15.02.16, 13:51

Teleranek i Pegaz powracają na szklany ekran. Wiosna w TVP1

Logo TVP1
Fot.: materiały prasowe

„Bodo” – polski serial o losach przedwojennej gwiazdy polskiego kina, „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego i „Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego, magazyn kulturalny „Pegaz”, premierowy spektakl Teatru Telewizji „Dom kobiet”, premierowe filmy dokumentalne, a także nowe historie i lubiani bohaterowie w serialach „Strażacy” i „Ojciec Mateusz” – to wiosenna oferta programowa TVP1.

Wiosną na antenie TVP1 pojawi się szerszy wybór programów publicystycznych i kulturalnych. We wtorki (od 1 marca, godz. 21:25) cykliczny program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, czyli debaty dotyczące aktualnych tematów społeczno-politycznych, z udziałem gości w studiu oraz widzów poprzez media społecznościowe. Również w marcu (od połowy miesiąca, czwartek, godz. 22:25) na antenie Jedynki pojawi się magazyn Jacka Łęskiego „Chodzi o pieniądze”, przedstawiający sób kulisy wydarzeń i zjawisk gospodarczych, istotnych z perspektywy przeciętnego obywatela lub przedsiębiorcy prowadzącego niedużą firmę. Audycja pojawiać się będzie co drugi tydzień, na zmianę z „Po prostu” Tomasza Sekielskiego. Czwartki wieczorem to czas zarezerwowany tradycyjnie na „Sprawę dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (godz. 21:25). W ofercie nie zabraknie nadawanego codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:30 programu „Świat się kręci”. Kontynuowana będzie seria „Wielkich Testów”. Na wiosnę zaplanowano test m.in. z finansów.

Po 12 latach powraca magazyn kulturalny „Pegaz” (od 2 marca, środa, godz. 22:35). Program ma być swego rodzaju przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach na mapie kultury, opatrzonych szerokim komentarzem kulturalno-społecznym. Na antenę Jedynki powraca także w nowej odsłonie wraca „Teleranek” przygotowywany przez Zespół TVP ABC pod kierownictwem Justyny Karnowskiej (od 6 marca, niedziela, godz. 9:30). Natomiast 7 marca o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji Jedynka pokaże premierowy spektakl „Dom kobiet” – inscenizację dramatu Zofii Nałkowskiej w reżyserii Wiesława Saniewskiego, z udziałem m.in.: Anny Polony, Danuty Stenki, Marii Pakulnis, Joanny Kulig.

Jedynka to również oferta dokumentalna. W cyklu „Oto historia” Jedynka pokaże m.in. film o rosyjskim polityku opozycji pt. „Borys Niemcow. Śmierć w cieniu Kremla” (7 marca, godz. 22:00), a w cyklu „Świat nieprzedstawiony” opowieść Aliny Mrowińskiej o życiu niepełnosprawnego małżeństwa pt. „Jakiego koloru jest miłość?” (9 marca, godz. 21:25). Filmy przyrodnicze pojawią się od wtorku do piątku w cyklu „Natura w Jedynce” (godz. 12:45), a w niedziele „BBC w Jedynce” (godz. 13:00).
1 marca o godz. 20:25 TVP1 wyemituje widowisko „Niezłomni - Honor” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Mocną stroną mają być tradycyjnie seriale. Kontynuowana będzie zatem emisja „Ojca Mateusza" (XV seria, od 3 marca, czwartek, godz. 20:30) i „Strażaków” (II seria, od 5 marca, sobota, godz. 20:25). Będą oczywiście emitowane telenowele. „Klan” tradycyjnie emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17:55. Natomiast po zakończeniu emisji seriali „Wspaniałe stulecie” i „Tysiąc i jedna noc”, w połowie kwietnia Jedynka zaproponuje widzom kolejne dwie tureckie produkcje.
Wiosną w TVP1 pojawią się także nowe seriale zagraniczne m.in. w środy włoski „Piękna i bestia” (od 2 marca, godz. 20:25) oraz w piątki hiszpański „Zagadka Hotelu Grand” (od kwietnia, godz.20:25). Od 26 marca Jedynka rozpocznie emisję premierowych odcinków serialu „Downton Abbey” (godz.15:50).

Na antenie Jedynki znajda się również programy własne. Sześć razy w tygodniu emitowany będzie teleturniej „Jaka to melodia?” (od poniedziałku do piątku, godz. 17:25 oraz w niedzielę, godz. 18:30). W soboty o godz. 13.30 emitowane będą nowe odcinki programu „Okrasa łamie przepisy”, a w niedziele o godz. 8.35 Radek Brzózka pojawi się w „Jak to działa?”. Z kolei Paweł Pochwała w programie „Cztery kąty, anioł piąty” będzie pomagał potrzebującym dzieciom i ich rodzinom (od 12 marca, sobota, godz.12:10).

5 marca o godz. 21:25 – specjalne wydarzenie dla wielbicieli Eurowizji. Jedynka wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. 16 lutego br. Artur Orzech w programie „Świat się kręci” ogłosi listę osób, które wystąpią w polskich preselekcjach.

Wisienką na torcie ma być polski serial w gwiazdorskiej obsadzie „Bodo” (od 6 marca, niedziela, godz. 20:25) – historia obdarzonego niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym Eugeniusza Bodo. 

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
15.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FILM CAFE w miejsce kanału CBS Europa
Spółka AMC Networks International – UK zmienia nazwę kanału CBS Europa na FILM CAFE.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.