15.10.23, 20:09

Wieczory wyborcze w radiu i telewizji. Przewodnik

Dzień wyborów uczciła także wyszukiwarka Google, fot.: materiały prasowe

Główne anteny stacji radiowych i telewizyjnych przygotowały specjalne propozycje na wieczór wyborczy.

Radio 357

15 października br. Radio 357 przedstawi pierwszy wieczór wyborczy w historii Radia 357. Program „Gra o Polskę” rozpocznie się o godz. 20.50.Te specjalne dwie godziny poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Audycja potrwa do godz. 23.00. Gośćmi dziennikarza będą publicyści, politolodzy, konstytucjonaliści i eksperci od sondaży, m.in.: Olgierd Annusewicz (UW), Michał Raszka (WSB Merito), dr Andrzej Machowski (Fundacja Forum Długiego Stołu), Łukasz Warzecha (Do Rzeczy), Marcin Makowski (Wprost), Katarzyna Szydłowska-Kalukin (Kultura Liberalna), prof. Robert Grzeszczak (UW). W audycji przewidziano również udział słuchaczy.

W sztabach wyborczych będą reporterzy Radia 357: Krzysztof Zimoch, Maria Guzek, Artur Gaweł, Andrzej Rudke i Kamil Paczek. Stacja połączy się także z zagranicą: Arturem Kieruzalem (Wielka Brytania), Piotrem Kaszuwarą (Ukraina), Bartoszem Dudkiem (Niemcy) i Piotrem Orłowskim (USA). Pierwszy wieczór wyborczy w Radiu 357 przygotowują: Agnieszka Szwajgier, Monika Mendroch-Karbowska i Grzegorz Sajór.

Radio Nowy Świat

W dniu wyborów 15 października od 21.00 do godz. 23:00 w Radiu Nowy Świat zostanie wyemitowany „Wieczór Wyborczy”, który poprowadzi Ksenia Maćczak. Redaktorka wspólnie z gośćmi: prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, prof. Maciejem Kisilowskim, Magdaleną Rigamonti, Bartoszem Wielińskim oraz Olgą Bobienko, Klaudią Kowalczyk i Klaudiuszem Slezakiem dziennikarzami stacji obecnymi w sztabach wyborczych, komentować będą pierwsze sondażowe wyniki wyborów. W radiowym studiu nie będzie polityków, ale eksperci, z którymi Ksenia Maćczak będzie śledzić to, co dzieje się w sztabach wyborczych i w kraju. W tym dniu także serwisy informacyjne przygotowywane przez Tomasza Ławnickiego zostaną wydłużone do godziny 24:00.

Radio ZET

W niedzielę 15 października br. „Wieczór wyborczy w Radiu ZET” rozpocznie się o godz. 20:50. W czasie wyborów parlamentarnych dziennikarze Grupy Eurozet łączą siły. Przy programach informacyjnych Radia ZET będzie ze sobą współpracować ponad 100 dziennikarzy, którzy będą we wszystkich ważniejszych polskich miastach, sztabach wyborczych i Państwowej Komisji Wyborczej. Relacje z przebiegu wyborów również z Berlina, Paryża, Londynu i Chicago.

Niedzielny „Wieczór wyborczy w Radiu ZET” rozpocznie się o godz. 20:50, a jego gospodynią będzie Beata Lubecka. W programie Wiadomości będą emitowane co 15 minut, relacje ze sztabów wyborczych, konferencji PKW oraz komentarze ekspertów zaproszonych do studia. Od 22:30 na Radiozet.pl specjalne wydanie „Machiny władzy” na żywo, które poprowadzą Mikołaj Pietraszewski i Błażej Makarewicz, a od północy do 2:00 Radosław Gruca zaprosi na „Podejrzanych polityków nocą”.

RMF FM i RMF24

W niedzielę, 15 października br. Radio RMF FM relacjonować będzie wyniki wyborów w specjalnych wydaniach „Faktów”. W Radiu RMF24 i na stronie RMF24.pl trwać będzie specjalny wieczór wyborczy, przygotowywany z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Po zakończeniu ciszy wyborczej w specjalnych wydaniach „Faktów RMF FM”, wydłużonych do ok. 10 minut, znajdą się pierwsze wyniki sondażowe, relacje reporterów ze sztabów wyborczych i komentarze ekspertów. Pojawią się też dodatkowe wydania serwisu o godz. 21.30 i 22.30.

