10.10.23, 07:30

Nagroda Woyciechowskiego 2023. Zmiany i nowy logotyp

Logo Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, fot.: materiały prasowe

Organizatorzy Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego wprowadzają istotne zmiany. Konkurs zyskuje swój logotyp, a uzyskanie nominacji stanie się trudniejsze. W tym roku po raz drugi zostanie wręczona statuetka w kategorii "Autor internetowy".

Organizatorzy Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego wprowadzają istotne zmiany. Konkurs zyskuje swój logotyp, a uzyskanie nominacji stanie się trudniejsze. W tym roku po raz drugi zostanie wręczona statuetka w kategorii "Autor internetowy".

Po raz 19. zostanie zorganizowany konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, w którym nagradzani są autorzy najlepszych materiałów dziennikarskich w danym rok łamiących stereotypy, wykraczających poza schematy i zaglądających za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Od tego roku członkowie Kapituły będą mogli zgłaszać publikacje, które ukazały się w okresie od października poprzedzającego przyznanie nagrody do września bieżącego roku (dotychczas: od września roku poprzedzającego przyznanie nagrody do sierpnia bieżącego roku). Zmieni się także sposób głosowania i przyznawania nominacji. Od teraz w każdej edycji uzyska ją ośmiu dziennikarzy, których materiały zdobędą najwięcej punktów podczas głosowania. Oprócz braku możliwości zgłaszania autorów z własnych grup medialnych, od tego roku członkowie Kapituły nie będą mogli również głosować na publikacje z własnych redakcji.

Nowy motyw przewodni

Motyw przewodni Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2023 brzmi „Media w polityce. Polityka w mediach”, a kontekstem dla jego rozwinięcia będzie tegoroczna kampania wyborcza w Polsce. Podobnie jak w poprzedniej edycji będzie on wykorzystany podczas gali, a także w przygotowywanych podcastach, w których o swoich doświadczeniach opowiedzą dziennikarze, publicyści i komentatorzy polityczni.

Niezależnie od nagrody głównej, po raz drugi zostaną uhonorowani twórcy internetowi w kategorii "Autor internetowy". Zostaną nagrodzeni ci, którzy w danym roku wyróżniali się rzetelnością, wiarygodnością, syntetycznym podejściem do poruszanych tematów oraz mieli istotny wkład w kształtowanie poglądów i postaw obywatelskich. Celem konkursu jest nagradzanie twórców internetowych, którzy działają poza głównym nurtem mediów. Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy, wystarczy do 8 października wypełnić formularz dostępny na stronie Nagrody Radia ZET.

W tym roku dla Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego zaprojektowano logotyp, który będzie towarzyszyć konkursowi w całym procesie komunikacji. Przygotowano również nową odsłonę strony internetowej,, która oprócz zmienionego layoutu zyskała m.in. zakładkę z multimediami tworzonymi w ramach projektu oraz bieżące informacje, w tym comiesięczne raporty "O tym się mówi", przygotowywane od tego roku przez Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów.

Tegorocznym partnerem prawnym Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, dbającym o prawidłowy przebieg konkursu, została największa, niezależna, polska kancelaria prawnicza, DZP. Sekretarzem Kapituły jest jej Partner Zarządzający, mec. Krzysztof Zakrzewski.

Kiedy odbędzie się ogłoszenie wyników Nagrody Radia Zet?

Uroczyste ogłoszenie wyników obu kategorii Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2023 nastąpi podczas gali, która odbędzie się 21 listopada br. w Nowym Teatrze w Warszawie.

Komentarze

Powiązane

01.03.24, 16:32
| radio » ludzie
Bartosz Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
Bartosz Panek objął stanowisko redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Dziennikarz wraca do Polskiego Radia po trzech latach przerwy.
01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.