25.11.09, 20:14

Kampania PPC – dlaczego warto zlecić ją profesjonalistom?

Kampania linków sponsorowanych jest to metoda reklamy w wyszukiwarkach internetowych powszechnie znana jako prosta do indywidualnej realizacji. Zgodnie z tym przekonaniem sporo osób samodzielnie podejmuje się jej poprowadzenia... - pisze w swoim artykule Grzegorz Skiera z wysokapozycja.pl.

Kampania linków sponsorowanych jest to metoda reklamy w wyszukiwarkach internetowych powszechnie znana jako prosta do indywidualnej realizacji. Zgodnie z tym przekonaniem sporo osób samodzielnie podejmuje się jej poprowadzenia. W większości nie zdają sobie jednak sprawy, jak wiele możliwości generuje to narzędzie...

Często osoby decydujące się na samodzielne poprowadzenie kampanii PPC tkwią w przekonaniu, iż cała sztuka polega na umieszczeniu w sieci odpowiedniego tekstu wraz ze słowami kluczowymi i ustawieniu maksymalnego kosztu za kliknięcie. Natomiast w rzeczywistości kampania linków sponsorowanych to potężne, zaawansowane narzędzie. Aby dobrze je wykorzystać trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności. 

Jak to działa?
Kampania linków sponsorowanych finansowana jest na zasadzie „opłaty za kliknięcie”. Pozycja reklamy dla wybranego słowa kluczowego opiera się na iloczynie maksymalnego kosztu „za kliknięcie” oraz tzw. Wyniku Jakości. Ustawienie pierwszego z tych parametrów nie sprawia zazwyczaj żadnych trudności. Drugi parametr wymaga natomiast dużego zaangażowania. Dzięki niemu można jednak diametralnie obniżyć koszt reklamy zajmującej najwyższe pozycje.
Wynik Jakości obliczany jest na podstawie wielu czynników i stanowi wyznacznik trafności słowa kluczowego w stosunku do tekstu reklamy i hasła wyszukiwanego przez użytkownika. Na współczynnik ten wpływa min. dobór treści reklamy do określonych słów kluczowych, optymalizacja strony docelowej (tzw. landing page) oraz historia konta Google Adwords.

W zgodzie z programem adwords
Należy pamiętać, że zamieszczenie reklamy w Google wiąże się z przestrzeganiem wszystkich zasad programu Adwords. Wymaga to dobrej jego znajomości, a także orientacji we wszelkich zmianach. Wytycznych zaś jest sporo. Google posiada zarówno kryteria związane z redakcją treści reklam, jak i zasady dotyczące linków. Reklama musi więc być redagowana precyzyjnie. Uwagę należy zwracać zarówno na ilość znaków i spacji w nagłówku reklamy, jej opisie czy adresie URL. Dodatkowo Google określa dokładnie gramatykę, interpunkcję czy możliwości językowe. Obszerna lista zasad dotyczy również linków, zarówno wyświetlanych, jak i docelowych. W przypadku pominięcia, którejś z wytycznych, link nie zostanie wyświetlony w sieci. Dodatkowo Google eliminuje również reklamy, które mogą być objęte regulacjami i ograniczeniami prawnymi, a także wywołać negatywne wrażenia u odbiorców.

Profesjonalna kampania - dlaczego warto?
Decydując się na kampanię PPC, przy wykorzystaniu większego budżetu, warto zlecić  jej realizację firmie zewnętrznej. Zadba ona nie tylko o fachowy dobór fraz kluczowych  nastawionych na konwersję czyli sprzedaż. Specjaliści zajmą się również profesjonalną redakcją treści reklamy, aby zwróciła ona uwagę potencjalnego klienta. W obszarze usług świadczonych przez firmę zewnętrzną znajduje się także dobór i optymalizacja strony docelowej. Profesjonaliści zapewniają również usługi doradcze w zakresie budowania strategii efektywnej kampanii reklamowej. Co więcej, warto wziąć pod uwagę, iż firma fachowo zajmująca się realizacją kampanii linków sponsorowanych, śledzi na bieżąco wszelkie nowości związane z kryteriami programu adwords. Jest to ważny atut ze względu na fakt, iż system ten cały czas się rozwija, powstają nowe funkcje i możliwości. Korzystając z usług profesjonalnej agencji, nie trzeba się martwić o ewentualne przeoczenia. Istotny jest także fakt, że agencja taka na bieżąco monitoruje również statystyki stron, odpowiednio modyfikując kampanię pod kątem zwiększenia współczynnika konwersji. Obsługa profesjonalnej firmy zewnętrznej to przede wszystkim gwarancja fachowo zaplanowanej i zrealizowanej kampanii, gdzie każdy szczegół jest w pełni kontrolowany, a budżet dobrze wykorzystany, co z pewnością przekłada się na efekty sprzedażowe.

