28.12.22, 09:24

Dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z gamingiem?

Fot.: materiały prasowe

Pojęcia takie jak gaming czy pro gaming stają się coraz bardziej powszechne. Okazuje się bowiem, że świat gier ma naprawdę wiele do zaoferowania. I nie chodzi już tylko o samą rozrywkę, a o realną możliwość zarabiania dużych pieniędzy. Zanim jednak do tego dojdzie, zawodowego gracza czekają setki godzin spędzonych na szlifowaniu swoich umiejętności. Sprawdź, jakie korzyści płyną z uprawiania gamingu!

Terminem „gaming” określa się wszystko, co jest związane z grami wideo. Warto zaznaczyć, że gaming przybiera naprawę różne formy – od okazjonalnego grania w proste gry karciane, po nieco bardziej zaawansowane pokonywanie trudności w grach strategicznych i przygodowych, aż do wielkich międzynarodowych turniejów, w których rywalizują drużyny z wielu państw i to o niemałe pieniądze. Gaming można uprawiać na dowolnym urządzeniu multimedialnym – czyli na laptopie, komputerze stacjonarnym, tablecie i oczywiście na kultowych już konsolach takich jak Xbox czy PlayStation. Co ciekawe, taka konsola oprócz swojej oczywistej funkcji, może stanowić świetny element dekoracyjny. Specjalne panele do PS5 dostępne w wielu różnych kolorach, podkreślają wyjątkowy design najnowocześniejszej wersji PlayStation. Chcesz wiedzieć więcej o tym, dlaczego warto zacząć uprawiać gaming? Czytaj dalej!

Gry wideo – dlaczego warto w nie grać?

Wyobraź sobie, że trzymasz w dłoniach czerwony pad na PS5, za pomocą którego pokonujesz zombie i upiory, budujesz miasta, eksplorujesz starożytne grobowce lub walczysz o przetrwanie w postapokaliptycznej rzeczywistości. Brzmi ciekawie, prawda? W wielu kręgach co jakiś czas wybucha dyskusja na temat korzyści oraz potencjalnych zagrożeń, jakie niesie za sobą zbyt częste granie w gry wideo. Czy od grania na konsoli da się uzależnić? Oczywiście, że tak, jeśli ktoś nie kontroluje swojego czasu, zaniedbuje inne obowiązki i ma predyspozycje do zapadania na różnego rodzaju uzależnienia.

Warto jednak skupić się na korzyściach, jakie płyną z rozsądnego korzystania z gamingu – ich lista jest naprawdę długa. Istnieją badania, które wskazują na to, że zaangażowanie się gry wideo, zwłaszcza takie, których przejście wymaga intensywnego i logicznego myślenia, przynosi wiele korzyści dla mózgu. Co więcej, granie na konsoli poprawia zdolności manualne i wpływa na dobrą koordynację ruchów. Gry fabularne, które opierają się na motywach prawdziwych historii, stanowią także solidną porcję wiedzy o otaczającym nas świecie.

Polecane gry na PS5 - sprawdź o co chodzi w God of War Ragnarok.

Świat wielkiego e-sportu to świat wielkich pieniędzy!

Jedną z największych korzyści uprawiania gamingu jest wzmocnienie kompetencji społecznych. Granie w gry jest rozrywką, którą można dzielić z innymi. Ci, którzy wykazują się naprawdę dużymi zdolnościami, mają szansę wejść do świata profesjonalnych gamerów, a tam amatorska rozrywka zmienia się w najprawdziwszą pracę. E-sport to zajęcie dla wybitnie zdolnych graczy, którzy każdego dnia poświęcają godziny na szlifowanie swoich umiejętności. W największych turniejach gamingowych, które zwykle odbywają się w Japonii i Korei Południowej, gra toczy się o naprawdę wysokie stawki.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.