07.08.20, 07:00

Rzeczpospolita podziękuje osobom i firmom, które wesprą zniszczony przez wybuch Bejrut

Bogusław Chrabota apeluje o pomoc dla Libanu
Fot.: materiały prasowe

W związku z tragicznym wydarzeniem w Bejrucie spowodowanym wybuchem w portowej części miasta, redakcja „Rzeczpospolitej” włącza się w akcję pomocy i zbierania środków na ratunek dla Libanu.

Perła Orientu straciła port morski, terminale przeładunkowe, doświadczyła śmierci setek ludzi, a tysiące rodzin zostało bez dachu nad głową. Na skutek gigantycznej eksplozji naszej pomocy potrzebuje tysiące Bejrutczyków. „Rzeczpospolita” rozpoczyna zbiórkę. Redakcja dziennika apeluje o wpłaty.

Gigantyczna eksplozja, która zniszczyła stolicę Libanu – Bejrut, może zdewastować nie tylko Państwo Libańskie, ale i równowagę na Bliskim Wschodzie. Straty, jakie ponosi Bejrut, są dla przeciętnego, nieprzywykłego do krajobrazu wojny Europejczyka, czy Amerykanina niewyobrażalne.

Nikt nie wie ile lat zajmie Libanowi odbudowa stolicy, ale ten proces nie odbędzie się bez życzliwej pomocy świata. Trzeba natychmiast zapobiec kryzysowi humanitarnemu, który z pewnością dotknie najuboższe grupy ludności. Trzeba wesprzeć odbudowę stolicy, a zwłaszcza wspomóc ludzi bez dachu nad głową” – mówi redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota.

Świat już spieszy z pomocą. Polska także. Niemniej apelujemy do czytelników oraz partnerów „Rzeczpospolitej”, by w tę pomoc angażowali się osobiście. Na stronie www.rp.pl/bejrut podajemy numery kont, na które można udzielić wsparcia, jednocześnie chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego wysiłku. W porozumieniu z MZS i Ambasadą Libanu będziemy na naszych stronach dziękowali osobom i firmom, które wesprą zniszczony przez wybuch Bejrut”- mówi zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński. „Wezwanie do międzyludzkiej solidarności wyszło z Polski. Dziś potrzeba tej samej solidarności z ciężko doświadczonymi przyjaciółmi Libańczykami” – dodaje Szułdrzyński.

Komentarze

Powiązane

26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.