01.10.08, 21:22

Wkrótce po raz kolejny rozdanie MediaTorów

Studenci dziennikarstwa z ośmiu publicznych uczelni po raz drugi nominowali dziennikarzy do MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich.

Studenci dziennikarstwa z ośmiu publicznych uczelni po raz drugi nominowali dziennikarzy do MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich.

Podobnie jak w pierwszej edycji - MediaTory zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach: auTORytet (dla dziennikarzy, od których można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów), nawigaTOR (za naukę samodzielnego myślenia), TORpeda (za udowodnienie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać), detonaTOR (publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie nie tylko w świecie mediów), akumulaTOR (za ładowanie pozytywną energią), promoTOR (za pokazanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google), prowokaTOR (nagroda za odważne decyzje), inicjaTOR (nagroda dla dziennikarzy, których działanie pokazuje, że „można inaczej”) oraz reformaTOR (nagroda za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.

Zwycięzców wyłoni głosowanie, w którym wziąć może udział ponad 4 tysięcy adeptów dziennikarstwa. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczytej gali 29 listopada w Auditorum Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nominowani:
Mediatory Główne;

1. Kategoria Autorytet: Redakcja Dużego Formatu (Gazeta Wyborcza), Piotr Kaczkowski (Trójka), Wojciech Mann (Trójka), Bogdan Rymanowski (TVN), Jacek Żakowski (Polityka).

2. Kategoria Nawigator: Szymon Hołownia (Newsweek), Igor Janke (Rzeczpospolita/ salon24.pl), Robert Krasowski (Dziennik), Tomasz Lis (TVP), Rafał Ziemkiewicz (Rzeczpospolita).

3. Kategoria Torpeda: Wojciech Jagielski (Gazeta Wyborcza), Piotr Kraśko (WIADOMOŚCI TVP), Maciej Mazur (FAKTY TVN), Jan Mikruta (WYDARZENIA POLSAT), Konrad Piasecki (RMF FM).

4. Kategoria Detonator: Roman Daszczyński, Paweł Wiejas (Gazeta Wyborcza) „Grzech ukryty w kościele”,
Izabela Kacprzak, Piotr Nisztor, Piotr Kubiak (Rzeczpospolita) „Prezydent Sopotu domagał się łapówki”, Marcin Kącki (Gazeta Wyborcza) „Szczelina”, Mariusz Kowalewski (Rzeczpospolita) „Skandal w magistracie”, Ewa Stankiewicz, Anna Ferens (TVN) „Trzech kumpli”.

5. Kategoria Akumulator: Wojciech Cejrowski, Michał Figurski i Kuba Wojewódzki (Eska Rock), Cezary Łasiczka i Wojciech Olszak (Tok FM), Marek Raczkowski (Przekrój), Dorota Wellman i Marcin Prokop – „Dzień dobry TVN”.

Mediatory Specjalne:

6. Kategoria Promotori: Agora S.A – przemyślana strategia w Internecie – za niezwykle rozbudowana ofertę internetową (gazeta.pl, wyborcza.pl, plotek.pl, zczuba.pl) i kreację internetowych nisz w celu pozyskania jeszcze niepozyskanych użytkowników Internetu; iTVP – Transmisje z Pekinu – za jedyną w całości, uzupełnioną komentarzem i dodatkami internetową transmisję wydarzeń z Olimpiady w Pekinie; Polsat – iPla – za pierwsza w Polsce próbę internetowej transmisji meczów piłki nożnej w doskonałej jakości podczas Euro 2008; TVN24 – Publiczna.tv – za pierwsze interaktywnego talk-show w polskiej telewizji, w którym ekspertami zostają widzowie; TVN24.pl - Kontakt24.pl – za uruchomienie platformy do przesyłania zdjęć i filmów zrobionych przez widzów i internautów, za udostępnienie mediów internautom.

