07.09.22, 08:59

Czy opłaca się kupić iPhone 14?

Fot.: materiały prasowe

Coroczne premiery nowych iPhonów są zawsze sporym wydarzeniem technologicznym i medialnym. Jednak dobry marketing potrafi sprzedać nawet kiepski produkt. Na szczęście nowy iPhone 14 kiepskim produktem na pewno nie jest. Pytanie jednak, czy opłaca się kupić najnowszy smartfon ze stajni z logo nadgryzionego jabłka?

O iPhone 14 słów kilka

Na temat nowego iPhone'a 14 powiedziano i napisano już naprawdę sporo. W tym roku największe zmiany będą dotyczyć wersji Pro i Pro Max. Oba modele otrzymają lepszy ekran, zupełnie nowy moduł aparatu, szybszą pamięć RAM oraz najnowszy procesor A16 Bionic. Modele podstawowe, czyli iPhone 14 oraz iPhone 14 Max, będą tak naprawdę delikatną ewolucją swojego poprzednika. W tym przypadku możemy liczyć na ten sam moduł aparatu co w smartfonie iPhone 13 oraz ten sam, lecz udoskonalony procesor. Ekran oraz pamięć RAM również pozostaną identyczne jak w poprzedniej serii.

Jak widać – główną zmianą będzie wprowadzenie bardziej wydajniejszego chipa, jednak inżynierowie z Cupertino zadbali o to, aby niektóre rozwiązania programowe, były dostępne tylko w telefonach iPhone 14.

Czy opłaca się kupić iPhone'a 14?

Smartfony od Apple'a zawsze były o kilka długości przed konkurencją, jeżeli chodzi o wydajność oraz płynność działania systemu. Warto również wspomnieć, że iPhone'y należą do urządzeń, które są wspierane nowymi aktualizacjami systemu przez okres 5-6 lat, co stawia je w absolutnej czołówce świata smartfonów, jeśli chodzi o okres wsparcia systemowego przez producenta. Kupując iPhone'a 14. generacji, możemy być pewni, że będzie to urządzenie, którego wydajność wystarczy nam na kilka najbliższych lat, a dzięki kilkuletniej gwarancji aktualizowania systemu operacyjnego i świetnej optymalizacji oprogramowania, nawet za 3-4 lata smartfon będzie działał jak nowy. Jeśli jednak nie zamierzamy z czternastą generacją spędzić najbliższe cztery lata, to iPhone 14 nadal będzie świetnym wyborem. Telefony od iPhone zawsze bardzo dobrze trzymały cenę na rynku telefonów używanych, dlatego nawet jeśli po czterech latach zdecydujemy się na odsprzedaż smartfonu od Apple, możemy być niemal pewni, że uzyskamy znacznie lepszą cenę, niż w przypadku telefonów konkurencji, które debiutowały w tym samym czasie.

Oczywiście pozostaje również kwestia ceny samego urządzenia. iPhone'y nigdy nie należy do tanich smartfonów i 14 generacja tych urządzeń, niestety podtrzyma tę tradycję. Jednak w zamian za to otrzymujemy telefon, który wystarczy na kilka najbliższych lat, a na dodatek będzie on cały czas funkcjonował w najlepszy możliwy sposób. Ostatnie badania pokazują, że użytkownicy iPhone'ów znacznie rzadziej wymieniają swoje smartfony niż użytkownicy telefonów z Androidem. Dlatego, o ile w krótkiej perspektywie czasu wydatek znacznej sumy pieniędzy na nowego iPhone'a 14, jest sporym wyzwaniem finansowym, o tyle patrząc na cenę urządzenia od strony czasu korzystania do jego wsparcia i wydajności, zakup taki wydaje się być bardzo logiczny. Warto również wspomnieć, że również inne smartfony konkurencyjnej marki cenowo ścigają się już z iPhone'ami, jednak sam producent nie gwarantuje tak długiego okresu wsparcia jak firma z Cupertino.

Czy opłaca się kupić iPhone'a 14?

iPhone'y, jak każde urządzenia, mają swoich fanów oraz krytyków. iPhone 14 na pewno tego nie zmieni. Jeśli jednak oceniać opłacalność zakupu najnowszego telefonu od Apple, to stoi ona na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobra wydajność, długie wsparcie systemowe, wysoka jakość wykonania oraz utrzymanie ceny urządzenia na rynku wtórnym sprawiają, że iPhone 14 będzie bardzo dobrym wyborem jako smartfon na kilka najbliższych lat.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.