27.06.22, 09:00

Dwie stolice na rocznicę. Smok Syrenkę bierze pod rękę. Drugie urodziny Radia Nowy Świat

Drugie urodziny Radia Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

„To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat” – tak blisko dwa lata temu Wojciech Mann zainaugurował działalność RNŚ. Za kilkanaście dni rozgłośnia będzie obchodzić drugie urodziny.

Tegoroczne urodziny mają upłynąć pod hasłem: „Dwie stolice na rocznicę. Smok Syrenkę bierze pod rękę”. W sobotnie popołudnie w krakowskim Kinie pod Baranami odbędzie się spotkanie z Wojciechem Mannem, które poprowadzi Wojciech Bonowicz. Rozmowa odbędzie się z udziałem publiczności, a jej zapis będzie można zobaczyć i usłyszeć w urodzinową niedzielę po godz. 12.00 na antenie i na stronie nowyswiat.online. To nie jedyny most łączący dwie stolice. Z Krakowa Dorota Segda i z Warszawy Wojciech Malajkat na antenie Radia Nowy Świat wyznają sobie pewne uczucie podyktowane przez Michała Rusinka.

Także w sobotę rozgłośnia zaprasza na specjalne wydania „Szczytu Wszystkiego” (19.00 – 20.00) oraz „TIP TOP Listy” (20.00-22.00), które nadawane będą z namiotu ustawionego przed siedzibą stacji. Odwiedzający będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca redaktorów.

Z soboty na niedzielę, od północy do ósmej rano, będzie emitowana pierwsza nocna audycja na żywo, którą poprowadzi kilkunastu dziennikarzy RNŚ. „Będziemy łączyć się ze Słuchaczami z bardzo różnych stref czasowych, z którymi porozmawiamy o tym, jak mieszka się w innych krajach, co najbardziej lubią w nowym miejscu i czego im brakuje, bo z pewnością nie naszego Radia” – mówi redaktor naczelna Magda Jethon.

Niedzielę 10 lipca RNŚ rozpocznie „Urodzinowym Świtem” z Ksenią Maćczak (8.00-10.00). A od 10:00 „…halo, halo, czy Warszawa nas słyszy?”, czyli Wojciech Mann będzie łączył się z Grodu Kraka. Od 12.00 radiowcy zapraszają słuchaczy przed siedzibę rozgłośni przy ul. Ostrej 14 w Warszawie. Do godz, 20.00 będzie możliwość podpatrzenia dziennikarzy – Jana Niebudka, Tomasza Raczka, Marcina Kydryńskiego, Katarzynę Kasię, Michała Nogasia - podczas prowadzonych przez nich audycji. To także okazja do spotkania się z innymi redaktorami stacji, m.in. z Wojciechem Malajkatem, Wojciechem Waglewskim, Piotrem Bukartykiem.

Obchody zakończą się koncertem Kraków Street Band i Macieja Maleńczuka, tortem i specjalną audycją, którą poprowadzi Marcelina Słomian z udziałem dziennikarzy RNŚ.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.