PZPN i sędziowie w nowym kanale na Youtube. Pierwszy Kanał Sędziowski

Kanał jest dostępny na platformie YouTube. Uzyskał już ponad 1000 subskrybentów, choć na razie nie ma na nim żadnych treści. Założyciel kanału z produkcją kontentu zamierza wystartować za kilka miesięcy.

"Zainteresowanie kanałem i liczba subskrypcji z pierwszego dnia pokazują, że jest spora nisza, którą trzeba wypełnić". – mówi Rafał Rostkowski. "(…) W strukturach piłkarskich nie pełnię żadnej funkcji, jestem całkowicie niezależny od PZPN, FIFA i UEFA, więc bez narażania się na konsekwencje ze strony PZPN mogę mówić i pisać wszystko, co merytorycznie jest ważne. Raczej trudno znaleźć drugą osobę z takimi podwójnymi kompetencjami". – dodaje.

Rostkowski zapowiada, że w Pierwszym Kanale Sportowym będą poruszane tematy, na które z różnych powodów brakuje miejsca w innych mediach. – "Reformowanie polskiej piłki z PZPN jest niezwykle trudne. Ważne projekty, takie jak profesjonalizacja sędziowania czy wdrożenie systemu VAR w Ekstraklasie, udało się zrealizować głównie dzięki temu, że zainteresowałem nimi środki masowego przekazu i, bądźmy szczerzy, właśnie dzięki dużemu wsparciu ze strony mediów". – przyznaje były sędzia

Założyciel kanału był dziennikarzem i redaktorem w polskich mediach, m.in. Radiu Zet, "Gazecie Wyborczej", "Życiu", "Życiu Warszawy" i miesięczniku "Profit", przekształconym później w "Forbes". Mecze piłki nożnej sędziował przez 30 lat. Przez 20 lat – mecze międzynarodowe, a przez 27 lat – rozgrywki Ekstraklasy. Bardziej znany stał się w 2007 i 2008 roku, gdy będąc sędzią udzielił "Gazecie Wyborczej" głośnych wywiadów o korupcji w środowisku sędziowskim: "Albo oni, albo my" i "Skorumpowani wciąż zatruwają polską piłkę" (obie rozmowy przeprowadził Artur Brzozowski). W 2010 roku mistrzostwa świata w RPA komentował na łamach portalu Onet.pl. Przez dwa lata w telewizji nSport był współprowadzącym (razem z Robertem Sitnickim) program "Gwiżdżę na to!", w którym omawiane były kontrowersyjne sytuacje z meczów Ligi Mistrzów. Mecze Mundialu w Rosji w 2018 roku i Euro 2020 komentował, m.in. w TVP Sport. Pisze również dla portalu TVPSport.pl, "Przeglądu Sportowego" i sporadycznie komentuje w Canal Plus Sport.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
11.03.24, 21:00
| internet » wydarzenia branżowe
Klarna przedłuża współpracę z Legią Ladies w 2024 r.
Klarna będzie kontynuować współpracę z drużyną Legią Ladies jako główny sponsor w sezonie 2023/2024.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy