dlaczego

Około 2 milionów studentów rozpoczyna rok akademicki w piekle
Raport „dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?” w magazynie „?dlaczego”

Magazyn studencki „?dlaczego” w odświeżonym layoucie oraz bardziej atrakcyjnej, dynamicznej i przejrzystej formie trafił do sprzedaży wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. W magazynie nowe działy, tematy i jeszcze więcej porad dla studentów.

Największy płatny magazyn dla studentów rozpoczął mocnym uderzeniem. Zgodnie z ideą „?dlaczego – odpowiada z każdej strony” pismo przygotowało raport o siedmiu grzechach głównych polskich uczelni i promuje październikowe wydanie hasłem: „Dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?”.

Październikowe „?dlaczego” to nie tylko nowy, bardziej młodzieżowy layout, ale też nowe działy i rubryki oraz nowoczesny sposób podawania atrakcyjnych dla studentów informacji. Magazyn podzielony jest na sześć działów:

• Szorty – to nowy dział, w którym co miesiąc można znaleźć gorące i najaktualniejsze informacje na temat studiowania. Od numeru październikowego jest w nim nowy cykl – Uczelnia Miesiąca – prezentujący uczelnie państwowe – w tym numerze UAM w Poznaniu. W Szortach co miesiąc także wywiady – w październiku rozmowa z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim m.in. o tym, co chce zrobić dla studentów i jak ocenia polskie szkolnictwo wyższe. Ponadto cała masa newsów i praktycznych informacji – w październikowym numerze dotyczących np. studiowania równoległego.

• Raport – odnowiony dział prezentujący gorący temat numeru. Raport już od października pojawia się w zupełnie nowym layoucie. Został wyodrębniony z całego magazynu dzięki czcionce, kolorystyce stron i składowi. W październiku „Siedem grzechów głównych polskich uczelni”. Częścią składową raportu jest pierwszy i jedyny do tej pory wywiad z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – prof. Michałem Seweryńskim.

• Reflektor – dział reportaży i analiz, w którym co miesiąc poruszane są kontrowersyjne dla studentów, choć nie tylko, sprawy i problemy. W październikowym numerze zastanawiamy się, po co młodzi ludzie pchają się na castingi oraz jak ze zwykłych czynności zrobić wyjątkowy happening.

• Kariera – to profesjonalny instruktaż dla młodych ludzi mówiący o tym, jak skutecznie i szybko zrobić karierę. W dziale pokazujemy m.in. ścieżki kariery zarówno młodych ludzi, jak i znanych twarzy. W październiku o swojej karierze opowiadają Irena Eris, Jacek Żakowski czy Grzegorz Miecugow. Znajdują się tu również praktyczne informacje dla pracujących lub chcących pracować studentów. W najnowszym numerze doradzamy, co zrobić, żeby zostać pilotem, jak dostać pracę w mediach oraz czy warto pomagać innym i zostać wolontariuszem w krajach Trzeciego Świata.

• Poradnik Extra – to najbardziej poradniczy dział magazynu. Dominują w nim rankingi, zestawienia, tabele, porównania, testy. Nadal wyróżnia się papierem, na którym jest drukowany, ale jego layout jest bardziej spójny z resztą pisma. Została zwiększona przejrzystość tabel, aby jeszcze bardziej ułatwić odnalezienie ważnych informacji. W październikowym numerze w Poradniku Extra można znaleźć m.in. ranking kont bankowych dla studentów, studencką listę płac, informacje dotyczące nowego prawa jazdy, test językowy, test zawodowy oraz test na inteligencję.

• ToTuToTam – nowy, unikatowy dział o szeroko pojętej tematyce lifestyle’owej i kulturalnej. Na każdej stronie znajduje się zdjęcie gwiazdy z okładki jako postaci komiksowej, z którą w „dymkach” przeprowadzany jest wywiad. To nowość na polskim rynku wydawniczym – magazyn „?dlaczego” jako pierwszy zastosował tę formę wywiadu. W październikowym numerze jest to wywiad z Borysem Szycem. W dziale oprócz wywiadu znajdują się informacje o wydarzeniach kulturalnych w całej Polsce. Nowością jest kalendarium wydarzeń na każdy dzień tygodnia danego miesiąca. Rozszerzony został City Guide, który w sposób jeszcze bardziej dynamiczny przekazuje mnóstwo ciekawostek o miastach wartych zobaczenia w jeden weekend. Do przewodnika została dołączona również mapka. ToTuToTam to także sport, film, rozrywka, multimedia, konkurs na Studentkę Miesiąca, wywiady z młodymi ludźmi świata kultury i sztuki oraz felietony Jarosława Kuźniara z Radia Zet oraz Krzysztofa Skiby.

