podgląd nowych rozwiązań, które mogą w przyszłości znaleźć się w stabilnej wersji. Użytkownicy mogą pomóc programistom dopracować tę wersję, zgłaszając uwagi i błędy na https://bugs.opera.com/wizarddesktop/. 

Produkty Opery umożliwiają ponad 350 milionom użytkowników na świecie odkrywanie i łączenie się z serwisami, które są dla nich ważne, niezależnie od urządzenia, infrastruktury i miejsca. Opera dostarcza także ponad 120 operatorom komórkowym na świecie produkty i usługi, zapewniające ich abonentom lepsze, szybsze i bardziej ekonomiczne korzystanie z sieci operatora.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 11:52
| internet » informacje
Klub Świadomej Konsumentki. Nowy projekt serwisu WP Kobieta
Redakcja serwisu WP Kobieta uruchamia Klub Świadomej Konsumentki, w którym czytelniczki będą mogły za darmo testować różne produkty i dzielić się swoimi opiniami.
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.