13.06.24, 19:00

XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników

XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, fot.: materiały prasowe

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym, poszukującym nowych, oryginalnych środków wyrazu w dziedzinie dokumentu artystycznego, podejmującego istotne dla współczesności tematy.

Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory został zorganizowany po raz pierwszy w 1995 r. Jego pomysłodawczynią jest Janina Jankowska, założycielka i wieloletnia szefowa Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Uczestniczyć w nim mogą pracownicy i współpracownicy Polskiego Radia, regionalnych rozgłośni radiofonii publicznej oraz studenci szkół dziennikarskich (z dorobkiem w dziedzinie reportażu - co najmniej 3 i maksymalnie 10 zrealizowanych audiodokumentów). Wtegorocznej edycji została zmieniona granica wieku uczestników konkursu – z 35 na 40 lat.

Można zgłaszać reportaże lub dokumenty dźwiękowe o dowolnej tematyce, które miały premierę na antenach Polskiego Radia, regionalnych rozgłośni radiofonii publicznej, rozgłośni studenckich lub w Internecie. Zwycięzca otrzyma grant na realizację autorskiego projektu, a Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zapewni laureatowi wsparcie artystyczne, merytoryczne i pomoc organizacyjną. Prace konkursowe można nadsyłać do 10 października br. Jury przyzna dwie nagrody: I – stypendium im. Jacka Stwory oraz II – wyróżnienie honorowe dla autora, którego praca zdobyła drugą w kolejności największą liczbę punktów.

Ten konkurs był zawodowym przełomem dla wielu osób – pozwolił zakochać się w reportażu, rozwinąć skrzydła i przejść przyspieszony kurs dokumentu artystycznego. Jestem przekonany, że tegoroczna odsłona ujawni nowe talenty i świeże spojrzenie na ten szlachetny gatunek” – mówi Bartosz Panek, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

30.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny i Pomiędzy w Radiu Nowy Świat
„Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny” i „Pomiędzy” to dwie nowe propozycje programowe, które zadebiutują na antenie Radia Nowy Świat.
27.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Antyradio zamiast Rock Radia w Opolu
Od 30 marca br. mieszkańcy Opola i części województwa na częstotliwości 106,6 FM będą mogli słuchać Antyradia z portfolio Grupy Eurozet.
27.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Przewodniczący KRRiT prawomocnie przegrał w sądzie z Radiem ZET. Świrski zarzucał stacji, m.in. działania sprzeczne z polską racją stanu
20 marca br. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Macieja Świrskiego, od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 27 maja 2024 r., w którym uchylił jednoosobową decyzję Przewodniczącego KRRiT o nałożeniu kary na nadawcę Radia ZET za rzekome szerzenie dezinformacji, naruszających polską rację stanu. Rozgłośnia miała zapłacić 476 tys. zł. Wyrok stał się prawomocny.
26.03.25, 11:14
| radio / audio » informacje
Koncerty i Ustawiony Konkurs Piosenki na 63. urodziny Trójki
Trójka w swoje 63. urodziny przygotowała od 28 marca do 1 kwietnia br. specjalne koncerty i niespodzianki.
25.03.25, 07:00
| radio / audio » informacje
Czwórka z nową oprawa muzyczną oraz formatem video
21 marca br., radiowa Czwórka (Polskie Radio) zaprezentowała odświeżoną oprawę muzyczną. Jej autorem jest muzyk i producent młodego pokolenia Wuja HZG. Głosem radiowych ID-sów stacji została Paulina Przybysz. Tego samego dnia premierę miał nowy format video „Czwórka. Wyjaśnione!”, którego autorka jest Dominika Płonka.
24.03.25, 14:17
| radio / audio » informacje | TV / VOD » informacje
Federalnie rzecz biorąc. Tomasz Lejman i Adam Górczewski z podcastem video w Interii
Interia uruchomiła podcast video „Federalnie rzecz biorąc”, w którym dwaj korespondenci Tomasz Lejman (Polsat News i Interia) i Adam Górczewski (Polskie Radio) będą komentować prosto znad berlińskiej Sprewy niemiecką rzeczywistość oraz jej wpływ na sytuację w Polsce oraz Europie.
24.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Studio M5 otrzyma imię Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Specjalny koncert i wystawa fotografii
W hołdzie Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu - saksofoniście, kompozytorowi oraz dziennikarzowi radiowemu, który zawsze z wielką pasją opowiadał o jazzie - Program 3 przygotował specjalne wydarzenia. 28 marca br. zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, a studio nagraniowe M5 przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie otrzyma imię muzyka.
20.03.25, 23:13
| radio / audio » informacje
Ptaszkowie Śpiewali. Koncert na żywo w Polskim Radiu Dzieciom
Polskie Radio Dzieciom wyemituje koncert zespołu „Ptaszkowie Śpiewali”, który odbędzie się 22 marca br. o godz. 12:00 w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.03.25, 11:46
| radio / audio » informacje
Meloradio oficjalnym partnerem festiwalu Upperground Poland 2025. Stacja przygotuje specjalne studio i strefę
Meloradio zostało oficjalnym partnerem festiwalu Upperground Poland 2025 – jednego z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Polsce.
18.03.25, 09:21
| radio / audio » informacje
AHA - Archiwum Historii Autorów. Projekt Czwórki i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
"AHA - Archiwum Historii Autorów" to projekt, w ramach którego Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i radiowa Czwórka (Polskie Radio) zapraszają odbiorców do świata uznanych, cenionych i kultowych twórców polskiej kultury.
Subskrybuj RSS działu radio / audio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.05.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.05.25

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.