Zmianie uległo też logo magazynu, które swoją formą ma dodać pismu drapieżności. Logo w zależności od potrzeb będzie zmieniało swoje kolory. Zmianie uległy również okładki gazety, które do wakacji miały zawsze białe tło – od teraz są kolorowe. W nowej wersji magazynu do wygrania co miesiąc mnóstwo nagród. W październiku aż 98!!!

Magazyn „?dlaczego” jest uznawany przez reklamodawców jako najlepszy nośnik trafiający do targetu studenckiego. Według danych Expert Monitor w 2005 roku wpływy z reklam w magazynie wyniosły 10 693 081 PLN, natomiast w okresie styczeń – maj 2006 – 4 962 400 PLN.

Kolejny rekord pobiły również serwisy www.dlaczego.interia.pl i www.dlaczego.korba.pl, które we wrześniu 2006 odnotowały ponad 100 tysięcy unikalnych użytkowników.

Najnowszemu wydaniu „?dlaczego” towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania. Promocja obejmie swoim zasięgiem Internet, telewizję, radio, prasę, miejsca sprzedaży czasopisma, outdoor, autobusy oraz bezpośrednie działania na uczelniach.

W ośmiu największych miastach Polski: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie, we Wrocławiu i w Poznaniu – będą jeździły autobusy z reklamą: „Dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?”. Jest to typowa kampania wizerunkowa budująca świadomość marki i promująca październikowe wydanie magazynu „?dlaczego”.

Od 9 października „?dlaczego” będzie można zobaczyć również w 4fun.tv, telewizjach VIVA, MTV oraz w portalach Onet.pl, Pracuj.pl, Interia.pl, Wp.pl i Korba.pl. W radiu (WAWa, Bis, Roxy FM) również od 3 października emitowane będą spoty promujące najnowszy numer magazynu. W Multikinie w formie infotixów, czyli reklamy na monitorach przy kasach, plakatów i w formie spotów dźwiękowych w holach. Ulicami miasta będzie jeździł mobil z hasłem promującym najnowszy numer magazynu.

Reklama najnowszego numeru znajdzie się na autobusach w największych polskich miastach (Media Miejskie) oraz w sieci kin Multikino w całej Polsce. Równolegle z kampanią zostaną rozdystrybuowane na polskich uczelniach plakaty na rok akademicki 2006/2007.

Na uczelniach zostaną przeprowadzone działania skierowane bezpośrednio do studentów. Na największych polskich uczelniach rozwieszane są plakaty, rozdawane kalendarze na rok akademicki 2006/2007 oraz specjalne, 16-stronicowe wydanie magazynu „?dlaczego extra” – promujące magazyn „?dlaczego”.
Całość kampanii została przygotowana w ramach struktury Platformy Mediowej Point Group.
Cena magazynu pozostaje na tym samym poziomie – 5,99 zł, a nakład magazynu to 70 tys. egzemplarzy.

Komentarze

Powiązane

16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
13.03.23, 06:30
| radio » informacje
Nowości w wiosennej ramówce Radia Nowy Świat
Trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji „Piosennik” i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje pojawią się w Radiu Nowy Świat w marcu br.
11.03.23, 16:10
| radio » informacje
Zmarł Janusz Weiss
Nie żyje Janusz Weiss – dziennikarz, artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, w latach 1990–2013 związany z Radiem Zet.
09.03.23, 13:02
| radio » informacje
Znamy skład sztabu pracującego nad integracją zespołów w Grupie Eurozet
8 marca br. Grupa Eurozet podała pełny skład specjalnego sztabu operacyjnego odpowiedzialnego za integrację swoich zespołów. Zespół ekspertów ma czuwać nad poszczególnymi obszarami działalności, m.in. stacjami muzycznymi, informacjami i publicystyką, sprzedażą, finansami, HR oraz rozwojem cyfrowym.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.