30.12.22, 06:30

Kobiety przejmą 1 stycznia antenę Radia Nowy Świat

Zapowiedź specjalnego programu w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

1 stycznia 2023 r., od 9:00 do 21:00 aktorki, piosenkarki, reżyserki, prawniczki poprowadzą audycje w Radiu Nowy Świat, w których zaprezentują swoje muzyczne wybory i odpowiedzą na pytanie co dla nich oznacza hasło: Przyszłość jest Kobietą, czy się z nim utożsamiają, a może wręcz przeciwnie.

Na początek adwokatka i działaczka społeczna Sylwia Gregorczyk-Abram w rozmowie z redaktorem Wojciechem Mannem (9:00-10:00) przedstawi swoje piosenki i powie, dlaczego dobrze jest pielęgnować bunt i czy feminatywy są dla niej ważne. O godz. 10:00 Michał Nogaś do rozmowy zaprosi Krystynę Prońko, która oprócz piosenek opowie, m.in. anegdotę o Bieszczadach, z którą wszyscy ją kojarzą. W kolejnej godzinie razem z redaktorem Nogasiem audycję współprowadzić będzie Hanna Banaszak, piosenkarka i wokalistka jazzowa, ale także poetka (11:00-12:00).

Między 12:00, a 13:00 Katarzyna Figura wcieli się w rolę redaktorki radiowej i zaprezentuje swoje ulubione piosenki, a Adam Stasiak zapyta aktorkę, m.in. o jej dwa ostatnie filmy: Chrzciny i Victoria. Kolejną rozmówczynią redaktora Stasiaka będzie reżyserka Agnieszka Holland. Jej muzyczne wybory będą się przeplatać z tak ważnymi tematami jak: przyszłość rynku filmowego i czy sztuczna inteligencja może pisać scenariusze filmowe (13:00-14:00). Do godz. 15.00 antenę przejmie Magda Cielecka i jej różnorodna playlista, w której znajdą się zarówno utwory bardzo współczesne, z polskim rapem na czele, jak i piosenki z lat 60. Jan Niebudek zapyta o Nowy Teatr i znaczenie tego miejsca dla aktorki oraz o pasję do sztuki. W drugiej godzinie (15:00-16:00) redaktor Niebudek gościć będzie Aleksandrę Popławską, która opowie o innej kobiecie będącej jej wielką inspiracją, czyli swojej córce i znaczeniu edukacji indywidualnej w rozwoju młodych ludzi. Zdradzi także swoje teatralne plany, które realizować będzie w roli aktorki i reżyserki.

Kolejne dwie godziny to czas dla piosenkarki i aktorki młodego pokolenia. Ich propozycje muzyczne będą punktem wyjścia do różnych tematów podejmowanych w audycji. Marcelina Słomian do współprowadzenia programu zaprosi polsko-słowacką aktorkę Vanessę Aleksander, znaną między innymi z jednej z głównych ról w polskiej edycji „The office PL” (16:00 -17:00). Od 17:00 pianistka, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki – Kasia Lins prezentować będzie listę piosenek, które towarzyszyły jej w minionym roku.

Mann do Umer, Magdalena do Wojciecha

Wieczorem na antenie Radia Nowy Świat gościć będą kolejne wspaniałe Kobiety. Od godz. 18:00 redaktor Nogaś zaprosi na spotkanie z wielką osobistością telewizyjną, znaną przede wszystkim z zamiłowania do kina. Swoją playlistą oraz znaczeniem hasła „Przyszłość jest Kobietą” podzieli się Grażyna Torbicka. Po niej antenę przejmie Agata Kulesza, która oprócz swoich muzycznych propozycji opowie o tremie, jaka towarzyszyła jej podczas występu z Katarzyną Nosowską (19:00 – 20:00).
Klamrą tego kobiecego dnia w Radiu Nowy Świat będzie wspólna audycja redaktora Wojciecha Manna z polską piosenkarką, wykonawczynią poezji śpiewanej, autorką recitali, dziennikarką, reżyserką, scenarzystką i aktorką – Magdą Umer (20:00- 21:00). W rozmowie z redaktorem Mannem zdradzi, dlaczego nie chciała pojechać na koncert The Rolling Stones, ale za co kocha The Beatles.

„Oddanie anteny tak wybitnym i wspaniałym polskim Kobietom to ogromny zaszczyt i przyjemność. Chcemy również w ten sposób pokazać i zwrócić uwagę swoją oraz naszych Patronów i Słuchaczy na fakt, że Kobiety, w końcu, zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym życiu, w różnych obszarach: ekonomicznym, kulturowym i społecznym. Ich zawodowa aktywność i działania z nią związane są zauważane i doceniane w kraju i na arenie międzynarodowej. To także ukłon w stronę wszystkich młodych Kobiet, którym zależy na przyszłości” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Dodatkowo tego dnia, dwie audycje redaktora Wojciecha Manna, o godz. 9:00 oraz 20:00 pojawią się także w wersji video i z okazji Nowego Roku streaming będzie dostępny na stronie internetowej dla wszystkich patronów i słuchaczy Radia Nowy Świat. 

Komentarze

Powiązane

22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
19.05.23, 06:30
| radio » informacje
ZET jak zdrowie Agnieszki Kołodziejskiej. Nowy podcast Radia Zet
"ZET jak zdrowie" to kolejna nowość w ofercie podcastów Radia ZET. Agnieszka Kołodziejska będzie rozmawiać w nim z różnymi specjalistami o kwestiach zdrowotnych, które interesują Polaków. Pierwszy odcinek został udostępniony 17 maja br.
18.05.23, 08:30
| radio » informacje
Polski przebój XXI wieku. Plebiscyt programu Pierwszego Polskiego Radia
Plebiscyt „Polski Przebój XXI Wieku” radiowej Jedynki zorganizowany jest w ramach akcji „Maj Polskiej Piosenki”. Aby wziąć w nim udział trzeba zagłosować na jeden ze stu utworów zaproponowanych przez dziennikarzy muzycznych stacji. Głosowanie potrwa do 31 maja br.
17.05.23, 10:08
| radio » informacje
Bon rozdaje Radio ZET. Stacja w przedwakacyjnej zabawie rozda gotówkę
Pod hasłem „Bon rozdaje Radio ZET” rusza nowa antenowa zabawa, w której słuchacze mają szansę wygrania gotówki w wysokości do 2 tys. zł na realizację wakacyjnych planów. Akcję wspiera internetowa kampania promocyjna.
17.05.23, 08:30
| radio » informacje
Akcja Zrównoważony challenge w Polskim Radiu Kierowców
Polskie Radio Kierowców włączyło się do akcji „Zrównoważony challenge”, która odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego. Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców przemierzają Polskę różnymi środkami transportu, aby jak najszybciej dotrzeć do celu.
17.05.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska liderem, SuperNova odrabia straty
Najchętniej słuchana siecią radiową pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r. (ponadregionalne sieci radiowe).
16.05.23, 12:25
| radio » badania rynku
RMF FM mimo spadku pozostaje liderem, wzrost Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje wciąż niedoścignionym liderem- wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.