Specjalny, wspólny wieczór wyborczy przygotowują internetowe Radio RMF24, portal RMF24.pl i dziennik „Rzeczpospolita”. Program poprowadzą Tomasz Terlikowski i Jacek Nizinkiewicz. Wśród gości specjalnych będą m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz i były marszałek Sejmu Marek Jurek. Wyniki sondaży exit poll skomentują publicystki: Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” i blogerka Kataryna oraz politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji im. Stefana Batorego dr Anna Materska-Sosnowska i Marcin Duma, prezes Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRIS. Zaplanowano też łączenia na żywo z reporterami, którzy będą we wszystkich najważniejszych sztabach wyborczych.

Wieczór wyborczy potrwa od 21.00 do 22.30 na antenie internetowego Radia RMF24, a w wersji wideo na portalu RMF24.pl. Tam też znajdzie się specjalny raport wyborczy i relacja „minuta po minucie”.

Polskie Radio

15 października br. w studiu Polskiego Radia 24 na Wieczorze Wyborczym Polskiego Radia spotkają się politycy, publicyści i eksperci, którzy na bieżąco komentować będą wyniki wyborów oraz wyniki referendum ogólnopolskiego.

W ramach Wieczoru przewidziano rozmowy z politykami, politologami i publicystami, łączenia na żywo ze sztabami wyborczymi i korespondentami na całym świecie, transmisje przemówień liderów ugrupo-wań politycznych, komentarze na gorąco. Gospodarzami wieczoru wyborczego Polskiego Radia będą Krzysztof Świątek, Magdalena Złotnicka i Paweł Zieliński.

Transmisja na antenie Polskiego Radia 24 rozpocznie się o godz. 20.30 i program potrwa do godz. 1.00. Na antenie Jedynki i Programu 3 Polskie-go Radia odbywać się będą łączenia z Wieczorem Wyborczym Polskiego Radia organizowanym przez Polskie Radio 24.

TOK FM

O godz. 21.00 rozpocznie się „Wieczór wyborczy”, który poprowadzi Adam Ozga.

TVP

15 października br. Telewizja Polska wyemituje „Wieczór wyborczy i referendalny 2023”. W programie przewidziano relacje z przebiegu głosowania oraz komentarze ekspertów. Specjalne pasmo emitowane będzie od godz. 20:00 w TVP INFO oraz od 20:55 w TVP1 i TVP Polonia, dodatkowo na TVP VOD i TVP GO.

TVP zaprezentuje specjalne studio wyborcze, które zostanie przygotowane przy użyciu technik wykorzystywanych dotąd przy produkcjach filmowych czy transmisjach wydarzeń sportowych. Po raz pierwszy na świecie mają zostać one użyte podczas wieczoru wyborczego. Dzięki zastosowaniu techniki set extension prowadzący znajdują się w wirtualnym świecie zbudowanym specjalnie na potrzeby wieczoru wyborczego. Dzięki nowym technologiom prowadzący z dwóch różnych studiów dzięki „teleportacji” mogą poprowadzić ten wieczór wspólnie i zaprezentować wyniki wyborów w nowoczesnej formule, zgodnej z najnowocześniejszymi trendami oprawie graficznej.

Motywem przewodnim oprawy graficznej studia będą symbole narodowe, kolorystyka nawiązywała będzie do flagi Polski. Prowadzący – Danuta Holecka, Michał Rykowski i Paweł Blajer będą rozmawiać z politykami, ekspertami i publicystami, połączą się z obecnymi w sztabach wyborczych reporterami oraz przy pomocy najnowocześniejszych technologii zaprezentują i skomentują wyniki wyborów.

