19.12.23, 06:30

Ekstraklasa w dobrej kondycji finansowej dzięki rekordowej umowie z Canal+

Logo Ekstraklasy, fot.: materiały prasowe

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ligowej spółki zatwierdziło sprawozdanie finansowe za rok obrotowy, w ramach którego Ekstraklasa osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 342,1 mln zł. Akcjonariusze udzielili absolutorium z wykonywanych obowiązków wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej.

Akcjonariusze Spółki, czyli 18 klubów oraz PZPN, 12 grudnia br. spotkali się na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, by zamknąć rok obrachunkowy, pokrywający się z sezonem 2022/23. Ważnym elementem spotkania było podsumowanie ligowych finansów. Wynika z niego, m.in. że Grupa Kapitałowa spółki Ekstraklasa SA w sezonie 2022/23 zwiększyła skonsolidowane przychody do 342,1 mln zł, tj. o 10 mln zł wobec sezonu 2021/22. Wpływy Ekstraklasy pochodziły przede wszystkim ze sprzedaży praw do transmisji meczowych oraz umów marketingowych. Na tę kwotę złożyły się przychody Ekstraklasy SA w wysokości 290,4 mln zł oraz 51,7 mln zł wypracowanych przez ligową spółkę produkcyjną - Ekstraklasę Live Park. Udział w przychodach miały też opłaty licencyjne od bukmacherów, a także przychody za produkcje realizowane przez Ekstraklasa Live Park.

Miniony rok finansowy zakończyliśmy kolejnym z rzędu wzrostem przychodów. W efekcie, po pokryciu wszelkich kosztów, w sezonie 2022/23 wypłaciliśmy klubom ponad 240 mln zł, co było kwotą o 10 mln zł wyższą niż przewidywał budżet założony na starcie sezonu. Był to jednak ostatni rok obowiązywania starego kontraktu mediowego. Za obecny sezon do klubów i PZPN w ramach obowiązujących umów trafi co najmniej 270 mln zł. To efekt rekordowej umowy na 1,3 mld zł z Canal+, a także nowych kontraktów marketingowych z PKO Bankiem Polskim, Totalizatorem Sportowym i innymi partnerami. Wzrosty te będą też miały przełożenie na nasze skonsolidowane przychody. Solidne finanse, notujące systematyczny wzrost, są kluczowym elementem, dzięki któremu można planować rozwój ligi na wielu różnych polach, w tym najważniejszym – sportowym” – mówi Marcin Animucki, prezes zarządu spółki Ekstraklasa SA.

Komentarze

Powiązane

14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.