22.11.14, 21:56

Teatr Narodowy z nową stroną internetową

Nowa strona Teatru Nowego
Fot.: materiały prasowe

Teatr Narodowy może pochwalić się nową stroną internetową w której zastosowano system ‘responsive design.

Na zlecenie Teatru Narodowego studio Cyber Kids on Real zaprojektowało nowy serwis internetowy, zintegrowany z systemem sprzedaży biletów on-line i sklepem internetowym. Cyber Kids on Real są odpowiedzialni za stworzenie projektów graficznych, architektury informacji oraz wdrożenie serwisu i zintegrowanie go z nowym systemem sprzedaży biletów, a także sklepem internetowym Teatru Narodowego.

Wykonaliśmy dla Teatru Narodowego projekt graficzny i projekt architektury informacji. Ucieszyliśmy się z możliwości realizacji serwisu, ponieważ zależało nam, aby w stu procentach mieć kontrolę nad jakością projektu. Mieliśmy także możliwość wdrożenia w tej realizacji naszego autorskiego rozwiązania technologicznego: rozbudowanego, intuicyjnego CMS-a, nad którym pracujemy i ulepszamy go od dłuższego czasu. Aby nie był kombajnem „do wszystkiego” lecz narzędziem wspierającym konkretne działania naszych klientów" – mówi Dominik Cymer, Dyrektor Kreatywny (i właściciel studia) Cyber Kids on Real.

Serwis internetowy ma zapewnić użytkownikom szybkie dotarcie do treści strony: aktualnego repertuaru teatru, informacji o spektaklach, obsadach, wypowiedzi twórców, aktorów, reżyserów. Serwis jest w pełni responsywny, to oznacza, że dostosowuje się do ekranów różnych urządzeń, komputera, telefonów, tabletów. Ważna funkcjonalność to zakupy biletów on-line.

Zainteresowanie tą funkcjonalnością przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania już w pierwszym dniu jej działania. Zauważyliśmy, że widzowie natychmiast zaczęli korzystać z sytemu sprzedaży biletów on-line” – mówi Agata Sierbińska z Teatru Narodowego.

Warstwa wizualna serwisu jest kontynuacją identyfikacji Teatru. Liternictwo, kolorystyka oraz ogólny odbiór wizualny serwisu są tożsame z tym, co od lat funkcjonuje w samym Teatrze. Projekt z jednej strony staje się „transparentny” aby móc udźwignąć różnorodność kontentu, a z drugiej w wyraźny sposób ma rozbudować wizerunek Teatru.

Zadaniem studia było też wypracowanie rozwiązań do tworzenia kontentu, tak, aby stworzyły normy dla poszczególnych elementów wizualnych i funkcjonalnych serwisu. W ten sposób powstały min. systemy banerowe, zajawkowe oraz szablony okładek spektakli. Stworzyno „elektroniczną księgę norm”, która pomaga redaktorom w dalszej pracy z serwisem tak, aby standardy wypracowane w pierwotnym projekcie nie przestawały funkcjonować. 

Serwis w wersji beta wystartował 1 września 2014 roku. W październiku przeszedł wszystkie ostatnie testy. 

Teatr Narodowy założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, 19 listopada 2015 roku skończy dwieście pięćdziesiąt lat. Jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. W swojej burzliwej historii stanowił zarówno narzędziem wspomagającym dzieło modernizacji kraju władzy rozległego, wielonarodowego królestwa, instrumentem jak i ostatnią publiczną placówkę kultury walczącej o przetrwanie w czasach rozbiorów. Wiele razy stanowił ośrodek odradzającej się państwowości. Parokrotnie płonął i był odbudowywany. Za każdym razem odzyskiwał pozycję jednej z najważniejszych scen w Polsce. Dziś jest nowoczesną instytucją kultury, miejscem spotkań najwybitniejszych twórców różnych pokoleń i orientacji artystycznych.

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.