06.10.20, 07:00

Lista laureatów Konkursu Programów Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Znamy zwycięzców Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi jednak dopiero w przyszłym roku. 

Wręczenie statuetek Kryształowego Ekranu nastąpi dopiero na uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej i Forum Telewizji Lokalnych w 2021 r.

Konkurs programów telewizji lokalnych „TO NAS DOTYCZY” został organizowany już po raz siedemnasty przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. W tym roku materiały telewizyjne ubiegały się o Nagrody w następujących kategoriach: „Moja Mała Ojczyzna”, „News”, „Zwyczajnie niezwyczajni” oraz „Społecznie wrażliwi”.

W tej edycji w konkursie udział wzięło 18 telewizji, które zgłosiły łącznie 105 materiałów filmowych. Oceny materiałów w nadesłanych na Konkurs dokonała: Komisja Programowa, która wybrała materiały telewizyjne nominowane do II etapu Konkursu.

W składzie Komisji Programowej Konkursu znalazły się takie osoby jak: Ewa Michalska, Dyrektor Konkursu, Halina Godecka – Fundacja Akademia Mediów, Juliusz Marek – Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. W skład Jury weszli: Krzysztof Grabowski – producent filmowy i telewizyjny – Przewodniczący Jury; Agnieszka Wąsowska – Dyrektor Departartamentu Monitoringu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; Jerzy Krzysztof Czerwiecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz Artur Majer – adiunkt, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.

W pierwszym etapie swojej pracy Jury wyłoniło po trzy nominowane materiały filmowe do Nagrody Głównej w każdej kategorii. W drugim etapie Jury wybrało spośród nominowanych po jednym Laureacie w każdej kategorii, który otrzyma „Kryształowy Ekran”. Dodatkowo kategoria Moja Mała Ojczyzna została objęta honorowym patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która jest również fundatorem trzech nagród pieniężnych w tej kategorii.

W kategorii „Moja Mała Ojczyzna” zwyciężył materiał „Złe duchy opanowały gminę Linia” zgłoszony przez Twoją Telewizję Morską z Wejherowa. Autorami materiału są: Mieszko Weltrowski, Monika Wejer, Damian Klechowicz. II miejsce zajęła Telewizja Toya z Łodzi, która zgłosiła materiał „Zgierski wehikuł czasu” autorstwa Kamili Basińskiej. III miejsce zajęła Telewizja Toya z Łodzi, która zgłosiła materiał „Koronawirus. Walka z chińskim potworem” autorstwa Tomasza Bogołębskiego.
W kategorii „News” zwyciężyła Telewizja Toya z Łodzi za materiał „Pełnia życia” autorstwa Kamili Basińskiej.
W kategorii „Zwyczajni niezwyczajni” zwyciężył materiał zgłoszony przez Telewizję Obiektyw z Krosna „Wykuci w ogniu” autorstwa Bogdana Miszczaka. Z kolei w kategorii „Społecznie wrażliwi” zwyciężył reportaż „Komputer” autorstwa Marty Stelmeszyńskiej i Eugeniusza Domańskiego z Telewizja Olsztyn.

Głównymi nagrodami w Konkursie są statuetki Kryształowego Ekranu. Stacje telewizyjne, które zwyciężyły w swoich kategoriach otrzymują również nagrody pieniężne.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy