PZPN i sędziowie w nowym kanale na Youtube. Pierwszy Kanał Sędziowski

Kanał jest dostępny na platformie YouTube. Uzyskał już ponad 1000 subskrybentów, choć na razie nie ma na nim żadnych treści. Założyciel kanału z produkcją kontentu zamierza wystartować za kilka miesięcy.

"Zainteresowanie kanałem i liczba subskrypcji z pierwszego dnia pokazują, że jest spora nisza, którą trzeba wypełnić". – mówi Rafał Rostkowski. "(…) W strukturach piłkarskich nie pełnię żadnej funkcji, jestem całkowicie niezależny od PZPN, FIFA i UEFA, więc bez narażania się na konsekwencje ze strony PZPN mogę mówić i pisać wszystko, co merytorycznie jest ważne. Raczej trudno znaleźć drugą osobę z takimi podwójnymi kompetencjami". – dodaje.

Rostkowski zapowiada, że w Pierwszym Kanale Sportowym będą poruszane tematy, na które z różnych powodów brakuje miejsca w innych mediach. – "Reformowanie polskiej piłki z PZPN jest niezwykle trudne. Ważne projekty, takie jak profesjonalizacja sędziowania czy wdrożenie systemu VAR w Ekstraklasie, udało się zrealizować głównie dzięki temu, że zainteresowałem nimi środki masowego przekazu i, bądźmy szczerzy, właśnie dzięki dużemu wsparciu ze strony mediów". – przyznaje były sędzia

Założyciel kanału był dziennikarzem i redaktorem w polskich mediach, m.in. Radiu Zet, "Gazecie Wyborczej", "Życiu", "Życiu Warszawy" i miesięczniku "Profit", przekształconym później w "Forbes". Mecze piłki nożnej sędziował przez 30 lat. Przez 20 lat – mecze międzynarodowe, a przez 27 lat – rozgrywki Ekstraklasy. Bardziej znany stał się w 2007 i 2008 roku, gdy będąc sędzią udzielił "Gazecie Wyborczej" głośnych wywiadów o korupcji w środowisku sędziowskim: "Albo oni, albo my" i "Skorumpowani wciąż zatruwają polską piłkę" (obie rozmowy przeprowadził Artur Brzozowski). W 2010 roku mistrzostwa świata w RPA komentował na łamach portalu Onet.pl. Przez dwa lata w telewizji nSport był współprowadzącym (razem z Robertem Sitnickim) program "Gwiżdżę na to!", w którym omawiane były kontrowersyjne sytuacje z meczów Ligi Mistrzów. Mecze Mundialu w Rosji w 2018 roku i Euro 2020 komentował, m.in. w TVP Sport. Pisze również dla portalu TVPSport.pl, "Przeglądu Sportowego" i sporadycznie komentuje w Canal Plus Sport.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
19.03.23, 13:00
| internet » informacje
Spółka FORIGI rozwija platformę do zarządzania treścią w internecie
FORIGI, LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści z Internetu, przygotowuje się do wzrostu. Spółka pozyskała kilkunastu klientów i zakończyła z sukcesem pierwszą rundę finansowania.
17.03.23, 06:30
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Brand24 rozważa pozyskanie inwestora
Wrocławska spółka Brand24 chce przeanalizować możliwość pozyskania partnera, który przyspieszyłby dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych.
15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.