14.10.22, 08:39

Dzień Edukacji Narodowej na antenie Radia Nowy Świat

Logo Radia Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

14 października, czyli w Dniu Edukacji Narodowej, na antenie Radia Nowy Świat pojawią się wspomnienia dziennikarzy stacji związane z wykonywaniem zawodu nauczyciela.

Przygotowując materiały związane z Dniem Nauczyciela, okazało się, że redakcja Radia Nowy Świat ma w swoim gronie całkiem dużo czynnych bądź byłych pedagogów. I to właśnie tzw. Ciało Pedagogiczne Radia Nowy Świat będzie bohaterem dnia, które opowie o swoich doświadczeniach związanych z zawodem nauczyciela.

Wspomnienia Ciała Pedagogicznego Radia Nowy Świat będą pojawiać się przez cały dzień, m.in. w audycjach: „Poranna Manna” (6:00-10:00), „W środku dnia” (11:00-14:00), „Nowy Świat po Południu” (16:00 -19:00) i dodatkowo w audycjach autorskich. W porannym programie pojawiła się niespodzianka dla Wojciecha Manna – pojawiły się wspomnienia byłego uczenia dziennikarza. W programie rozmawiano o czasach, kiedy redaktor Mann uczył w jednym z warszawskich liceów.
O swoich przeżyciach opowie Joanna Kołaczkowska, a Katarzyna Kasia potwierdzi, że od zawsze chciała być panią nauczycielką. Zbigniew Zamachowski powspomina swoich nauczycieli z liceum ekonomicznego, Jerzy Sosnowski podzieli się przemyśleniami, jak na przestrzeni lat zmieniał się uczeń. Jan Janczy w autorskiej audycji „Klimaty na raty” (14:00-16:00) opowie o doświadczeniach w nauczaniu języka szwedzkiego, a Magda Jethon zdradzi, kto należał do grona jej najlepszych studentów. Na antenie będzie można usłyszeć również wspomnienia Agnieszki Lipki-Barnett, Kseni Maćczak, Marceliny Słomian i Wojciecha Malajkata.

Bardzo mnie cieszy fakt, że w naszym gronie mamy tak wielu pedagogów. Dzięki temu dużo łatwiej było nam przygotować ten specjalny dzień na naszej antenie, bo dla nas jest to oczywiste, że zawód nauczyciela jest bardzo trudny, ciężki, wymagający. To właśnie dzięki nauczycielom, ich oddaniu możemy kształcić i wychowywać kolejne pokolenia młodych ludzi” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.