30.12.21, 13:52

Wiadomości TVP1 w ogniu krytyki za szeroką promocję Sylwestra Marzeń

Kadr z programu, fot.: materiały prasowe

29 grudnia br. o 19.30 wyemitowano kolejne wydanie "Wiadomości" (TVP1), które nie po raz pierwszy odbiło się szerokim echem w dziennikarskim świecie. Tym razem z powodu poświęcenia większość czasu na zapowiedź Sylwestra Marzeń organizowanego przez TVP w Zakopanym.

"Żadne Los Angeles, Rzym, Moskwa, Londyn, Paryż, tylko Zakopane jest stolicą światowego sylwestra. Bardzo się cieszę. Polacy zasługują na najlepszych artystów. Telewizja Polska jest w stanie im to zapewnić" - grzmiał w "Wiadomościach" Jacek Kurski, Prezes TVP, twórca narodowego formatu sylwestrowej imprezy. Wydarzeniu, które odbędzie się 31 grudnia w zimowej stolicy Polski, poświęcone było większość wydania głównego serwisu informacyjnego TVP. Program był współprowadzony przez Michała Adamczyka z Zakopanego, a prezenter łączył się także z reporterami rozmieszczonymi w Zakopanym. Temat imprezy z udziałem, m.in. gwiazd disco polo, zdominował większość programu (ponad 17 minut). Kuriozalne było również wydanie programu "Gość Wiadomości", gdzie gośćmi zamiast polityków czy komentatorów byli Rafał Brzozowski i Zenon Martyniuk.

Jason Derulo rządzi w Wiadomościach

Okazało się, że Jason Derulo, który zagra na Sylwestrze Marzeń, dla ekipy "Wiadomości" był ważniejszy, niż m.in. rekordowa ilość zgonów w obecnej fali pandemii czy choćby gigantyczne podwyżki gazu dla części Polaków. W pozostałej części programu czas poświęcono, m.in. emerytom i rencistom, którzy mają skorzystać na wprowadzeniu Polskiego Ładu czy na przedstawienie inwestycji zmieniających Polskę.

Kuriozalne wydanie "Wiadomości" było szeroko krytykowane w mediach społecznościowych, nawet przez osoby, które bardzo rzadko zdobywały się na krytykę TVP za czasów Jacka Kurskiego. „Dziś Wiadomości TVP - prawdziwa tancbuda. Dno” - napisał Wojciech Reszczyński na Twitterze. Wtórowała mu Marzena Nykiel redaktor naczelna serwisu wpolityce.pl. „Muzyka na poziomie remizy, teledyski ociekające seksem i Maryla z "Kałasznikowem": "w kącie stoi niezła lufa, zaraz będzie rozpierducha". I tak przez całe dnie w głównym kanale informacyjnym” - napisała Nykiel.

„Wiadomości” skrytykował także Piotr Cywiński. „Nie wierzę w to, co ogląda - główne wydanie Wiadomości TVP zaczyna się od...Jasona Derulo, czy jak mu tam... Sam papież zainteresował się Wiadomościami, jak powiedział: "Jezus, Maria...!", koniec cytatu” – napisał Cywiński.

Dziennikarze zwracali uwagę na dobór tematów, a w zasadzie brak tych najważniejszych. „20.00 Zero informacji o covidzie. Zero o gigantycznych podwyżkach cen gazu. Jest Sylwester marzeń. Pandemii nie ma. #2miliardyZbudzetu” - napisała z kolei Martyna Jaszczołt z TVN24. „Ponad 20 minut o Sylwestrze, zero o rekordowej liczbie zgonów w tej fali pandemii. Obrzydlistwo, zwykłe obrzydlistwo” – napisał Tomasz Setta z TOK FM.

Robert Mazurek, który na Twitterze pisze tylko i wyłącznie o winie, zrobił wyjątek. Na ten fakt zwrócił uwagę Jacek Czarnecki z Radia Zet. „No nie wierzę. Jednak nie o winie? Sprawił to nie kto inny tylko @KurskiPL i jego tępa propaganda. A ilu prawych to polubiło!” – napisał Czarnecki. Odpowiedział mu dziennikarz. „O "Wiadomościach" mam zdanie ugruntowane - tu się nie różnimy, choć zapewne różnimy się w ocenie "Faktów" TVN. Dziś więc dobiła mnie nawet nie tępa propaganda, tylko ta tandeta i żenada sylwestrowa i milczenie na najważniejsze tematy. No i te 18 min. na autoreklamę” – podkreślił Mazurek. W usuniętym już tweecie dziennikarz przypomniał, że w dniu, gdy "Wiadomości" TVP zachwalały zbliżającą się imprezę sylwestrową, w Polsce blisko 800 osób zmarło na Covid-19, oraz "ceny gazu oszalały, a rachunki są siedmiokrotnie wyższe". "A tymczasem w "Wiadomościach" jakiś pan ćwiczy ruchy frykcyjne na półnagiej tancerce" – napisał Mazurek.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.