7. Prowokator: Hanna Lis (Wiadomości TVP) – za świadomą zmianę informacji z promptera dotyczącej Lecha Wałęsy, uznaną przez nią za nieobiektywną; Tomasz Lis (Tomasz Lis Na Żywo- TVP2) –za powrót do TVP - miejsce pracy, w którym zaczynał i które wielokrotnie krytykował; Agnieszka Pochrzęst, Małgorzata Szlachetka (Gazeta Wyborcza) „Odmówili aborcji zgwałconej 14-latce” – za uczynienie z prywatnej tragedii ciężarnej nastolatki przyczyny do publicznej debaty w Polsce; Filip Rdesiński, Szymon Krawczyk (TVP) „Misja Specjalna” – za próbę sfilmowania przeszukania ABW w mieszkaniu Piotra Bączka, zakończoną rewizją osobistą i zatrzymaniem taśm z nagraniem; Paweł Reszka, Michał Majewski (Dziennik) „Wojna polsko-polska o tarczę antyrakietową” – za ujawnienie kontrowersyjnych fragmentów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

8. Kategoria Inicjator: Jacek Hugo Bader (Gazeta Wyborcza) cykl reportaży z podróży do Rosji – za powrót do korzeni reportażu, za odrodzenie etosu dziennikarza-podróżnika; Marcin Kącki, Marcin Górka, Adam Zadworny (Gazeta Wyborcza) „Nangar Khel - tak było” - za śledztwo inne niż wszystkie, za rzetelność i profesjonalizm od początku do końca w wyjaśnianiu wydarzeń z Nangar Khel, które pokazuje jak nie stracić głowy w medialnym chaosie; Krzysztof Skowroński (Trójka) – za konsekwentną politykę radiową „pod prąd”, za niekonwencjonalne audycje autorskie i ciągle nowe pomysły; Maria Wiernikowska (TVP INFO) „Telewizja objazdowa” – za pokazanie, że dobre dziennikarstwo można robić wszędzie, niekoniecznie w pogoni za sensacją w wielkim mieście; wspólna transmisja WOŚP w TVP i TVN – za pokazanie, że w słusznej sprawie warto połączyć siły, nawet z konkurentem.

9. Kategoria Reformator: Bielsat TV (TVP) – za pomoc w tworzeniu wolnych mediów tam, gdzie nie mają prawa bytu – na Białorusi; Akcja Gazety Wyborczej „Umierać po ludzku” - za umiejętne poruszenie tematu śmierci na ogromną medialną skalę; Krzysztof Kowalczyk (Polska The Times) „Piekło Starców w Radości”- za ujawnienie drakońskich warunków życia podopiecznych w domu spokojnej starości w Radości; ks.Maciej Makuła „Lekcja Agaty” (TVN24) – za dziennikarskie świadectwo woli życia i walki z chorobą siatkarki Agaty Mróz, za próbę reformy polskiej mentalności w postrzeganiu białaczki i przeszczepów szpiku kości; Dorota Wodecka, Anita Dimitruczuk (Gazeta Wyborcza) „Uwięziona w terminalu 2” – za międzynarodową interwencję dziennikarek GW w obronie Nigeryjki uwięzionej na moskiewskim lotniksu.

Laureatami pierwszej edycji MediaTorów zostali: Kamil Durczok – AuTORytet, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski – NawigaTOR, Katarzyna Kolenda-Zaleska – TORpeda, Szymon Majewski – AkumulaTOR, Marcin Kącki – DetonaTOR, TVN24.pl – PromoTOR, Wprost – ProwokaTOR, Redakcja Faktów RMF FM – InicjaTOR, Brygida Frosztęga – ReformaTOR.

Komentarze

Powiązane

24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
19.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.09.23, 13:17
| prasa » informacje
Sprzedaż magazynu Forbes Women rośnie
Według danych wydawcy, czerwcowe wydanie „Forbes Women” (3/2023, RASP Polska) odnotowało sprzedaż o 25 proc. wyższą w stosunku do wydania z poprzedniego roku. Tym samym osiągnęło najwyższy wynik sprzedażowy w tym roku.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.