21.05.24, 14:02

Rekordowa wyniki kanałów BBC Studios w Polsce. BBC First z najwyższymi udziałami w historii

Logo BBC Studios, fot.: materiały prasowe

W kwietniu br. portfolio kanałów osiągnęło 0,84 proc. proc., czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r.

Portfolio BBC Studios notuje wyraźne wzrosty oglądalności, z miesiąca na miesiąc bijąc swoje dotychczasowe rekordy. Jak podkreśla nadawca, zmiany są efektem wielomiesięcznych prac nad optymalizacją ramówek poszczególnych kanałów. Bartosz Witak, który w lutym br. został mianowany Dyrektorem Generalnym BBC Studios na CEE podkreśla, że to początek zmian, a plany spółki zarówno na rozwój kanałów linearnych jak i całego biznesu BBC Studios są znacznie większe.

Rozkwit portfolio kanałów rozpoczął się w IV kwartale 2023 r. W październiku BBC First osiągnęło najwyższy w historii udział w rynku: 0,30 proc. (wszystkie dane dotyczą grupy komercyjnej 16-59; źródło: Nielsen Audience Measurement, dane skonsolidowane, w tym OOH), a tym samym 113 proc. wzrost względem stycznia 2023 r. Portfolio BBC Studios składające się z pięciu kanałów: BBC Earth, BBC First, BBC Brit, BBC Lifestyle i CBeebies (nie licząc dostępnego w Polsce, ale niemierzonego kanału BBC News) osiągnęło udział na poziomie 0,71 proc.

Pierwsze miesiące 2024 r. przyniosły dalsze sukcesy. W lutym kanał BBC Brit zanotował wzrost o 55 proc. względem lutego 2023 r., a całe portfolio pobiło swój styczniowy rekord osiągając udział na poziomie 0,79 proc. Marzec i kwiecień przyniosły kolejne podniesienie poprzeczki dla kanału BBC First, który ponownie osiągnął najwyższe w historii udziały, na poziomie 0,37 proc. (w marcu) i 0,40 proc. (w kwietniu).

W kwietniu bieżącego roku portfolio kanałów cieszyło się najwyższym od 2015 r. miesięcznym udziałem w rynku (0,84 proc.).
Wzrost oglądalności naszych kanałów nie jest przypadkowy, jest wynikiem ciężkiej pracy oraz dużego zaangażowania całego zespołu. Tym bardziej cieszę się, że zostały one docenione przez naszych widzów. W strategii rozwoju regionu CEE kanały linearne wciąż odgrywają i będą odgrywać istotną rolę, dlatego inwestowanie w nie i zwiększanie ich dystrybucji to jeden z naszych priorytetów na kolejne lata” – komentuje Bartosz Witak, Dyrektor Generalny na CEE w BBC Studios.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.