Jak dokonać wyboru?
Profesjonalna firma zajmująca się realizacją kampanii linków sponsorowanych powinna zatrudniać  specjalistę posiadającego certyfikat Google Advertising Professionals. Aby otrzymać taki dokument należy zdać egzamin  z programu Google Advertising Professionals. Co więcej, trzeba zarządzać również kontem AdWords, dysponując określonym budżetem. Warto   poprosić daną firmę o portfolio realizowanych kampanii wraz ze słowami kluczowymi, a następnie sprawdzić w jaki sposób są one prowadzone, zwracając jednocześnie uwagę na to, czy treści reklam zawierają tu określone słowa kluczowe. Przykładowo można kliknąć w reklamę i sprawdzić gdzie ona prowadzi. W przypadku, kiedy wszystkie słowa kluczowe prowadzą na stronę główną, prawdopodobnie kampania ta nie jest realizowana profesjonalnie.

Metoda reklamy w wyszukiwarkach, jaką jest kampania linków sponsorowanych posiada wiele atutów. Z pewnością warto jednak podkreślić, iż wbrew pozorom, jest to narzędzie zaawansowane, pozwalające stworzyć precyzyjnie zaplanowaną, i skuteczną strategię kampanii reklamowej. Jej realizacja, przy wykorzystaniu odpowiedniej wiedzy i umiejętności może przynieść ze sobą imponujące efekty sprzedażowe. Zlecenie kampanii PPC profesjonalistom pozwala przy tym na znaczne ograniczenie kosztów.

Autor: Grzegorz Skiera
wysokapozycja.pl

Grzegorz Skiera - z branżą internetową związany jest od roku 2000. Początkowo jako twórca stron internetowych oraz prezentacji Flash.
Od 2004 roku specjalizuje się w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach internetowych.
W latach 2005-2009  jako właściciel firmy  Silence!  prowadził działalność związaną z reklamą w wyszukiwarkach, usługami internetowymi oraz eventami z muzyką elektroniczną.
Od marca 2009  szef działu e- marketingu  w  cyberstudio sp. z o.o. - właściciela marek abeon.pl oraz wysokapozycja.pl
Grzegorz Skiera jest  absolwentem wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach  na kierunku "Zarządzanie i marketing". Do tej pory publikował swoje teksty w "PC World Komputer - Linux Extra".
Po godzinach miłośnik gór, nart, aktywnego spędzania czasu.


cyberstudio to firma nowych technologii od 1994 działająca na rynku e-commerce oraz internetu w szerokim ujęciu. cyberstudio zajmuje się projektowaniem aplikacji oraz rozwiązań informatycznych dla Internetu, promocji i reklamy on-line. Agencja świadczy usługi tj. tworzenie stron i portali internetowych, wdrażając jednocześnie swój autorski system cms. Oferta cyberstudio obejmuje również pozycjonowanie stron.
cyberstudio to agencja kreatywna zbudowana przez zespół profesjonalistów tworzących nowoczesne rozwiązania internetowe oraz ekspertów w dziedzinie e-marketingu. Rozwiązania cyberstudio kompleksowo obsługują relacje z Klientami i optymalizują działania operacyjne oraz procesy biznesowe. Firma jest właścicielem marek abeon.pl i wysokapozycja.pl.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
19.03.23, 13:00
| internet » informacje
Spółka FORIGI rozwija platformę do zarządzania treścią w internecie
FORIGI, LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści z Internetu, przygotowuje się do wzrostu. Spółka pozyskała kilkunastu klientów i zakończyła z sukcesem pierwszą rundę finansowania.
17.03.23, 06:30
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Brand24 rozważa pozyskanie inwestora
Wrocławska spółka Brand24 chce przeanalizować możliwość pozyskania partnera, który przyspieszyłby dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych.
15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.