30.12.21, 13:52

Wiadomości TVP1 w ogniu krytyki za szeroką promocję Sylwestra Marzeń

Kadr z programu, fot.: materiały prasowe

29 grudnia br. o 19.30 wyemitowano kolejne wydanie "Wiadomości" (TVP1), które nie po raz pierwszy odbiło się szerokim echem w dziennikarskim świecie. Tym razem z powodu poświęcenia większość czasu na zapowiedź Sylwestra Marzeń organizowanego przez TVP w Zakopanym.

"Żadne Los Angeles, Rzym, Moskwa, Londyn, Paryż, tylko Zakopane jest stolicą światowego sylwestra. Bardzo się cieszę. Polacy zasługują na najlepszych artystów. Telewizja Polska jest w stanie im to zapewnić" - grzmiał w "Wiadomościach" Jacek Kurski, Prezes TVP, twórca narodowego formatu sylwestrowej imprezy. Wydarzeniu, które odbędzie się 31 grudnia w zimowej stolicy Polski, poświęcone było większość wydania głównego serwisu informacyjnego TVP. Program był współprowadzony przez Michała Adamczyka z Zakopanego, a prezenter łączył się także z reporterami rozmieszczonymi w Zakopanym. Temat imprezy z udziałem, m.in. gwiazd disco polo, zdominował większość programu (ponad 17 minut). Kuriozalne było również wydanie programu "Gość Wiadomości", gdzie gośćmi zamiast polityków czy komentatorów byli Rafał Brzozowski i Zenon Martyniuk.

Jason Derulo rządzi w Wiadomościach

Okazało się, że Jason Derulo, który zagra na Sylwestrze Marzeń, dla ekipy "Wiadomości" był ważniejszy, niż m.in. rekordowa ilość zgonów w obecnej fali pandemii czy choćby gigantyczne podwyżki gazu dla części Polaków. W pozostałej części programu czas poświęcono, m.in. emerytom i rencistom, którzy mają skorzystać na wprowadzeniu Polskiego Ładu czy na przedstawienie inwestycji zmieniających Polskę.

Kuriozalne wydanie "Wiadomości" było szeroko krytykowane w mediach społecznościowych, nawet przez osoby, które bardzo rzadko zdobywały się na krytykę TVP za czasów Jacka Kurskiego. „Dziś Wiadomości TVP - prawdziwa tancbuda. Dno” - napisał Wojciech Reszczyński na Twitterze. Wtórowała mu Marzena Nykiel redaktor naczelna serwisu wpolityce.pl. „Muzyka na poziomie remizy, teledyski ociekające seksem i Maryla z "Kałasznikowem": "w kącie stoi niezła lufa, zaraz będzie rozpierducha". I tak przez całe dnie w głównym kanale informacyjnym” - napisała Nykiel.

„Wiadomości” skrytykował także Piotr Cywiński. „Nie wierzę w to, co ogląda - główne wydanie Wiadomości TVP zaczyna się od...Jasona Derulo, czy jak mu tam... Sam papież zainteresował się Wiadomościami, jak powiedział: "Jezus, Maria...!", koniec cytatu” – napisał Cywiński.

Dziennikarze zwracali uwagę na dobór tematów, a w zasadzie brak tych najważniejszych. „20.00 Zero informacji o covidzie. Zero o gigantycznych podwyżkach cen gazu. Jest Sylwester marzeń. Pandemii nie ma. #2miliardyZbudzetu” - napisała z kolei Martyna Jaszczołt z TVN24. „Ponad 20 minut o Sylwestrze, zero o rekordowej liczbie zgonów w tej fali pandemii. Obrzydlistwo, zwykłe obrzydlistwo” – napisał Tomasz Setta z TOK FM.

Robert Mazurek, który na Twitterze pisze tylko i wyłącznie o winie, zrobił wyjątek. Na ten fakt zwrócił uwagę Jacek Czarnecki z Radia Zet. „No nie wierzę. Jednak nie o winie? Sprawił to nie kto inny tylko @KurskiPL i jego tępa propaganda. A ilu prawych to polubiło!” – napisał Czarnecki. Odpowiedział mu dziennikarz. „O "Wiadomościach" mam zdanie ugruntowane - tu się nie różnimy, choć zapewne różnimy się w ocenie "Faktów" TVN. Dziś więc dobiła mnie nawet nie tępa propaganda, tylko ta tandeta i żenada sylwestrowa i milczenie na najważniejsze tematy. No i te 18 min. na autoreklamę” – podkreślił Mazurek. W usuniętym już tweecie dziennikarz przypomniał, że w dniu, gdy "Wiadomości" TVP zachwalały zbliżającą się imprezę sylwestrową, w Polsce blisko 800 osób zmarło na Covid-19, oraz "ceny gazu oszalały, a rachunki są siedmiokrotnie wyższe". "A tymczasem w "Wiadomościach" jakiś pan ćwiczy ruchy frykcyjne na półnagiej tancerce" – napisał Mazurek.

Komentarze

Powiązane

23.03.23, 19:21
| telewizja / VOD » seriale | internet » informacje
Wielka woda (Netflix) tryumfuje w plebiscycie Top Seriale Wirtualnej Polski
22 marca br., odbyła się uroczysta gala plebiscytu Top Seriale w Teatrze Capitol. Po raz pierwszy wręczono statuetki w 11 kategoriach oraz w kategorii specjalnej. Wyróżniono najlepsze seriale, aktorów oraz przedstawicieli polskich i zagranicznych platform streamingowych. Serial „Wielka woda” produkcji Netflixa zwyciężył w trzech kategoriach, a najlepszą aktorką roku została Agnieszka Żulewska, grająca w nim główną rolę.
23.03.23, 10:58
| telewizja / VOD » informacje
Do ostatniej kropli. Premiera dokumentu Ewy Ewart w TVN24
„Do ostatniej kropli” to najnowszy dokument znanej reżyserki i producentki Ewy Ewart, którego koproducentem jest TVN24.
Emisja w TVN24 i TVN24 GO zaplanowana została na 26 kwietnia br. (niedziela) o godz. 20:00.
23.03.23, 00:17
| telewizja / VOD » informacje
Zmarł Andrzej Zarębski
Nie żyje Andrzej Zarębski - polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm I kadencji, w latach 1993 - 1999 członek i sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
22.03.23, 12:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Studio Biznes. Karolina Hytrek-Prosiecka gospodynią programu wideo Gazeta.pl w nowej odsłonie
Od środy, 22 marca br. „Studio Biznes” (program wideo Gazeta.pl) emitowany jest w nowej szacie graficznej. Od marca br. jego gospodynią jest Karolina Hytrek-Prosiecka.
22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
19.03.23, 09:00
| telewizja / VOD » seriale
CANAL+ promuje nowy serial EMIGRACJA XD
"EMIGRACJA XD" to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca br. rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.