30.04.24, 07:00

Poczta Polska sprzedaje dziennie średnio 40 tys. egzemplarzy pism. 4,6 tys. punktów sprzedaży prasy w sieci spółki

Poczta Polska sprzedaje dziennie średnio 40 tys. egzemplarzy pism, fot.: materiały prasowe

Z Polskiego Badania Czytelnictwa za 2023 r. wynika, że w Polsce sprzedano w tym czasie ponad 300 mln egzemplarzy prasy drukowanej. Poczta Polska wciąż ma rosnący udział w tym rynku.

Ruch - jeden z głównych dystrybutorów prasy w Polsce zamyka swoją sieć punków sprzedaży. Poczta Polska nie podejmuje takiej decyzji i wciąż prowadzi dystrybucję prasy w placówkach pocztowych. Spółka sprzedaje dziennie średnio 40 tys. egzemplarzy pism. Oferta wydawnictw prasowych w sieci własnej placówek pocztowych stanowi jedną z głównych gałęzi działalności handlowej Poczty Polskiej. Jak informuje spółka, najwięcej dzienników i czasopism sprzedaje się w czwartki, niewiele mniej egzemplarzy sprzedawało się w piątki.

W ofercie Poczty Polskiej klienci do wyboru mają obecnie 34 dzienniki (lokalne i ogólnopolskie) oraz aż 942 czasopisma (m.in. magazyny opinii, branżowe, hobbystyczne, telewizyjne, dla dzieci oraz pisma poradnikowe i poradniczo-rozrywkowe, kobiece). Te drugie sprzedają się znacznie lepiej. Wśród trzech tytułów, które najlepiej sprzedawały się w ubiegłym roku w placówkach pocztowych znalazły się tygodniki i magazyny telewizyjne (z programem telewizyjnym), tygodniki o życiu gwiazd i osób ze świata show-biznesu, czasopisma poradnikowe, edukacyjne, hobbystyczne i specjalistyczne.

Obecnie prasę można kupić w 4,6 tys. punktach pocztowych – placówkach pocztowych i ich filiach. W lokalnych placówkach pocztowych dostępne są także tytuły, które cieszą się zainteresowaniem czytelników w danym regionie. Niektóre tytuły sprzedawane są w pojedynczych lokalizacjach. Poczta Polska wciąż oferuje także usługę – prenumeraty prasowej.

Komentarze

Powiązane

20.06.24, 14:30
| prasa » informacje
Wyborcza powołała zespół do spraw wzrostu, który odpowiada za strategiczne projekty dla rozwoju serwisu
Od czerwca br. w strukturach spółki Wyborcza działa zespół ds. wzrostu – multidyscyplinarna grupa, która zajmuje się projektami związanymi z rozwojem treści cyfrowych wszystkich serwisów „Wyborczej”. Zespół ds. wzrostu odpowiada za projekty dotyczące treści, które są strategicznie ważne dla rozwoju i wizerunku „Wyborczej”.  
20.06.24, 12:30
| prasa » informacje
Wydawnictwo Bauer inauguruje Świat Wiedzy Extra SMART
Na rynku prasowym ukazał się adresowany głównie do młodzieży „Świat Wiedzy Extra SMART” (Wydawnictwo Bauer).
20.06.24, 10:30
| prasa » informacje
Gazeta Uchodźców po raz trzeci. Gazeta Wyborcza ochodzi Światowy Dzień Uchodźców
W czwartek, 20 czerwca br. po raz trzeci ukazała się „Gazeta Uchodźców”. W ten sposób dziennik chce obchodzić przypadający tego dnia Światowy Dzień Uchodźców. Specjalne wydanie gazety zostanie przygotowane przez dziennikarzy i ich partnerów: osoby z doświadczeniem uchodźczym oraz imigrantów żyjących w naszym kraju.
20.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
19.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.06.24, 16:00
| prasa » informacje
Za króla Sasa, czyli Niemcy na polskim tronie. Nowy Pomocnik Historyczny Polityki
19 czerwca br. trafi do sprzedaży Pomocnik Historyczny POLITYKI z serii Biografie: „Za króla Sasa, czyli Niemcy na polskim tronie”.
18.06.24, 13:54
| prasa » informacje
Nie żyje Łukasz Lipiński
Redakcja "Polityki" poinformowała, że w wieku 51. lat zmarł dziennikarz Łukasz Lipiński.
18.06.24, 13:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Specjalne wydanie serwisu GOL24 i Niezbędnik kica od Polska Press Grupa na EURO 2024
Z okazji Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Polska Press Grupa przygotowała m.in. specjalne wydanie serwisu GOL24, sekcję „Euro 2024”, która dostępna jest na portalu i.pl oraz w serwisach regionalnych, a także „Niezbędnik kibica”.
18.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.