01.11.24, 09:52

1 listopada na antenach Polskiego Radia

1 listopada na antenach Polskiego Radia, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio przygotowało specjalną ramówkę w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Na antenach publicznego nadawcy pojawią się specjalne audycje, wspomnienia o ludziach kultury, nauki i sportu oraz skłaniającej do zadumy i refleksji muzyki.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia o godz. 6.00 zostanie wyemitowane świąteczne wydanie „Familijnej Jedynki”, a tuż po niej, o godz. 9.00 transmisji mszy świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. W „Czterech porach roku” o godz. 10.00 gościniami Agnieszki Kunikowskiej będą: Anna Wyszyńska, psychoterapeutka; Marta Rouba, psycholog, psychoterapeutka poznawczo – behawioralna; Ewa Matyszewska, psycholożka i terapeutka oraz Katarzyna Jackowska-Enamuo, antropolożka kultury, muzykantka i autorka książki „Tkaczka chmur”. W programie opowiedzą, m.in. o tym, jak budować trwałe relacje rodzinne, jak wspierać osoby w żałobie oraz o tym, jak należy rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o osobach, które odeszły. W audycji „W samo południe” (godz. 12.00) Karol Surówka będzie wspomniał tych, którzy w ostatnim roku zginęli na drodze. W programie rozmowy z przedstawicielami rodzin ofiar i sprawców wypadków oraz dyskusja, co zrobić, żeby na polskich drogach w końcu było bezpieczniej. Z kolei o godz. 17.00 Marcin Kusy zaprosi na „Muzyczną Jedynkę” i opowie o artystach, których pożegnaliśmy w minionym roku, m.in. o Tadeuszu Woźniaku i Felicjanie Andrzejczaku. O godz. 19.00 w audycji „Jedynka Dzieciom” Agnieszka Kunikowska porozmawia z Barbarą Supełek, autorką książki „Pewnego dnia odwiedziłam dziadka”. W „Eurece” o godz.19.30. Artur Wolski porozmawia o historii światła, jako symbolu pamięci. Gośćmi w studiu będą: Amudena Rutkowska, antropolożka kultury; Paweł Grzech, przewodnik po Muzeum Gazowni Warszawskiej oraz dr hab. Andrzej Kotarba z Centrum Badań Kosmicznych PAN. O twórczości filmowego, wybitnego kompozytora, laureata nagrody Oscara, Jana A.P. Kaczmarka w audycji „Tu jest muzyka” (godz. 20.00).

Program 2 Polskiego Radia przez cały dzień będzie wspominał postaci kultury, literatury, artystów i muzyków, którzy odeszli w minionym roku. W cyklu „Pożegnania” będzie można usłyszeć o Macieju Damięckim, Pawle Huelle, Teresie Lubkiewicz-Urbanowicz, Izabeli Cywińskiej, ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim, Januszu Majewskim, Stefanie Wojtasie, Marcinie Bronikowskim, Rafale Węgrzyniaku, Jerzym Jarzębskim oraz Krzysztofie Banaszyku. O godz. 14.00 Andrzej Sułek zaprosi na audycję muzyczną poświęcaną zmarłemu przed kilkunastoma dniami Januszowi Olejniczakowi. Z kolei o godz. 16.00 w audycji „Nekrodziedzictwo” Michał Nowak porozmawia z prof. Ewą Domańską z Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, m.in. o cmentarzach, miejscach spoczynku, różnych sposobach ich traktowania, a także o celach i rolach nekrodziedzictwa. Wieczorem wyemitowane zostanie słuchowisko Krzysztofa Zaleskiego „Gdy ośmielamy się umierać” z 2006 r. w reżyserii Andrzej Piszczatowskiego, z udziałem m.in. Anny Dereszowskiej, Mariusza Benoit, Henryka Boukołowskiego, Krzysztofa Wakulińskiego i Adama Woronowicza.

