31.12.24, 10:50
Polskie Radio na Sylwestra i Nowy Rok
Polskie Radio przygotowało różnorodną ofertę antenową na zakończenie roku 2024 oraz powitanie 2025 roku. Na antenach pojawią się koncerty, tematyczne audycje, debaty podsumowujące mijający rok.
Jedynka
Sylwester z radiową Jedynką będzie miał w tym roku dwie rozgrzewki. O godz. 18.00 Kamil Wicik zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po Europie proponując współczesne brzmienia, odrobina tanecznej alternatywy, ale także znane melodie. Kilka minut po godz. 20.00 pojawi się Paweł Sztompke i rozpocznie rozgrzewkę w stylu retro – grając hity brytyjskiej klasyki, wyjątkowej polskiej piosenki oraz znane włoskie melodie. Sylwestra z Jedynką od godz. 22.00 poprowadzą Anna Will i Marcin Kusy.
W Nowy Rok Jedynka nada cykl audycji słowno-muzycznych podsumowujących 2024 rok i zapowiadających kolejne 12 miesięcy. Od 10.00 do 22.00 dziennikarze Jedynki i ich goście w całodziennej audycji na żywo porozmawiają o świecie, polityce międzynarodowej i krajowej, muzyce, kulturze, mediach, gospodarce i literaturze. Muzykę na Nowy Rok przygotowuje Ula Kaczyńska, a program poprowadzą Beata Płomecka, Martyna Podolska, Agata Kowalska, Karolina Korwin Piotrowska, Magda Mikołajczuk, Justyna Golonko, Magdalena Skajewska, Ludwika Włodek oraz Jacek Czarnecki, Karol Surówka, Michał Strzałkowski, Błażej Prośniewski, Marcin Kusy, Kamil Wicik i Daniel Wydrych.
W specjalnym wydaniu „Kroniki Sportowej” o godz. 22.00 prowadzący podsumuje najważniejsze wydarzenia sportowe mijającego roku.
Dwójka
Sylwestrowy wieczór rozpocznie się o godz. 18:00 transmisją z katowickiego NOSPR-u. Narodowa Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Vladimira Fanshila, z pianistą Danielem Rojasem jako solistą, zabierze słuchaczy w latynoamerykańską podróż muzyczną. W programie znajdą się m.in. energetyczne kompozycje Arturo Márqueza, nastrojowe dźwięki Astora Piazzolli oraz taneczne rytmy Daniela Rojasa.
Po koncercie, o godz. 20:00, rozpocznie się wieczór sylwestrowych audycji muzycznych. Pierwszą część poprowadzi Tomasz Szachowski, który wprowadzi słuchaczy w atmosferę muzycznych wspomnień i tanecznych brzmień. Następnie od godz. 22:00 stery przejmą Ula Nowak i Andrzej Zieliński, zapewniając energetyczną oprawę muzyczną aż do godziny 1:00. Dla tych, którzy noc sylwestrową chcą spędzić w bardziej refleksyjnym nastroju, Dwójka przygotowała specjalne wydanie „wIDMa” Marka Horodniczego, które rozpocznie się o godz. 1.00 i potrwa do 3:00 nad ranem.
Od godz. 11:00 w pierwszy dzień Nowego Roku, słuchacze będą mieli okazję słuchać transmisji słynnego Koncertu Noworocznego z Wiednia. W programie pojawią się m.in. walce Johanna Straussa oraz polki i marsze w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich pod dyrekcją Riccarda Mutiego.
Popołudnie upłynie pod znakiem literatury. O godz. 14:00 Dwójka zaprosi na „Strefę literatury” poświęconą polskiej prozie ostatnich pięćdziesięciu lat, a o godz. 16:30 na słuchowisko „Świętoszek” Moliera w gwiazdorskiej obsadzie, m.in. Zbigniewa Zamachowskiego i Katarzyny Figury.
