16.03.20, 14:58

Najlepsi kurierzy na Podlasiu - jak wypada porównanie firm kurierskich?

Fot.: materiały prasowe

Dlaczego kurier Białystok musi mieć na mapie?

Białystok jest największym i najważniejszym miastem północno-wschodniej Polski. Jednocześnie jednak nie da się ukryć, że Białystok jest prowincjonalną stolicą. Z tego względu Białystok jest pod pewnymi względami atrakcyjny dla biznesu, ale i stwarza pewne problemy. Stolica Podlasia jest stosunkowo dużym miastem (mieści się w kategorii 250 - 500  tys. mieszkańców i w pierwszej dziesiątce największych miast w Polsce), jest niewątpliwie głównym ośrodkiem w regionie, a jednocześnie może zachęcić przedsiębiorców niskimi cenami nieruchomości i tanią siłą roboczą. Ma też dobrą komunikację z Warszawą - pociąg jedzie do stolicy 2 godziny z minutami, a i szosa Warszawa-Białystok została w pełni zmodernizowana umożliwiając szybką i bezproblemową komunikację. Na lotnisko niestety pewnie jeszcze poczekamy, ale za to z Białegostoku jest blisko na Litwę i Białoruś, co jest ważne dla firm prowadzących interesy na wschodzie. Jednocześnie jednak Białystok leży w jednym z “narożników” kraju, w rzadko zaludnionym i mało rozwiniętym regionie. Dla operujących tu przedsiębiorstw niemal nieunikniona jest konieczność współpracy z ośrodkami w innych miastach i regionach. Czyni to usługi kurierskie istotnym narzędziem działalności w Białymstoku. Kurier Białystok musi więc odwiedzać często i niezawodnie.

Kurier - Białystok - e-commerce

Jak wskazuje raport Gemius o e-commerce w Polsce za 2019 rok, jednym z istotnych obszarów działalności firm kurierskich są dostawy ze sklepów internetowych (kurier to wciąż najpopularniejsza forma dostawy zakupów, a na drugim miejscu jest pokrewny usługom kurierskim paczkomat). Krajobraz internetowy w Białymstoku wygląda dość przeciętnie. Według danych GUS tzw. penetracja dostępem do internetu na Podlasiu wynosi ok. 82%, co jest zbliżone do Polskiej średniej. Białystok mieści się w kategorii miast powyżej 200 tys. mieszkańców, w których mieszka, wg raportu Gemius o e-commerce w Polsce za 2019 rok, prawie 1/2 wszystkich kupujących w sieci w Polsce.

Jaki kurier na Białystok?

Ponieważ brak dobrych źródeł dotyczących usług kurierskich w Białymstoku, wybierając kuriera trzeba odwołać się do wyników badań ogólnopolskich. Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) w 2019 roku przeprowadził wspólnie z Onet.pl badanie opinii internautów dotyczące ośmiu wybranych firm kurierskich obsługujących ogólnopolski rynek przesyłek indywidualnych (DHL, DPD, FedEx, Geis, GLS, InPost, Pocztex i UPS). Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie osób, które skorzystały z usług przynajmniej jednej firmy kurierskiej w ciągu trzech miesięcy poprzedzających badanie. Pierwsze miejsce w rankingu, zajął InPost osiągając wynik 84,5% i wyprzedzając drugi i trzeci w kolejności FedEx i DPD (z wynikami na poziomie ok. 82%). Z kolei w przeprowadzonym z wykorzystaniem metody mystery shopper badaniu jakości usług kurierskich z 2017 roku InPost zajął drugie miejsce z wynikiem 86,3%. To badanie również zostało przeprowadzone przez PIBJA z udziałem audytorów wysyłających przesyłki kurierskie między Warszawą i miejscowościami o różnej wielkości. InPost jest też trzecim najczęściej wskazywanym dostawcą usług kurierskich w raporcie Gemius o e-commerce w Polsce za 2019 rok, jak również jedynym w Polsce dostawcą usług paczkomatowych

Jak wygląda Kurier Białystok w ofercie InPost? W Białymstoku mieści się oddział regionalny InPost, a na terenie miasta i pobliskich miejscowości znajduje się ponad 100 paczkomatów i punktów obsługi (w tym 86 na terenie samego Białegostoku). Kurier lokalny InPost niestety nie jest w Białymstoku dostępny.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.