06.02.12, 18:27

Bestseller Empiku dla Marka Niedźwieckiego

Autobiografia Marka Niedźwieckiego "Nie wierzę w życie pozaradiowe" została nagrodzona Bestsellerem Empiku 2011 w kategorii "Projekty specjalne".

Autobiografia Marka Niedźwieckiego "Nie wierzę w życie pozaradiowe" została nagrodzona Bestsellerem Empiku 2011 w kategorii "Projekty specjalne". Marek Niedźwiecki oraz Agora - jako wydawca - otrzymali statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się 31. stycznia br. w Warszawie.

W książce "Nie wierzę w życie pozaradiowe" Marek Niedźwiecki, jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, opowiada o swoim życiu poza anteną. Pozwala zajrzeć do pamiętnika "trójkowego" redaktora, sprawdzić notowania swojej prywatnej listy przebojów oraz obejrzeć rodzinne fotografie.

Marek Niedźwiecki podobno w poprzednim wcieleniu był hinduskim rikszarzem, który zdzierał buty w najpodlejszych zakamarkach Kalkuty. Lubi przestraszyć się przed snem amerykańskim horrorem, bo wtedy śpi spokojnie. Wycisza się, słuchając Billie Holiday (na chandrę) i Genesis (w godzinie melancholii). Lubi pomyśleć o Australii jak o kochance, do której ucieka od Trójki. W życiu pozaradiowym lubi być niewidzialny i nieuchwytny – i właśnie o tym napisał książkę. Wydanie pojawiło się w sprzedaży 1. grudnia 2011r. nakładem Agory.

Agora otrzymała trzy nominacje do tegorocznej nagrody Bestseller Empiku. Wśród najlepiej sprzedających się książek 2011 roku znalazły się także: "Listy na wyczerpanym papierze" - niepublikowana nigdy wcześniej korespondencja Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory oraz "Kuna za kaloryferem" autorstwa Adama Wajraka i Nurii Selvy Fernandez - dowcipna i pełna ciepła opowieść o ratowaniu zwierząt.

Tegoroczna nagroda Empiku jest kolejną, która trafiła do Agory – w poprzednich latach w gronie zwycięzców plebiscytu znalazły się m.in. "Gazeta Wyborcza", książka "Świadectwo" oraz seria przewodników turystycznych "Podróże marzeń".

Komentarze

Powiązane

24.11.24, 08:00
| kultura » informacje
Muzeum Getta Warszawskiego z planem renowacji do końca 2026 roku
Muzeum Getta Warszawskiego prowadzi renowację i rozbudowę zabytkowych budynków Szpitala Dziecięcego im. Bersohnów i Baumanów, które zostaną przekształcone w przestrzeń wystawienniczą i edukacyjną. Projekt, realizowany w latach 2023–2026, obejmuje stworzenie stałej wystawy o tragedii Żydów uwięzionych w warszawskim getcie.
22.11.24, 21:45
| radio » informacje | kultura » muzyka
Koncert zespołu Ptaszkowie Śpiewali na antenie Polskiego Radia Dzieciom
23 listopada br. o godz. 12.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się koncert zespołu „Ptaszkowie Śpiewali”, który swoje inspiracje czerpie z polskiej muzyki tradycyjnej oraz elektronicznej z lat 80. i 90. Na koncert zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
20.11.24, 23:05
| kultura » film
Koterski na dużym ekranie. Wyjątkowy przegląd w kinie Muranów
20 listopada 2024 roku w kinie Muranów rozpocznie się trzydniowy przegląd „Koterski. Życie w kadrze”, poświęcony twórczości Marka Koterskiego, reżysera znanego z filmów łączących humor, emocje i refleksję nad codziennością. Organizatorami wydarzenia są Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz kino Muranów.
20.11.24, 18:30
| radio » informacje | kultura » film
Kino dla Ciebie: Kobiece Wieczory w Atlanticu. RDC i Kino Atlantic uruchamiają cykl filmowy
Polskie Radio RDC i Kino Atlantic nawiązują współpracę, tworząc cykl „KINO DLA CIEBIE. Kobiece Wieczory w Atlanticu”. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w czwartek, 21 listopada br. o godz. 19:00.
20.11.24, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne archiwum X. Sprzedano prawa filmowe do zbioru reportaży Izy Michalewicz
Wydawnictwo ZNAK poinformowało o sprzedaży kolejnej opcji filmowej. Tym razem sprzedano prawa filmowe do zbioru reportaży „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne archiwum X” Izy Michalewicz.
19.11.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Pierwszy milion filmu Listy do M. Pożegnania i powroty. I to tylko w 10 dni od premiery biją rekordy
Najnowsza odsłona popularnej serii „Listy do M. Pożegnania i powroty" bije rekordy popularności. W ciągu zaledwie 10 dni od premiery, film przekroczył barierę 1 miliona widzów.
16.11.24, 20:00
| reklama & PR » informacje | kultura » teatr
Bank Millennium sponsorem spektaklu ONO-1 w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu
Pod koniec października br. odbyła się w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu premiera spektaklu młodych twórców „ONO-1”, eksplorującego temat sztucznej inteligencji i jej wpływu na przyszłość. Bank Millennium był partnerem wydarzenia.
15.11.24, 16:43
| radio » informacje | kultura » muzyka
Z klasyką przez Polskę. Arkadiusz Krupa i Michał Nagy wystąpią na antenie Dwójki
Program 2 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca organizują kolejny koncert w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”. 16 listopada br. o godz. 17:00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana wystąpią Arkadiusz Krupa i Michał Nagy. Transmisja na antenie Dwójki oraz w formie streamingu wideo na Facebooku i kanale YouTube stacji.
13.11.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Fryderyki po długiej przerwie wracają do TVP
Fryderyki - nagrody polskiej branży muzycznej po kilku latach przerwy wracają do Telewizji Polskiej.
12.11.24, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Wszystko już było. Audioteka stworzyła audioserial o sztuce współczesnej
Audioteka wspiera Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w związku z otwarciem nowej siedziby muzeum. Efektem współpracy jest podcast „Wszystko już było” – pierwszy polski audioserial o sztuce współczesnej.