1 listopada będzie także obecny na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Wśród wspominanych osób, które odeszły w tym roku, szczególne miejsce zajął Jan Ptaszyn Wróblewski, mistrz jazzowego saksofonu, autor trójkowej audycji „Trzy Kwadranse Jazzu”. Specjalna audycja „W Tonacji Trójki” w całości poświęcona twórczości artysty zostanie wyemitowana w godz. 15.00-17.00. Program poprowadzi Michał Margański. Z kolei o godz. 23.00 Trójka przypomni jeden z jego koncertów, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Ponadto Trójka zaprosi na wieczór z muzyką zespołu The Cure. Artyści wracają z nową płytą po 16 latach przerwy – w piątek odbędzie się jej premiera. Najnowsze nagrania i te starsze, z całej, kilkudziesięcioletniej kariery zabrzmią na antenie Trójki w godz.19.00 - 23.00. Na program zaproszą Maciej Jankowski, Anna Lalka i Jacek Hawryluk.

Czwórka, 1 listopada o godz. 8.00 zaprosi na specjalną audycję Jakuba Jamrozka „Wstajesz i myślisz”, w której będzie można wysłuchać rozmowy, m.in. z Anną Jurek, filozofką oraz Dorotą Szparagą, podróżniczką. O godz. 10.00 na audycję „Giganci hip-hopu” zaprosi polski raper i producent muzyczny, Numer Raz, podczas której wspomni Ashanti, Notoriousa, 2Paca czy Magika. Muzyczne wspomnienie artystów rockowych oraz rozmowa o Grzegorzu Ciechowskim na antenie Czwórki w audycji „Niech nam grają zawsze” o godz. 12.00. W programie „Kiedyś to było!” (godz.14.00) Kamil Jasieński porozmawia z Rafałem Sadowskim, autorem podcastu historycznego oraz podcastu „Historia dla odważnych” o poszukiwaniu przodków i tworzeniu drzew genealogicznych. Temat o pogoni człowieka za nieśmiertelnością oraz wirtualnych cmentarzach i pogrzebach live poruszy Weronika Puszkar w audycji „Świat 4.0 – Nieśmiertelni” o godz. 16.00. O godz. 18.00 Damian Sikorski w audycji „Czwórka Unplugged – bez prądu” opowie, jak sprawdzili się artyści podczas najtrudniejszego testu w ich karierze, czyli o artystach, którzy sięgnęli po instrumenty akustyczne. O godz. 20.00 „Ambientowa audycja” Adama Smolarka, a o godz. 22.00 „Święci czy szaleni?” Małgorzaty Bartas – Witas.

Polskie Radio Chopin także będzie wspominać artystów, którzy w tym roku odeszli oraz przypomni wyjątkowe nagrania, m.in. Maurizia Polliniego, Janusza Olejniczaka, Eugena Indijca czy Stefana Wojtasa. O godz. 9.00 w audycji z cyklu Paderewski i Chopin Moniki Mandau zabrzmią Pieśni do poezji Catulle Mendesa - na głos i fortepian op. 22 w interpretacji Jerzego Artysza i Danuty Dworakowskiej. Następnie o godz. 13:00 Magdalena Sawicka zaprosi na specjalną audycję, poświęconą kompozytorowi, pianiście i pedagogowi Szabolcsowi Esztenyiemu. Twórczość Stefana Wojtasa będzie głównym tematem w audycji Anny Skulskiej o godz. 19.00. Natomiast o godz. 20:00 Róża Światczyńska zaprosi na specjalną odsłonę „Chopina osobistego” poświęconą wybitnemu pianiście, Januszowi Olejniczakowi.

Polskie Radio Dzieciom w tym szczególnym dniu zaprosi na audycję „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz.8.00). W programie rozmowa z Agnieszką Kaczmarczyk z Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Gościni opowie, m.in. o tym, czym jest historia i dlaczego jej znajomość jest tak ważna. W „Strefie rodzica” o godz. 21.00 rozmowa o reakcji dzieci na informacje o śmierci bliskiej im osoby oraz o tym, jak należy rozmawiać z dziećmi o pożegnaniu. Gościem specjalnym będzie Magdalena Śniegulska, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Polskie Radio Kierowców będzie na bieżąco informować o sytuacji na drogach i zmianach w organizacji ruchu. Słuchacze będą mogli liczyć na szczegółowe informacje, w tym również pogodowe z różnych regionów Polski oraz raporty dotyczące sytuacji wokół największych nekropolii w kraju.

