04.01.18, 19:53

Wojciech Surmacz nowym Prezesem PAP

Logo PAP
Fot.: materiały prasowe

Nie Roman Młodkowski, a Wojciech Surmacz został nowym Prezesem Polskiej Agencji Prasowej. Jego zastępcą będzie Tomasz Przybek. Nowy zarząd PAP wybrała Rada Mediów Narodowych. 

4 stycznia br. podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych dokonano wyboru dwuosobowego Zarządu Polskiej Agencji Prasowej. Członkowie RMN zgłosili tylko trzech kandydatów: Romana Młodkowskiego, Tomasza Przybka oraz Wojciecha Surmacza. Za dwoma ostatnimi kandydatami było trzech spośród pięciu członków Rady. Jednocześnie Rada odwołała Hannę Myjak ze stanowiska członka zarząd PAP.

Rada Mediów Narodowych musiała wybrać nowego prezesa, bo na początku IV kwartału 2017 r., dotychczasowy Prezes PAP Artur Dmochowski złożył rezygnację. Przez blisko trzy miesiące RMN szukała odpowiednich kandydatów. Rekomendowana przez Radę Nadzorczą Jolanta Hajdasz - szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, zrezygnowała z ubiegania się o fotel Prezesa PAP. Z kolei Roman Młodkowski nie zyskał głosów większości Rady.

W październiku ub.r. rezygnację ze stanowiska prezesa PAP złożył Artur Dmochowski. Następnie Hanna Myjak została członkiem zarządu PAP, a Tomasz Giziński został oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu PAP do czasu wyboru prezesa. 

Nowy Prezes PAP do tej pory był wicedyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wcześniej szefował Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia. W latach 2014-2016 kierował „Gazetą Bankową” oraz serwisem wGospodarce.pl (Fratria). Był także dziennikarzem w magazynie „Newsweek”, „Forbes” oraz „Pulsie Biznesu”.

Tomasz Przybek z kolei do tej pory zajmował stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita". Od 2012 r. do 2016 r. stał na czele spółki Fratria, która wydaje m.in. „Sieci Prawdy” oraz „Gazetę Bankową”.

Komentarze

Powiązane

21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
19.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.09.23, 13:17
| prasa » informacje
Sprzedaż magazynu Forbes Women rośnie
Według danych wydawcy, czerwcowe wydanie „Forbes Women” (3/2023, RASP Polska) odnotowało sprzedaż o 25 proc. wyższą w stosunku do wydania z poprzedniego roku. Tym samym osiągnęło najwyższy wynik sprzedażowy w tym roku.
18.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
15.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.