16.09.15, 14:00
Metamorfoza magazynu Miasto Kobiet
„Miasto Kobiet” zmienia się w MK. Na rynku ukazał się pierwszy numer MK po totalnej metamorfozie.
W ramach akcji Totalna Metamorfozy „Miasto Kobiet” przeprowadziło setki ankiet, w których pytało kobiety o czasopismo ich marzeń. Czytelniczki bardzo mocno podkreślały, że chcą czytać o kobietach takich jak one – bohaterkach życia codziennego, które je zainspirują, dodadzą im sił, podzielą się swoimi patentami na rozwiązywanie małych i dużych problemów. W gazecie marzeń kobiety szukają też artykułów motywujących do podejmowania wyzwań, od tych zawodowych – jak zmiana pracy, do sportowych – jak przebiegnięcie maratonu. I najważniejsze – chcą czytać o tym, co jest im bliskie, co się dzieje na podwórku obok.
Największe zmiany dotyczą okładki. "Logo gazety zmienia się z „Miasto Kobiet” w MK, bo jesteśmy konkretne w swoich działaniach, a przy okazji mocne jak M(iasto) i finezyjne jak K(obiety)" – podkreśla Aneta Pondo.
Autorką projektu nowego logo i pierwszej po zmianach okładki jest Eliza Luty, która w 2004 r. zaprojektowała także pierwsze logo magazynu. W gazecie pojawili się też nowi autorzy, Agata Dutkowska – założycielka Latającej Szkoły, która uczy kobiety jak zarabiać na tym, co kochają, oraz Łukasz Orbitowski – komentujący życie z perspektywy pisarza.
„Miasto Kobiet” to nie tylko drukowany magazyn i portal internetowy miastokobiet.pl, ale również zogniskowane wokół niego działania, integrujące czytelniczą społeczność. Do już znanych – najstarszego w Polsce cyklicznego swapu „Szafobranie z Miastem Kobiet” i Klubu Miasta Kobiet (gościem najbliższego będzie znany neurobiolog, prof. Jerzy Vetulani) – dołączyły ostatnio treningi pod okiem profesjonalnych trenerek pod hasłem „Zostań Mistrzem z Miastem Kobiet” oraz rozwijające kobiecą kreatywność „Warsztaty z Miastem Kobiet”.
„Miasto Kobiet” ukazuje się od 11 lat. Powstało jako lifestylowe czasopismo lokalne (krakowskie). Po siedmiu latach rozwinęło się w czasopismo krakowsko-warszawskie, a po kolejnym roku weszło do sprzedaży w Empikach w całej Polsce. Najnowszy numer ukazał się w nakładzie 20 tys. egz. w cenie 4.90 zł.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze