28.12.22, 09:24

Dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z gamingiem?

Fot.: materiały prasowe

Pojęcia takie jak gaming czy pro gaming stają się coraz bardziej powszechne. Okazuje się bowiem, że świat gier ma naprawdę wiele do zaoferowania. I nie chodzi już tylko o samą rozrywkę, a o realną możliwość zarabiania dużych pieniędzy. Zanim jednak do tego dojdzie, zawodowego gracza czekają setki godzin spędzonych na szlifowaniu swoich umiejętności. Sprawdź, jakie korzyści płyną z uprawiania gamingu!

Terminem „gaming” określa się wszystko, co jest związane z grami wideo. Warto zaznaczyć, że gaming przybiera naprawę różne formy – od okazjonalnego grania w proste gry karciane, po nieco bardziej zaawansowane pokonywanie trudności w grach strategicznych i przygodowych, aż do wielkich międzynarodowych turniejów, w których rywalizują drużyny z wielu państw i to o niemałe pieniądze. Gaming można uprawiać na dowolnym urządzeniu multimedialnym – czyli na laptopie, komputerze stacjonarnym, tablecie i oczywiście na kultowych już konsolach takich jak Xbox czy PlayStation. Co ciekawe, taka konsola oprócz swojej oczywistej funkcji, może stanowić świetny element dekoracyjny. Specjalne panele do PS5 dostępne w wielu różnych kolorach, podkreślają wyjątkowy design najnowocześniejszej wersji PlayStation. Chcesz wiedzieć więcej o tym, dlaczego warto zacząć uprawiać gaming? Czytaj dalej!

Gry wideo – dlaczego warto w nie grać?

Wyobraź sobie, że trzymasz w dłoniach czerwony pad na PS5, za pomocą którego pokonujesz zombie i upiory, budujesz miasta, eksplorujesz starożytne grobowce lub walczysz o przetrwanie w postapokaliptycznej rzeczywistości. Brzmi ciekawie, prawda? W wielu kręgach co jakiś czas wybucha dyskusja na temat korzyści oraz potencjalnych zagrożeń, jakie niesie za sobą zbyt częste granie w gry wideo. Czy od grania na konsoli da się uzależnić? Oczywiście, że tak, jeśli ktoś nie kontroluje swojego czasu, zaniedbuje inne obowiązki i ma predyspozycje do zapadania na różnego rodzaju uzależnienia.

Warto jednak skupić się na korzyściach, jakie płyną z rozsądnego korzystania z gamingu – ich lista jest naprawdę długa. Istnieją badania, które wskazują na to, że zaangażowanie się gry wideo, zwłaszcza takie, których przejście wymaga intensywnego i logicznego myślenia, przynosi wiele korzyści dla mózgu. Co więcej, granie na konsoli poprawia zdolności manualne i wpływa na dobrą koordynację ruchów. Gry fabularne, które opierają się na motywach prawdziwych historii, stanowią także solidną porcję wiedzy o otaczającym nas świecie.

Polecane gry na PS5 - sprawdź o co chodzi w God of War Ragnarok.

Świat wielkiego e-sportu to świat wielkich pieniędzy!

Jedną z największych korzyści uprawiania gamingu jest wzmocnienie kompetencji społecznych. Granie w gry jest rozrywką, którą można dzielić z innymi. Ci, którzy wykazują się naprawdę dużymi zdolnościami, mają szansę wejść do świata profesjonalnych gamerów, a tam amatorska rozrywka zmienia się w najprawdziwszą pracę. E-sport to zajęcie dla wybitnie zdolnych graczy, którzy każdego dnia poświęcają godziny na szlifowanie swoich umiejętności. W największych turniejach gamingowych, które zwykle odbywają się w Japonii i Korei Południowej, gra toczy się o naprawdę wysokie stawki.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy