02.09.24, 06:30
Daj się zaciekawić. Jesienna oferta Radia 357
Jesienna ramówka Radia 357 startuje 2 września br. pod hasłem “Daj się zaciekawić”. W ofercie pojawią się m.in. nowe podcasty, a "Lista Piosenek 357" zyska drugiego stałego prowadzacego.
Radio 357 wydłuża na stałe emisję programów do północy. „Lato to czas, gdy w wielu stacjach radiowych słuchaczy jest mniej. Nasi słuchacze poszli pod prąd tego trendu, zostali z Radiem 357 i bardzo żywo zareagowali na nowe, wakacyjne propozycje antenowe. Dlatego większość z nich zdecydowaliśmy się kontynuować” - mówi Agnieszka Szwajgier, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.
W ramówce pozostaje audycja „Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena” Filipa Jaślara i Artura Andrusa - w soboty co dwa tygodnie na zmianą z nową audycją “I żyli długo i szczęśliwie” Grażyny Morek, która będzie podpowiadać, co zrobić, by jak najdłużej zachować zdrowie, sprawność i pogodę ducha. Z kolei Adrian Bąk będzie dalej opowiadał o świecie nie z pierwszych stron gazet w swojej audycji “Niewidzialne światy” w niedziele o godz. 16:00.
Na antenie pozostaje także wakacyjna nowość, czyli audycja “Nocna Grupa Wsparcia”. Temat audycji nie jest znany w momencie jej rozpoczęcia, a narzuca go pierwszy telefon od słuchacza. Audycję prowadzi Tomasz Kwaśniewski - w środy o północy.
Po wakacyjnej przerwie powracają także reportaże, przygotowywane przez redakcję pod kierunkiem Magdy Świerczyńskiej-Dolot. Premiery w każdy piątek po godz. 18:00 - w Popołudniówce Kuby Strzyczkowskiego.
Pasmo popołudniowe “Mam grać?” pozostaje wydłużone o godzinę. W nowej ramówce w godzinach 13:00-16:00 zagrają Maja Piskadło, Marcin Bisiorek, Novika oraz duet Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski.
„Poza kontynuacjami audycji, które przypadły do gustu słuchaczom mamy też nowe propozycje. Żeby wszystkie audycje miały odpowiednią przestrzeń na antenie zdecydowaliśmy się wydłużyć ramówkę i nadawać także po północy” - mówi Agnieszka Szwajgier.
“Czas na zbrodnię” to nowa audycja Agaty Słysz, w której opowie o nierozwiązanych zagadkach kryminalnych. Emisja w niedziele o 23:00. Z kolei w “Popołudniówce” pojawią się dwa nowe cykle: “Inni mają gorzej” (Patricia Verne, dziennikarka w miniserii przyjrzy się różnym aspektom życia codziennego w Polsce; każdy odcinek, trwający ok. trzy minuty, w zabawny i rozrywkowy sposób pokaże, że nasze postrzeganie własnego kraju może być nieco zniekształcone) oraz “Krótka historia jednego zdjęcia” (przeniesie słuchaczy w fascynujący świat fotografii i historii; Monika Mendroch-Karbowska rozmawia z Jakubem Kuzą, autorem książki o tym samym tytule; autorzy wspólnie zajrzą na drugi i trzeci plan zdjęcia, by odkryć, że nieświadomy fotograf był świadkiem niezwykłego zdarzenia lub uwiecznił osobę, która po latach zmieniła świat; każdy odcinek będzie dostępny nie tylko na antenie, ale także w formie podcastów i postów w mediach społecznościowych, gdzie będziecie mogli zobaczyć omawiane zdjęcia i dowiedzieć się więcej o ich kontekście).
Nowości pojawią się także na podcastowej platformie Radia 357. W ostatnim tygodniu października Joanna Strzałko, reporterka i Agnieszka Słodownik, redaktorka „Dwutygodnika” przygotują pięć odcinków serialu radiowego “Podcast o dobrej śmierci”. To nie będzie podcast o hospicjum, a o dobrej śmierci. O ludziach, którzy przygotowują się do odejścia.
Również w październiku wystartuje podcast “Język Niewydarzony”. Maciej Makselon i prof. Katarzyna Kłosińska będą ze sobą dyskutować o języku ojczystym, twórczo się spierać i rozmawiać z ekspertami. Jak ewoluuje język polski, skąd biorą się neologizmy, czym właściwie jest błąd językowy i czy zapożyczenia przyczynią się do śmierci naszego języka.
Większa oferta po północy
Stacja rozbudowuje pasmo o północy. W poniedziałek emitowana będzie “Nieznośna lekkość bitu” Beaty Kwiatkowskiej; we wtorek - “Miękkie lądowanie” Natalii Fiedler na zmianę z audycją “Pogranicze dźwięków” Artura Gawła; w środę - “Nocna Grupa Wsparcia” Tomasza Kwaśniewskiego; w czwartek - “Chore sąsiadów sny” Krzysztofa Tubilewicza na zmianę z “Audycją klimatyczną” Marcina Klimkowskiego; a w piątek - “Pod osłoną nieba” Darka Króla.
„Przed wakacjami wzmocniliśmy publicystykę i ten kierunek kontynuujemy. Ale nie zapominamy o muzyce i w jesiennej ofercie szczególne miejsce zajmują propozycje redakcji muzycznej” - dodaje Agnieszka Szwajgier.
Mniej playlisty, więcej autorskich wyborów
„Muzyka jest jednym z filarów Radia 357 i wiemy, że dla wielu Słuchaczy to niezwykle istotny element, przy którym spędzają znaczną część swojego codziennego życia. Chcemy gościć w ich domach i zawsze prezentować autorski wybór tego, czego słuchać warto. Jak policzyliśmy średnio w każdym tygodniu nadajemy łącznie 90 godzin audycji z istotnym udziałem muzyki - z czego 60 godzin to audycje autorskie, a 30 godzin to playlista układana przez redakcję muzyczną, z mocnym rysem autorskim w Ranku i Popołudniówce. Jesienią te proporcje jeszcze bardziej zmienimy na korzyść audycji autorskich. Chcemy, by Radio 357 było jednoznacznie kojarzone jako radio prezentujące muzykę starannie wyselekcjonowaną przez naszych autorów, a nie przez algorytm. Robimy swoje, staramy się zapewnić szeroki wachlarz stylistyczny i grać inaczej, niż reszta” - mówi Piotr Stelmach, szef redakcji muzycznej Radia 357.
W ofercie Radia 357 częściej zagości audycja PROGnozy Pawła Ruszkowskiego, prezentująca nurt muzyki progresywnej - najpierw w formie podcastu, a od grudnia co tydzień, w środy o godz. 22:00.
„Lista Piosenek 357” to lista przebojów układana co tydzień przez Patronów Radia 357. Od jesieni na stałe w roli prowadzącego dołączy Mateusz Fusiarz. Będzie prezentował zestawienia na zmianę z Marcinem Łukawskim. Nowością muzyczną będzie audycja Darka Króla “Pod osłoną nieba” - nadawana w nocy z piątku na sobotę.
Więcej gospodarzy pasma publicystycznego
Zmiany dotkną również publicystykę. Marcin Makowski dołącza do prowadzących wieczorne pasmo publicystyczne „Plac na rozdrożu” emitowanego od poniedziałku do czwartku o 21:00. Godzinne audycje prowadzone są przez różnych autorów. Każda audycja ma inny temat. „Plac na rozdrożu to miejsce, w którym wymagający słuchacz znajdzie publicystykę na najwyższym poziomie. To, co aktualne w kulturze i sporcie. Sprawy społeczne, ekonomiczne i polityczne, te najważniejsze. Wszystko głębiej i z szerszej perspektywy. Nasi najlepsi dziennikarze wraz z gośćmi opowiedzą państwu świat, tak niejednoznaczny i skomplikowany ostatnio. Konsekwentnie wzmacniamy naszą publicystykę i bardzo się cieszę, że do grona prowadzących dołącza doświadczony publicysta Marcin Makowski” - mówi Katarzyna Pruchnicka, kierująca redakcją publicystyki Radia 357.
W nowej formule „Plac na rozdrożu” poprowadzą: nowi autorzy: Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek, Maciej Makselon i Marcin Makowski, a także autorzy znani z innych audycji: Michał Żakowski, Filip Jaślar, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Paulina Kozion, Marta Kula, Marcin Klimkowski, Katarzyna Nowicka, Jarosław Juszkiewicz, Anna Król, Tomasz Rożek, Jarosław Sroka i Maja Piskadło. W trakcie każdej audycji do jej współtworzenia zostaną zaproszeni słuchacze, którzy będą mogli zadzwonić lub napisać do prowadzących.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze