07.06.24, 17:09

Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca

Lista kategorii do konkursu, fot.: materiały prasowe

Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.

Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. na COVID-19.

W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. Według badania „Słuchacz podcastów w Polsce” ,przygotowanego przez Grupę Eurozet, w ubiegłym roku już blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu.

Konkurs Podcast Roku w liczbach w latach 2021-2023

W czasie trzech ostatnich edycji Konkursu Jury wręczyło nagrody i wyróżnienia najlepszym polskim Twórcom o wartości ponad 280 tys. PLN. Rok temu do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 371 podcastów.

To bardzo demokratyczny i łączący wiele środowisk Konkurs. Najlepsze produkcje wybiera Jury złożone oczywiście z podcasterów, ale też z dziennikarzy, twórców cyfrowych, pisarzy oraz ekspertów nowych mediów. Swoją nagrodę już po raz trzeci przyznają również słuchacze."– zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona Konkursu.

Zgłoszenia do czwartej edycji Konkursu będą przyjmowane w następujących kategoriach:

Podcast Roku 2024 - lista kategorii

  • Polityka, społeczeństwo, gospodarka
  • Lifestyle, kultura, hobby
  • Nauka, edukacja, technologie
  • Kryminał
  • Debiut
  • Marka zlecająca bądź sponsorująca podcast

W Międzynarodowym Dniu Podcastu, 30 września br., zostaną ogłoszone po trzy nominacje w każdej kategorii. Tego dnia rozpocznie się również sześciotygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony Podcast ze wszystkich nominowanych przez Jury na stronie internetowej konkursu.

Rozstrzygnięcie czwartej edycji Podcast Roku odbędzie się 30 listopada br., w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.

Rzeszów stanie się ponownie stolicą podcastów. Najpierw w czasie całodniowego wydarzenia otwartego dla publiczności zaplanowaliśmy serię spotkań autorskich, debat i warsztatów. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Już teraz zapraszamy Twórców, publiczność i kolejnych Partnerów, którzy chcą dołączyć do tego unikatowego wydarzenia” – dodaje Sara Piskor, inicjatorka Konkursu.

Partnerem Strategicznym Konkursu jest Cyfrowa Polska, partnerem głównym Audioteka, partnerem organizacyjnym są: Marma Polskie Folie, Millenium Hall, Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów. Z kolei Partnerem Założycielskim InCredibles – program mentoringowy dla młodych przedsiębiorców z wizją. Mecenasami Konkursu są: Lancerto, OPPO, Busnex, Onet Audio. Patroni medialni: Brief.pl, Radio 357, RADIO ZET, Polskie Radio, Polskie Radio Rzeszów, Magazyn Pismo, Open FM, Polityka Insight, TOK FM,TVP3 Rzeszów. Partnerami konkursu są: Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów, Patronite.pl, Torba Reportera i Podcastera, Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Aeropolis – Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny, agencja PR Molecule Group oraz Kancelaria Prawna BWW.

Patronat honorowy nad konkursem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz : Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.