27.04.23, 10:32

Jak się zakłada strony internetowe?

Fot.: materiały prasowe

Chcesz stworzyć swoją własną stronę internetową, ale nie wiesz, od czego zacząć? W dzisiejszych czasach istnieją różne sposoby na zbudowanie witryny, nawet bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności programistycznych. Oto kilka metod, które możesz wykorzystać.

Dlaczego warto założyć stronę WWW?

Zacznijmy jednak od powodów, dlaczego warto założyć stronę internetową firmy.

Oto najczęściej wymieniane wśród przedsiębiorców i specjalistów:

 • wzrost zasięgu – posiadanie strony WWW pozwala na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów, którzy mogą poszukiwać Twoich usług lub produktów w Internecie.
 • Zwiększenie wiarygodności – profesjonalnie wyglądające witryna może pomóc w budowaniu wizerunku i pokazywać, że Twoja firma jest godna zaufania.
 • Ułatwienie kontaktu – strona może być również narzędziem usprawniającym komunikację z klientami (poprzez formularz czy adres e-mail).
 • Promocja produktów lub usług – umożliwia także promowanie oferty i zachęca klientów do zakupu.
 • Konkurencyjność – w dzisiejszych czasach większość solidnych firm ma swoją stronę internetową, a więc brak takowej może skutkować utratą klientów na rzecz konkurencji.

Warto dodać, że dzięki narzędziom analitycznym możesz zbierać dane na temat ruchu na stronie, dzięki czemu lepiej przygotujesz swoją ofertę i strategię marketingową, co pozwoli Ci na dalszy rozwój firmy.

Jak założyć stronę internetową?

Na rynku dostępne są różne rozwiązania, które można podzielić na trzy podstawowe kategorie: kreatory stron, systemy CMS i współpraca ze specjalistami.

Kreatory stron

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie strony internetowej jest skorzystanie z kreatorów stron WWW. Są to platformy zapewniające wiele szablonów i narzędzi, dzięki którym w łatwy sposób możesz stworzyć prostą witrynę.

Nie musisz znać kodowania, wystarczy wybrać interesujący Cię szablon i edytować go zgodnie z własnymi potrzebami.

Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Strona WWW stworzona w kreatorze ma liczne ograniczenia. Nie zawsze można ją rozbudować. Masz też mniejszą kontrolę nad kodem źródłowym, co wpływa na elastyczność kolejnych ruchów.

Co więcej, w przypadku korzystania z kreatorów, zazwyczaj to dostawca zajmuje się hostingiem. A to oznacza, że użytkownik nie ma pełnej kontroli: może napotkać problemy z szybkością działania lub bezpieczeństwem witryny.

Tak więc kreatory stron są narzędziami, które mogą być pomocne, ale nie dają wielu możliwości. Jeśli potrzebujesz strony, która jest unikalna i dostosowana do indywidualnych potrzeb Twojej firmy, warto zwrócić się do profesjonalistów.

Systemy CMS

Stworzenie strony internetowej w systemie CMS (Content Management System – System Zarządzania Treścią) jest stosunkowo łatwe, a wiele popularnych rozwiązań udostępnia narzędzia, dzięki którym nie trzeba być specjalistą od kodowania, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę.

Co więcej, CMS-y pozwalają na większą elastyczność niż kreatory strony WWW. Często działają na zasadzie Open-Source, co pozwala na szybki rozwój i wprowadzanie nowych rozwiązań.

Systemy Zarządzania Treścią mają też swoje wady. Paradoksalnie jedną z największych jest ogromna popularność , co oznacza, że są one często atakowane przez hakerów i osoby szukające luk w zabezpieczeniach.

Dlatego , żeby dbać o bezpieczeństwo, trzeba regularnie wgrywać aktualizacje i stosować silne hasła.

Inną wadą systemów CMS jest to, że wiele funkcji wymaga dodatkowych wtyczek, które mogą spowolnić działanie, a także generować koszty związane z ich zakupem i konfiguracją.

Współpraca ze specjalistami

Jedną z głównych zalet współpracy ze specjalistami jest ich doświadczenie i wiedza. Dysponują oni różnymi rozwiązaniami technologicznymi, narzędziami i technikami projektowania, które są niezbędne przy budowaniu funkcjonalnej i estetycznej strony WWW.

Dzięki nim możesz mieć pewność, że Twoja witryna będzie działać zgodnie z zasadami SEO (czyli będzie zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek), co pozwoli na łatwe znalezienie jej przez potencjalnych klientów.

Kolejną zaletą współpracy ze specjalistą jest czas, który zaoszczędzisz. Budowanie od podstaw zajmuje dużo cennych dni i wymaga wiedzy technicznej.

Decyzja o współpracy z ekspertami to inwestycja w przyszłość. Stworzenie dobrej strony internetowej to wsparcie promocji firmy i rozwój Twojego biznesu.

Dzięki temu masz pewność, że Twoja witryna będzie dobrze zaprojektowana, funkcjonalna i łatwa w obsłudze, przyciągniesz więcej klientów i zwiększysz swoją widoczność w Internecie.

Czy warto powierzyć budowę strony doradcom internetowym WeNet?

Dla zabieganego przedsiębiorcy, który nie ma wiedzy na temat webmasteringu, budowa profesjonalnej strony internetowej może okazać się trudnym zadaniem.

Żeby uruchomić własną witrynę, trzeba połączyć wiele różnych działań i wziąć pod uwagę:

 • wybór hostingu (wynajętego miejsca na serwerze),
 • wybór domeny (unikalnego adresu internetowego),
 • aspekty estetyczne (kolorystyka, grafiki, logo),
 • bezpieczeństwo (certyfikat SSL),
 • responsywność (przystosowanie do różnych szerokości ekranów)
 • i wiele innych elementów gwarantujących wysoką jakość.

Dlatego, jeśli nie znasz się na projektowaniu, a chcesz, żeby Twoja strona skutecznie reprezentowała ofertę Twojej firmy, zwróć się do doradców internetowych WeNet.

Doświadczony zespół twórców stron przygotuje dla Ciebie projekt zgodny z oczekiwaniami dzisiejszych użytkowników. Zadba o bezpieczeństwo oraz opiekę nad stroną (m.in. o aktualizację i wszelkie zmiany). Od tej pory Twoja firma wejdzie na wyższy poziom!

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.