Wieczór zwieńczy koncert z Monachium, który rozpocznie się o godz. 20:00. Program obejmuje, m.in. utwory Manuela de Falli, Osvaldo Golijova i Leonarda Bernsteina w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Radia Bawarskiego pod batutą Sir Simona Rattle’a.
Trójka
31 grudnia Program 3 Polskiego Radia zaprasza na audycję „Sylwester 6x6”, która rozpoczęła się o godz. 6:00 i potrwa do 18:00. To 12 godzin podsumowań najważniejszych wydarzeń roku 2024, przygotowanych przez czworo różnych prowadzących. Zaprezentują swoje spojrzenie na najistotniejsze tematy w czterech kluczowych dziedzinach: muzyce, sporcie, kulturze oraz sprawach krajowych i międzynarodowych. W programie znajdą się również wspomnienia najwspanialszych chwil, które miały miejsce w Trójce w mijającym roku, zarówno na antenie, jak i w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, w którym odbyło się wiele niezapomnianych wydarzeń.
Po godz. 18:00 rozpocznie się „Sylwester w Trójce”. Ponadto, w Serwisach Trójki będzie można wysłuchać porad Anety Awtoniuk, dotyczących opieki nad domowymi zwierzętami w czasie sylwestrowej nocy.
1 stycznia, o godz. 12:00, w Trójce rozpocznie się cykl audycji „To Będzie Rok!”, będący zapowiedzią najciekawszych wydarzeń kulturalnych, muzycznych i sportowych nadchodzącego roku. Dziennikarze przedstawią możliwe scenariusze wydarzeń na arenie międzynarodowej, a słuchacze będą mogli się dowiedzieć się, na co warto czekać w 2025 roku.
O godz. 19:00 Piotr Metz zaprezentuje specjalną audycję „Wersja Radiowa”, w której będzie można usłyszeć najciekawsze fragmenty sesji muzycznych ze Studia Agnieszki Osieckiej. Zaproszeni artyści wykonali wyjątkowe wersje swoich przebojów specjalnie dla słuchaczy Trójki.
Czwórka
Przygotowania do Sylwestra rozpoczęły się o godz. 8:00 od audycji 2024_Internet, w której Kacper Zembrzuski zaprezentował swoje subiektywne podsumowanie najważniejszych wydarzeń ze świata cyfrowego. Po godz. 10:00, Ula Kaczyńska i Damian Sikorski zaproszą słuchaczy do audycji 2024_MUZYKA, gdzie wspólnie z widzami podsumują najważniejsze wydarzenia muzyczne minionego roku. Przyjrzą się najbardziej popularnym albumom, hitom, festiwalom i koncertom, a także debiutom, które wyróżniły się na krajowej i światowej scenie muzycznej. O godz. 12:00, Piotr Galus i Jędrzej Rosiewicz będą gospodarzami audycji 2024_SPORT podczas której przeanalizują najważniejsze wydarzenia sportowe 2024 roku.
Popołudnie w Czwórce upłynie pod znakiem ludzi i wydarzeń, które zmieniły rok 2024. W audycji „2024_LUDZIE” prowadzący Kuba Jamrozek i Weronika Puszkar wrócą do najciekawszych gości Czwórki, którzy pojawili się w takich audycjach jak „Młode Głowy w Czwórce” czy „Będzie głośno!”. W drugiej godzinie programu zaproszą słuchaczy do podzielenia się swoimi opiniami na temat osób, które ich zdaniem zasługują na tytuł Człowieka Roku, Sportowca Roku czy Medialnej Postaci Roku. O godz. 16:00, Piotr Firan i Marta Hoppe zaproszą do audycji „2024_WYDARZENIA”, która podsumuje najistotniejsze wydarzenia 2024 roku. Szczególny nacisk położony będzie na wątki związane z ekologią, zmianami społecznymi i politycznymi na całym świecie.
Wieczór sylwestrowy zacznie się o godz. 18:00 audycją „2024_KULTURA”, w której Kasia Dydo i Alicja Michalska, wspólnie z gościnną Anitą Zawiszą, opowiedzą o najlepszych produkcjach filmowych i serialowych mijającego roku. Po godz. 19:00 słuchacze będą mogli się dowiedzieć, które wydarzenia kulturalne zaskoczyły prowadzące oraz co sprawiło, że były one szczególnie bliskie ich sercom – Alicja Michalska podzieli się literackimi wrażeniami, a Kasia Dydo zaprosi do świata mody.
O godz. 20:00 na antenie Czwórki rozpocznie się „Wieczorek Sylwestrowy”, w którym Kamil Jasieński i Michał Witak, znany jako Numer Raz, poprowadzą sylwestrową zabawę pełną imprezowych hitów. W audycji znajdą się także opowieści o sylwestrowych zwyczajach z całego świata, bankietowe przekąski oraz zabawy, które mają umilić witanie Nowego Roku.
Po północy, o godz. 1:00, Czwórka wita Nowy Rok, prezentując muzyczną playlistę aż do godz. 12:00.
1 stycznia, o godz. 12:00, Adam Smolarek zaprosi do audycji zapowiadającej wydarzenia muzyczne w 2025 r., zdradzając, na co w nadchodzącym roku czekają dziennikarze Czwórki. Opowie o nowościach płytowych, koncertach i festiwalach. Po południu, od godz. 14:00, będzie można usłyszeć rozmowy o przewidywaniach na rok 2025, a gość z Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością omówi możliwe zmiany gospodarcze i społeczne w nowym roku.
O godz. 18:00 zaprezentowane zostaną zapowiedzi najciekawszych premier filmowych 2025 r., a o godz. 20:00 w audycji „Bez tabu” Jakub Jamrozek porozmawia z twórcami inicjatywy Sercem Pisane , o tym, jak chcą zmieniać świat i jak ich misja uczy empatii. O 22:00, jak co środa, zostanie wyemitowana audycja „Młode Głowy w Czwórce”, w której Kacper Zembrzuski zabierze słuchaczy w muzyczną podróż podsumowującą ostatnie miesiące programu. W noworocznym odcinku będzie można usłyszeć wybrane przez gości utwory, a także muzyczne typy prowadzącego.
PR24
W sylwestrowe popołudnie, na antenie PR24, po godz. 16:00 odbędzie się seria debat. Będą to dyskusje o kulturze, gospodarce, polityce, sporcie, klimacie oraz debata międzynarodowa, w której eksperci i publicyści podsumują najważniejsze wydarzenia mijającego roku oraz przedstawią swoje prognozy na przyszłość. W każdej z tych rozmów poruszone zostaną kluczowe kwestie, które miały wpływ na globalną i krajową rzeczywistość w 2024 r. Każda z dyskusji ma stać się przyczynkiem do rozmowy o wyzwaniach czekających w 2025 roku.
W Nowy Rok od rana na antenie będą emitowane powtórki debat z poprzedniego dnia. Dodatkowo, prowadzący zaprezentuje debatę o bezpieczeństwie, w której eksperci będą dyskutować o najważniejszych kwestiach związanych z ochroną obywateli i globalnym bezpieczeństwem.
Polskie Radio Dzieciom
Ostatni dzień roku rozgłośnia rozpocznie się audycją „Sylwester w Polskim Radiu Dzieciom”, prowadzonej przez Martynę Chuderską i Martę Kawalec. Prowadzące zaproszą słuchaczy do wspólnego planowania sylwestrowych przygotowań – od wyboru odpowiedniego stroju, przez przepisy na pyszne przekąski, aż po propozycje spędzenia wieczoru. W audycji nie zabraknie rozmów z gośćmi, m.in. kucharzem Sebastianem Gołębiewskim, który podzieli się swoimi pomysłami na sylwestrowe dania, oraz Ryszardem Bazarnikiem i Izą Kowalewską, którzy opowiedzą o swojej pasji do muzyki.
Po godz. 12:00 stacja wyemituje „Z radiowego archiwum”, oferując słuchaczom audycje archiwalne, które mają pozwolić przypomnieć sobie najlepsze momenty z minionych lat w radiu. Od 16:00 do 20:00 PRD zaprasza na „Dziecięce hity”, czyli zbiór największych muzycznych przebojów, które towarzyszyły dzieciom przez cały rok. O godz. 20:00 zaczną się „Hity sylwestrowe”, czyli muzyczna podróż przez ulubione piosenki.
1 stycznia Polskie Radio Dzieciom rozpocznie Nowy Rok od audycji „Muzyka na Nowy Rok”, która potrwa do południa, oferując słuchaczom muzykę idealną na rozpoczęcie pierwszego dnia nowego roku. O godz. 12:00 na antenie zagości „Nowy Rok z Misiem i Smokiem”, gdzie Smok Adaś i Miś Michaś podsumują miniony rok i przedstawią plany na 2025 rok.
Popołudnie to czas na nowe podcasty w audycji „Nasze podcasty”, która od 14:00 do 21:00 zaprezentuje świeże produkcje i najciekawsze opowieści. Wieczorem, o godz. 21:00, w „Strefie rodzica” Martyna Chuderska porozmawia z dr Ewą Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS o sensie świątecznych postanowień i o tym, czy nie wprowadzają one niepotrzebnej presji na rodziców.
Polskie Radio Chopin
Sylwester w PR Chopin rozpocznie się o godz. 21:00. Przed mikrofonem zasiądzie Agata Kwiecińska. Słuchacze będą mogli wysłuchać retransmisji koncertu Orkiestry Szwajcarii Romańskiej pod batutą Antonina Foglianiego, który odbył się 10 stycznia 2024 r. w Genewie. W programie znajdą się arie z dzieł takich mistrzów jak Mozart, Rossini, Verdi i Puccini.
O godz. 23:00 rozpocznie się „Chop-in-pop – SYLWESTER”, czyli dwugodzinna audycja pełna tanecznej muzyki, którą poprowadzi Mariusz Gradowski. To będzie sylwestrowa zabawa w najlepszym wydaniu, gdzie różne style muzyczne – od swingu, przez rock and rolla, soulowe brzmienia, aż po tango, cza-cza, mambo i klubowe rytmy – będą mieszane z nieodłącznym elementem, jakim jest muzyka Fryderyka Chopina. W audycji pojawią się także wirtuozi tacy jak Franciszek Liszt, Feliks Mendelssohn, Richard Strauss, a nawet Ludwik van Beethoven. 1 stycznia 2025 r. o godz. 14:00 zostanie wyemitowany Koncert Noworoczny w PR Chopin, który poprowadzi Małgorzata Pęcińska. Audycja będzie pełna tanecznej muzyki wiedeńskiej, w szczególności utworów klanu Straussów, z Johannem Straussem synem na czele. W programie znajdą się nie tylko znane polki, kadryle czy galopy, ale także mniej popularne kompozycje. Dodatkowym atutem audycji ma być krótki recital Anne Sophie von Otter, jednej z najwybitniejszych szwedzkich śpiewaczek, która zaprezentuje operetkowe arietki Jacquesa Offenbacha.
O godz. 18:00 na antenie Polskiego Radia Chopin rozpocznie się kolejna „Audycja specjalna” – tym razem poświęcona operetkom. Karol Furtak zabierze słuchaczy w podróż przez operetki wiedeńskie, francuskie i hiszpańskie, sięgając nie tylko po XIX-wieczne dzieła, ale także utwory z początków XX wieku. W programie nie zabraknie kompozycji Johanna Straussa syna, Jacquesa Offenbacha, a także utworów Pabla Sorozabala, w wykonaniu wspaniałych artystów, takich jak Ewa Podleś.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze