Monodram Przemysława Stippy w TVP Kultura

Logo TVP Kultura
fot.: materiały prasowe

TVP Kultura zaprasza na premierę

2 kwietnia TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej adaptacji monodramu „Jednocześnie” w wykonaniu Przemysława Stippy. To już druga premiera z cyklu „Scena monodramu TVP Kultura”, w którym raz w miesiącu antena przedstawia spektakle „teatru jednego aktora”.

Wyreżyserowany przez Artura Tyszkiewicza monodram „Jednocześnie” oparty jest na tekście rosyjskiego pisarza i aktora Jewgienija Griszkowca. Przygotowana specjalnie dla TVP Kultura telewizyjna wersja spektaklu „Jednocześnie”, pierwotnie wystawionego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, została zrealizowana za pomocą jednego ujęcia. Bohater, w którego wciela się Przemysł Stippa, na oczach widzów rozkłada życie na czynniki pierwsze, próbuje odpowiedzieć na ważne pytania i odnaleźć swoje miejsce w świecie.

To opis kondycji człowieka pogubionego, zbyt wrażliwego jak na dzisiejsze czasy – mówi reżyser Artur Tyszkiewicz. Efektownie zrealizowany w jednym, długim ujęciu spektakl nie jest jednak pozbawiony akcentów humorystycznych.

 - Monodram to tak naprawdę najpełniejsze spotkanie z Widzem – powiedział w jednym z wywiadów Przemysław Stippa, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, od 2004 roku związany z  zespołem Teatru Narodowego w Warszawie. Aktor teatralny (występował m.in. w przedstawieniach Jana Englerta, Mai Kleczewskiej i Andrzeja Seweryna), telewizyjny („Barwy szczęścia”, „Leśniczówka”), filmowy i dubbingowy. Laureat m.in. Nagrody Specjalnej na organizowanym przez Telewizję Polską festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2017” za rolę w prezentowanym na antenie TVP Kultura spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Artura Tyszkiewicza z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Widzowie anteny mogli też podziwiać aktora w sztuce „Mrok” Mariusza Bielińskiego w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

  „Jednocześnie” – premiera w TVP Kultura we wtorek 2 kwietnia o 20:20.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.