27.02.23, 07:30

Nie zostawiajcie mnie. Historie nastoletnich uchodźców z Ukrainy. Dokument MTV

Zapowiedź filmu, fot.: materiały prasowe

Stacja MTV przygotowała dokument przedstawiający kulisy życia młodych Ukraińców w nowej, wojennej rzeczywistości. Niespełna godzinna produkcja ”Nie zostawiajcie mnie. Historie nastoletnich uchodźców z Ukrainy” ukazuje ich godną podziwu odwagę, siłę i determinację, a także problemy i lęki, z jakimi muszą mierzyć się miliony nastoletnich uchodźców. Polska premiera dokumentu odbędzie się 28 lutego br. o godz. 20:00 na antenie MTV Polska.

Inwazja Rosji zmusiła miliony ukraińskich cywilów do ucieczki do sąsiadującej Polski. Połowa szukających schronienia w Polsce to osoby młode i nastolatkowie. W dokumencie MTV filmowiec Nathaniel Lezra przenosi widzów w miejsce oddalone zaledwie kilka kilometrów od granicy dzielącej oba państwa. Prezentuje on życie ukraińskich nastoletnich uchodźców, którzy u progu dorosłości muszą zmagać się z niewyobrażalną traumą spowodowaną wysiedleniem z kraju i rozłąką z bliskimi walczącymi o wolność ojczyzny.

Film „Nie zostawiajcie mnie. Historie nastoletnich uchodźców z Ukrainy” przedstawia historie opowiedziane przez dwie nastolatki – 18-letnią Oleksandrę „Saszę” Kunitskią i 15-letnią Darię „Daszę” Unger, które dzięki pomocy psychologicznej, przy wsparciu rodziny i przyjaciół oraz poprzez pracę w wolontariacie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jednocześnie zachowując nadzieję na lepszą przyszłość swoją i bliskich pozostawionych w ojczystym kraju.

Sasza, która przed wojną marzyła o nauce tańca w Korei, prowadzi teraz zajęcia taneczne dla dzieci uchodźców. Poza tym pracuje w ośrodku humanitarnym, gdzie zajmuje się zbieraniem i dystrybucją zasobów, a także pełni m.in. funkcję tłumacza. Dasza natomiast dzieli się z widzami wstrząsającymi przeżyciami z pierwszego poranka inwazji. Obecnie uczęszcza na terapię grupową z innymi nastolatkami, których ojcowie byli zmuszeni pozostać w Ukrainie i stawić czoła rosyjskim wojskom.
W filmie występuje także Jekaterina „Katia” Trofimenko, 32-latka, która stworzyła grupę Daszy i opiekuje się nią w ramach lokalnej fundacji „Twój Rozwój”. Katia jest ukraińską psycholożką i uchodźczynią, która teraz zapewnia wsparcie psychospołeczne dla dzieci i nastolatków uciekających przed wojną. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak kobieta angażuje się w pracę z młodzieżą, której przeżycia i historie pomagają jej przepracować własne doświadczenia i traumy.

Ponieważ na całym świecie przeżywamy rocznicę brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, chcieliśmy pokazać ogrom ludzkich tragedii tej wojny – szczególnie wśród milionów młodych osób, które uciekły ze swojego kraju” – mówi Nina L. Diaz, dyrektorka ds. contentu i dyrektorka kreatywna w Paramount Media Networks i MTV Entertainment Studios. „To zaszczyt móc podzielić się ich historiami i okiem Nathaniela Lezry pokazać ich niezwykłą determinację w trosce o bliskich, a także w walce o swoje zdrowie psychiczne i odnajdywaniu nadziei na przyszłość” – dodaje Nina L. Diaz.

Tym filmem chcemy zwrócić uwagę świata na osoby, które zbyt często są pomijane w relacjach z wojny – na młodych uchodźców. To ludzie, którzy dużą część swojego życia spędzili w cieniu wojny, a ich tożsamość i psychika zostały trwale obciążone agresją Rosji” – mówi twórca filmu Nathaniel Lezra. „To był ogromny zaszczyt spędzić czas z tymi inspirującymi i niezwykle silnymi młodymi ludźmi. Jestem wdzięczny MTV za wsparcie oraz wspólne zaangażowanie w opowiedzenie ich historii, jak również za promocję działań na ich rzecz” – dodaje Lezra

Kto odpowiada za produkcję filmu?

Producentami dokumentu „Nie zostawiajcie mnie. Historie nastoletnich uchodźców z Ukrainy” dla MTV są Nina L. Diaz, Lily Neumeyer, Benjamin Hurvitz i Pamela A. Aguilar. Nathaniel Lezra jest reżyserem i producentem, Elizaveta Goroshnikova producentem kreatywnym, producentka Iuliia Stashevska odpowiada za fabułę, a Malcolm Bird pełni funkcję producenta wykonawczego. Logo filmu zostało zaprojektowane przez Katerynę Gaidamakę, projektantkę i artystkę wizualną z Kijowa.

Komentarze

Powiązane

14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
10.05.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
1,7 mln widzów obejrzało transmisję 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w TVP
We wtorek, 7 maja br. ponad 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 16,5 proc. obejrzało w TVP1 i TVP Polonia pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 z udziałem reprezentantki Polski.
10.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Iwona Poreda-Łakomska w zespole programu Reporterzy (TVP1)
Iwona Poreda-Łakomska wzmocniła zespół programu interwencyjnego „Reporterzy” TVP1. Razem z Pawłem Gregorowiczem pokieruje pracą redakcji. Wesprze go w kreowaniu tematów reportaży poruszanych w programie i nadzorowaniu wydań.
09.05.24, 22:25
| telewizja / VOD » ludzie | reklama & PR » ludzie
Z telewizji do MediaMarktPolska. Maciej Dolega szefem PR i rzecznikiem prasowym
Na początku maja br. Maciej Dolega został szefem działu PR i rzecznikeim prasowym MediaMarkt Polska.
09.05.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły castingi do nowych edycji programów The Voice
Twórcy programów "The Voice of Poland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids" rozpoczęli poszukiwania nowych muzycznych talentów z całej Polski. Do nowych edycji talent show można zgłaszać się przez internet. 
09.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Hokejowe Mistrzostwa Świata w kanałach Polsat Sport. Nadawca szykuje widowiskową scenografię i rozbudowany program
10 maja br. ruszają Hokejowe Mistrzostwa Świata . Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą wszystkie 64 mecze mistrzostw na żywo z polskim komentarzem. Transmisjom towarzyszyć będzie rozbudowany program studyjny z udziałem czołowych ekspertów, komentatorów oraz gwiazd hokeja.
05.05.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Teatr TV w nowej formie graficznej. W maju cztery premierowe spektakle o nowej godzinie emisji
Teatr Telewizji TVP 6 maja br. rozpoczyna emisję premierowych spektakli w nowej oprawie graficznej. Po kilkudziesięciu latach logo i czołówka otrzymują odświeżoną formę, a godzina emisji premier zostaje przesunięta na 20:30. W maju TVP1 wyemituje cztery premiery spektakli. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy