07.08.20, 07:00
Rzeczpospolita podziękuje osobom i firmom, które wesprą zniszczony przez wybuch Bejrut
W związku z tragicznym wydarzeniem w Bejrucie spowodowanym wybuchem w portowej części miasta, redakcja „Rzeczpospolitej” włącza się w akcję pomocy i zbierania środków na ratunek dla Libanu.
Perła Orientu straciła port morski, terminale przeładunkowe, doświadczyła śmierci setek ludzi, a tysiące rodzin zostało bez dachu nad głową. Na skutek gigantycznej eksplozji naszej pomocy potrzebuje tysiące Bejrutczyków. „Rzeczpospolita” rozpoczyna zbiórkę. Redakcja dziennika apeluje o wpłaty.
Gigantyczna eksplozja, która zniszczyła stolicę Libanu – Bejrut, może zdewastować nie tylko Państwo Libańskie, ale i równowagę na Bliskim Wschodzie. Straty, jakie ponosi Bejrut, są dla przeciętnego, nieprzywykłego do krajobrazu wojny Europejczyka, czy Amerykanina niewyobrażalne.
„Nikt nie wie ile lat zajmie Libanowi odbudowa stolicy, ale ten proces nie odbędzie się bez życzliwej pomocy świata. Trzeba natychmiast zapobiec kryzysowi humanitarnemu, który z pewnością dotknie najuboższe grupy ludności. Trzeba wesprzeć odbudowę stolicy, a zwłaszcza wspomóc ludzi bez dachu nad głową” – mówi redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota.
„Świat już spieszy z pomocą. Polska także. Niemniej apelujemy do czytelników oraz partnerów „Rzeczpospolitej”, by w tę pomoc angażowali się osobiście. Na stronie www.rp.pl/bejrut podajemy numery kont, na które można udzielić wsparcia, jednocześnie chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego wysiłku. W porozumieniu z MZS i Ambasadą Libanu będziemy na naszych stronach dziękowali osobom i firmom, które wesprą zniszczony przez wybuch Bejrut”- mówi zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński. „Wezwanie do międzyludzkiej solidarności wyszło z Polski. Dziś potrzeba tej samej solidarności z ciężko doświadczonymi przyjaciółmi Libańczykami” – dodaje Szułdrzyński.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze