29.04.24, 10:57

Majówka w stacjach Grupy Eurozet. Specjalne propozycje programowe

Logo Grupy Eurozet, fot.: materiały prasowe

Z okazji długiego, majowego weekendu, stacje Grupy Eurozet przygotowały na ten czas specjalne programy, oprawy i plenerowe wydarzenia.

Radio ZET

29 kwietnia w Radiu ZET zaplanowano dzień z LUNĄ. Artystka przejmie radiowy Instagram, by relacjonować ze Sztokholmu przygotowania do tegorocznego konkursu Eurowizji. Od 1 do 5 maja zmienią się nazwy pasm. Na antenie pojawią się: „Majówkowe Dzień Dobry Bardzo”, „Majowy zawrót głowy” i „Majówka grillówka”. W ramach akcji „Majówka-grillówka Radia ZET” ekipa stacji odwiedzi Giżycko (1 maja), Mikołajki (2 maja), Szczytno (3 maja), Olsztyn (4 maja) i Mikołajki (5 maja).

Radio Złote Przeboje

Radio Złote Przeboje majówkowo rozgrzewać będzie już od poniedziałku 29 kwietnia. Z samego rana stacja zaprasza na satyryczny cykl „Rozmowy grillowane”. Jerzy Telesiński zabierze słuchaczy na przedmajówkowe odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce pod hasłem: „Lepszy kawałek Polski” (14.00-18.00), a Norbert Bieńkowski w „Dobrym popołudniu” będzie kontynuować tworzenie wraz ze słuchaczami tego krajoznawczego przewodnika. 1 maja w Radiu Złote Przeboje „MAJ_Unia”, czyli muzyczna podróż bez paszportu po krajach Unii Europejskiej w 20-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii. W czwartek, 2 maja „Maj-lepsze przeboje” i poszukiwanie w nazwiskach artystów, nazwach zespołów i piosenkach słowa „maj”. W piątek 3 maja emitowany będzie program po hasłem „Polska mistrzem Polski”, czyli co czyni Polskę wyjątkowym miejscem. Podczas złotoprzebojowej majówki będzie też specjalne wydanie „Złotej 20” – całe notowanie po polsku.

TOK FM

W Radiu TOK FM podczas majówki reporterzy w swoich materiałach będą przekonywać, że Unia Europejska to nie tylko bankomat. 1 maja z okazji 20-lecia członkostwa Polski we Wspólnocie 27 krajów europejskich w serwisach informacyjnych posłuchać będzie można o tym, co Polacy zyskali dzięki przynależności do Unii.

Antyradio

Jak co roku 1 maja scena Antyradia zagości na Rynku we Wrocławiu. Tam raz w roku gromadzą się gitarzyści i gitarzystki z całego świata, aby oddać hołd Jimiemu Hendrixowi. Największą Gitarową Orkiestrę Świata poprowadzi Leszek Cichoński. Wcześniej słuchacze Antyradia wybierali Gitarowy Hit Wszech Czasów i właśnie te legendarne utwory zabrzmią ze sceny stacji.

Meloradio

W Meloradiu, w poniedziałek 29 kwietnia startuje konkurs „Zestaw wyjazdowy od Meloradia”. Słuchacze stacji będą mogli wygrać zestawy podróżnicze odnajdując dźwięki majówki między piosenkami emitowanymi na antenie. Weekendowy finał dlugiego wekendu zapewni Piotr Jędrzejek w specjalnym wydaniu programu "#7 minut na gości".

Radio Pogoda

Na antenie Radia Pogoda w Święto Pracy Joanna Kruk i Zygmunt Hazjer zajmą się renowacją mebli w programie „Majówkowe renowacje w Radiu Pogoda” (10.00-14.00). Piotr Sworakowski w audycji „Ludzie pracy w Radiu Pogoda” (14.00 - 18.00) spotka się z rzemieślnikami, których zawody są dziś coraz rzadziej spotykane: zegarmistrzem, wytwórcą pędzli i szczotek, parasolnikiem czy czapnikiem. 2 maja „Radio Pogoda za kulisami” (10.0014.00), czyli rozmowy Anny Stachowskiej ze scenografami, kierownikami muzycznymi, technikami, oświetleniowcami, inspicjentami i suflerami Teatru Narodowego. Po nich Monika Tarka przedstawi historię sióstr znanych jako „Siostry plotą” (14.00-18.00). W piątek 3 maja Joanna Kruk zaprosi na specjalny program dla miłośników ornitologii („Ptasie Radio Pogoda”, 10.00-14.00), a po nim słuchacze wybiorą się z Moniką Tarką do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach (14.00-18.00).

Rock Radio

Rock Radio jak co roku w długi weekend zaprasza na „Kryminalną majówkę”. 1 maja Tomasz Obertyn przybliży mroczne wydarzenia, które rozegrały się podczas rockowych koncertów. Gościem Kuby Kalety będzie Artur Górski, dziennikarz i współautor bestsellerowych książek, pisanych wspólnie z Jarosławem „Masą” Sokołowskim, najsłynniejszym świadkiem koronnym w kraju. 2 maja na antenie Rock Radia pojawią się piosenki, zawierające ukryte treści, a gościem Kuby Kalety będzie Przemysław Piotrowski - autor poczytnych kryminałów i thrillerów. 3 maja na antenie stacji pojawi się audycja Tomasza Obertyna „I ślad po nich zaginął”. Z kolei 4 maja Rock Radio zagra „Zabójcze kawałki”, o których opowiadać będzie Rysiek Brzeziński.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.