04.05.21, 13:22

Startuje radio SuperNova

Ekipa stacji
Fot.: materiały prasowe

5 maja br. Wawa zostanie zastąpione przez nową markę – radio SuperNova. Rozgłośnia będzie emitować swój program pod hasłem „Gramy po polsku”.

Pierwszym utworem, który ma pojawić się na antenie nowej stacji o godz. 6:00 będzie „Początek” z Męskiego Grania 2018 w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego. Piosenka będzie rozpoczynać także tego dnia każde pasmo.

Dyrektorem programowy będzie Anna Paluszek. Do zespołu radia dołączyli nowi prowadzący, producenci programów i twórcy audycji. Nowy liner stacji to „Gramy po polsku”. Na antenie pojawią się współczesne polskie przeboje, a także utwory z lat 80., 90. i powstałe po 2000 r. Jak podkreśla nadawca, stacja postawi także na promocję nowych brzmień i art popu.

Pasmo poranne poprowadzą znani z anteny radia WAWA Katarzyna Żochowska i Kuba Adamiak. „Przed wami SuperNovy Dzień!” rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godzinie 6:00, a kończy o 9:00. Natomiast w soboty pojawi się na antenie o godz. 8:00 i potrwa do godz.10:00. Nowością w programie są m.in. „SuperRing Na Grubo” – autorski program Artura Jarząbka, który przeszedł do SuperNovej z Radia ESKA, oraz felieton „Śliwką w kompot” Marcina Śliwy, krakowskiego dziennikarza stacji. „SuperNovy Dzień” będzie tworzony we współpracy z dziennikarzami Grupy ZPR Media.

O godz. 9:00 rozpoczyna się pasmo towarzyszące „SuperGramy”, którego prowadzącym jest Dawid Wajda. O 12:00 Artur Jarząbek prezentuje godzinny program „SuperNova w samo południe”, w którym zawsze zajmuje się tematami, które rozgrzewają emocje. Do programu są zapraszani eksperci i słuchacze. W drugiej odsłonie pasma towarzyszącego „SuperGramy” mikrofon przejmie od godz. 13:00 Mateusz Kwiatkowski, a o 15:00 program „Projekt Popołudnie” rozpoczynają Piotr Jachim i Kamil Kowalski, którzy przedstawiają podsumowanie dnia. W programie pojawią się najważniejsze wydarzenia, które omawiać będą dziennikarze Grupy ZPR Media, pojawią się w nim także stałe pozycje takie jak np. „SuperBiznes” czy „SuperSport”.

Kolejna pozycja, która pojawi się na antenie radia, to „Miejskie granie – strefa kultury i nowej muzyki” Moniki Król. W programie pojawi się art pop, nowa aspiracyjna muzyka, a także wywiady z artystami, twórcami kultury, premiery muzyczne, rekomendacje kulturalne. Format będzie emitowany od poniedziałku do soboty od godz. 18:00 do 21:00. W sobotę w jego ramach o godz. 20:00 pojawi się „Super 13 – lista przebojów”.

W weekendy na antenie zagości pasmo „SuperWeekend” (sobota 10:00-18:00, niedziela 8:00-22:00), podczas którego będzie można posłuchać, m.in. wywiadów z artystami, prowadzonych przez dyrektora muzycznego stacji Pawła Wiszniewskiego. Prowadzącymi SuperWeekend będą m.in. Piotr Grządkowski, Mateusz Kwiatkowski, Piotr Jachim i pozostali prezenterzy stacji.

Bardzo ważne są dla nas sprawy lokalne. Stąd na naszej antenie każdego dnia pojawi się 13 serwisów lokalnych, lokalny „SuperTemat”, lokalne magazyny publicystyczne, prognozy pogody, wiadomości dla kierowców” – podkreśla Anna Paluszek.
Oprawę stacji przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media, a w jinglach śpiewa Dede Negra znana, m.in. z coveru „Mój jest ten kawałek podłogi”.

Równocześnie ze startem stacji uruchomiona zostanie nowa strona internetowa i aplikacja. „Będziemy udostępniać treści infotainmentowe z anteny jako podcasty na naszej stronie i w aplikacji, to dla nas ważny kierunek rozwoju” – mówi Paweł Szaniawski, prezes spółek, do których należą koncesje radia SuperNova.

SuperNova nadaje w 15 miastach: w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz w Kielcach. Stacja tym samym zastępuje markę Wawa.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.