Onet

15 października br. o godz. 20:45 na stronie głównej Onetu ruszy Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Marcin Zawada, dziennikarz Onetu. Po godz. 21:00 w ramach Wieczoru Wyborczego będzie można oglądać wydanie specjalne „Stanu Wyjątkowego” prowadzone przez Andrzeja Stankiewicza, Renatę Grochal, Dominikę Długosz oraz Kamila Dziubkę. Po „Stanie Wyjątkowym” Marcin Zawada będzie prowadzić live w Onecie i w social mediach, w którym będzie komentować bieżące wydarzenia.

Marcin Zawada w Studiu Wyborczym Live w Onecie przedstawi pierwsze wyniki exit poll i będzie się łączył z reporterami obecnymi w sztabach poszczególnych komitetów wyborczych. Po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów, na stronie głównej Onetu rozpocznie się specjalne wydanie „Stanu Wyjątkowego”. Andrzej Stankiewicz, Renata Grochal, Dominika Długosz oraz Kamil Dziubka skomentują w nim pierwsze wyniki wyborów parlamentarnych.

Po „Stanie Wyjątkowym” w mediach społecznościowych oraz na stronie głównej Onetu Marcin Zawada będzie prowadzić live, w którym na gorąco będzie komentować przemówienia polityków oraz wydarzenia w sztabach wyborczych. „W trakcie interaktywnej dogrywki do wieczoru wyborczego przypomnimy najważniejsze momenty kampanii, wpadki i sukcesy poszczególnych partii politycznych. Pokażemy także zaskakujące sytuacje, które miały miejsce podczas kampanii. Program będzie można zobaczyć zarówno na stronie głównej, jak i na Instagramie Onetu, dlatego zachęcamy do zadawania pytań i komentowania w trakcie. To ma być wieczór wyborczy, który stworzymy wspólnie z naszymi widzami” – zapowiada Marcin Zawada, dziennikarz Onetu.

Polsat News

O godz. 19:15 na antenie Polsat News, Wydarzeń 24 i na stronie Interii ruszył wieczór wyborczy w którym przewidziano relacje na żywo, rozmowy z politologami, politykami, ekspertami, komentarze prosto ze sztabów oraz gości w studiu.

Wieczór wyborczy realizowany jest w trzech studiach: przy ul. Ostrobramskiej (studio Polsat News) oraz studiach przy ul. Łubinowej (hale 500 i 700) przy użyciu najnowocześniejszej technologii, m.in. wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

Gospodarzami wieczoru są Dorota Gawryluk - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat i Bogdan Rymanowski.

W ramach programu Piotr Witwicki - redaktor naczelny Interia.pl na bieżąco będzie prezentować najciekawsze opinie internautów, przekaże również najciekawsze tweety i komentarze. Z kolei Igor Sokołowski przekaże wyniki sondażu exit poll głosowania na komitety wyborcze, a także wyniki referendalne. Natomiast Agnieszka Gozdyra, Katarzyna Zdanowicz, Bogdan Rymanowski i Grzegorz Jankowski będą rozmawiać na gorąco z przedstawicielami wszystkich sztabów wyborczych oraz ekspertami i publicystami.

TVN i TVN24

"Czas decyzji" rozpocznie się o godzinie 20.00 w TVN24, a od 20.30 także w telewizji TVN. Internauci będą mogli oglądać transmisję w aplikacji TVN24 GO i na platformie Player. Główną prowadzącą będzie dziennikarka "Faktów" TVN Anita Werner.

W programie pojawią się goście, pierwsze opinie, łączenia ze sztabami i przede wszystkim sondażowe wyniki wyborów. Wśród prowadzących są m.in.: Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz, Diana Rudnik, Monika Olejnik, Konrad Piasecki, Piotr Kraśko czy Małgorzata Łaszcz. Podczas całego wieczoru wyborczego najważniejsze wypowiedzi polityków i emocje w sztabach będzie prezentować Anna Jędrzejowska. Po północy na "Fakty wyborcze" zaprosi Diana Rudnik. Piotr Jacoń aż do rana będzie informował na bieżąco o sytuacji politycznej.

Komentarze

Powiązane

01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
23.02.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków sprzedaje fortepian Steinway D-274. Kupi go Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Radio Kraków podpisało umowę z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.