Komentarze

Powiązane

04.04.25, 14:00
| radio / audio » informacje | prasa » informacje
Odkryć ukryte i niedopowiedziane. Rozmowy Iwony Kutyny z finalistami Nagrody Woyciechowskiego 2024
W podcaście „Odkryć ukryte i niedopowiedziane” Iwona Kutyna, dziennikarka Radia ZET, rozmawia z finalistami konkursu o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2024.
03.04.25, 23:10
| radio / audio » informacje
RMF FM po latach przerwy poszerza program o lokalne treści
Od 1 kwietnia br., Radio RMF FM wprowadziło emisje lokalnych treści w sześciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Trójmieście.
03.04.25, 18:24
| radio / audio » informacje
Nowy septet Marka Pospieszalskiego na żywo w Dwójce
Program 2 Polskiego Radia przygotował koncert w wykonaniu multiinstrumentalistów i improwizatorów - nowego septetu Marka Pospieszalskiego. W piątek, 4 kwietnia br. o godz. 18.00 w cyklu „Jazzowy Klub Polskiego Radia” muzycy zaprezentują premierowe utwory znanego saksofonisty. 
02.04.25, 18:15
| radio / audio » informacje
270 km na rowerach. Charytatywna wyprawa rowerowa dziennikarzy Radia VOX FM
Radio VOX FM organizuje charytatywną wyprawę rowerową, w której prezenterzy porannego programu „Pierwsza zmiana”: Julina Chren, Konrad Piwowarski i Paweł Pawelec pokonają w sumie aż 270 km na trasie Białystok-Lublin.
01.04.25, 15:30
| radio / audio » informacje
Nowy wymiar radia. RMF ON w odświeżonej odsłonie
Internetowa platforma audio RMF ON pojawiła się w odświeżonej odsłonie. Serwis ma wyróżniać się intuicyjnym layoutem oraz rozwiązaniami technologicznymi poprawiającymi komfort użytkowników. Nową wersję platformy promuje hasło „Nowy wymiar radia”. 
31.03.25, 13:00
| radio / audio » informacje
Marcin Wojciechowski przechodzi z Radia Zet do Jedynki. Zmiany w ramówce
1 kwietnia br. do zespołu Programu Pierwszego Polskiego Radia dołączy dziennikarz Marcin Wojciechowski, który wspólnie z Ulą Kaczyńską poprowadzi w nowej formule audycję „Folder Ulubione”. Zmienia się także wieczorne pasmo publicystyki i informacji.
31.03.25, 10:11
| radio / audio » ludzie
Awanse w redakcji Radia TOK FM
Tomasz Krzemiński awansuje na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Radia TOK FM, Olga Tanajewska zostanie sekretarzem redakcji, a z kolei Krzysztof Woźniak szefem anteny.
31.03.25, 06:00
| radio / audio » informacje
Żądza pieniądza powraca do Radia ZET. Zmiany w ramówce stacji
31 marca br. rozpoczyna się antenowa zabawa, którą Radio ZET przygotowało na wiosnę dla swoich słuchaczy. Pula nagród wynosi 1,5 mln zł, a finał każdej rozgrywki będzie odbywał się w nowym popołudniowym paśmie – „Razem lepiej”.
30.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny i Pomiędzy w Radiu Nowy Świat
„Ćwierćnuta – nieregularnik muzyczny” i „Pomiędzy” to dwie nowe propozycje programowe, które zadebiutują na antenie Radia Nowy Świat.
27.03.25, 12:00
| radio / audio » informacje
Antyradio zamiast Rock Radia w Opolu
Od 30 marca br. mieszkańcy Opola i części województwa na częstotliwości 106,6 FM będą mogli słuchać Antyradia z portfolio Grupy Eurozet.
Subskrybuj RSS działu radio / audio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.05.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.